INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

110 let FC Slavoj Vyšehrad: oslava v neděli 17. prosince

„A“-muži – FC Slavoj Vyšehrad se chystá oslavit 110. výročí založení klubu. Stane se tak v neděli 17. prosince 2017 na domácím stadionu, program začne krátce po poledni a jeho součástí budou dva zápasy. Ve 12.30 hod. se utkají týmy Real Top Praha – Tipsport s hosty, ve 14.00 stará garda Slavoje Vyšehrad s internacionály Sparty Praha. Od 16 hodin pak začne společenský program v restauraci na stadionu Arrosto Ristorante.

Real TOP Praha je sportovní tým, složený z osobností kulturního a sportovního života, který podporuje charitativní akce, nemocniční a dětská oddělení, sociální a pečovatelské domovy. Jeho soupeř Tipsport, tedy provozovatel kurzových sázek na sportovní události v České republice, bude posílen o bývalé ligové hráče.

Za starou gardu Slavoje Vyšehrad nastoupí např. brankář Petr Víšek, Ladislav Toman, Miroslav Obermajer, Marek Kincl, Karel Kristen či Dalibor Slezák. Dres Sparty obléknou např. brankář Jaromír Blažek, Jiří Novotný, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Luděk Stracený, Marek trval či Jiří Jarošík.

„Těšíme se na všechny, kteří si nenechají ujít oslavy našeho klubu, zejména pak na naše fanoušky. Restaurace v areálu bude otevřena,“ uvedl majitel klubu a současně trenér A-mužstva Jaroslav Klíma.

 

Z HISTORIE I SOUČASNOSTI FC SLAVOJ VYŠEHRAD

Oddíl kopané byl založen v roce 1907 jako Český sportovní klub Vyšehrad. V roce 1947 došlo ke sloučení s Meteorem Vyšehrad v jednotný název Sportovní klub Vyšehrad. Ten se v reorganizačních dobách 50. let sloučil se Sokolem Stavební komunální podnik Praha a vznikl současný název Slavoj Vyšehrad. Roku 1947 získal klub vlastní hřiště, kde hraje dodnes. V roce 1970 založil Slavoj Vyšehrad ve spolupráci se ZDŠ Botičská první sportovní školu v celém Československu. V 80. letech klub vyměnil škvárový povrch svého hřiště za travnatý. V roce 1995 se na krátký čas přejmenoval na SKO Slavoj Vyšehrad a od roku 2001 nesl název FK Slavoj Vyšehrad, od srpna loňského roku pak nově FC Slavoj Vyšehrad.

Ke stému výročí od založení klubu byla zrekonstruována klubová restaurace s názvem Arrosto Ristorante, dále klubové kanceláře, vybudovány nové moderní kabiny, vnitřní klubové prostory s rehabilitačním zařízením a saunou, postaveny nové ploty a mantinely. Hrací plocha má umělý povrch Juta Warrior s vysokým chlupem a paměťovým vláknem s šířkou až 2,5 mm. Jde o nejlepší umělý trávník v zemi.

Barvy Vyšehradu hájilo mnoho ligových fotbalistů i reprezentantů. Z nejznámějších to byli Jaroslav Tauer st., František Knebort, Jiří Studnička, Jiří Šusta, Josef Ledecký, Jan Friml, Rudolf Kuka, Karel Vaněček, František Adamíček, Zdeněk Hruška, Marek Kincl, Jan Saidl, Kamil Matuszny, Dalibor Slezák, Ladislav Volešák a další. V současnosti je to Michal Klesa.

Mimo hráčských osobností působily na Vyšehradě i persony trenérské: Gerhard Vojtíšek, Jaroslav Říha, Miroslav Lev, Pavel Tramba, Jan Friml, Dušan Uhrin ml., Jakub Ruml, František Mysliveček, Václav Knížek, Vladimír Hruška, Zdeněk Andrlík, Jiří Hruška a další. Vyšehrad řídily rovněž osobnosti funkcionářské: Josef Vápenka, Jan Doležal, Rudolf Koros, Jaroslav Scheib, Antonín Vršecký, Josef Karban a současný prezident klubu Jaroslav Klíma.

Právě Jaroslav Klíma je od října roku 2011 také trenérem mužstva. Roli asistenta plní Milan Kopřiva, bývalý ligový obránce Škody Plzeň. Předloni během historické druholigové sezony byl součástí trenérského týmu i bývalý reprezentant Jiří Novotný, český rekordman se ziskem 14 titulů mistra republiky v dresu Sparty. V současnosti vypomáhá u našeho dorosteneckého týmu.

Účast ve Fotbalové národní lize v sezoně 2015/16 je dosavadním největším úspěchem FC Slavoj Vyšehrad. Kromě toho jsou to starty ve třetí nejvyšší soutěži. Šemíci a nebo také Jezdci, jak je tým Vyšehradu přezdíván, ji hráli poprvé v sezoně 1982/83, tehdy šlo o II. národní ligu. ČFL hrají v letošním ročníku poosmé.

K úspěchům lze zařadit také rok 1967, kdy dorost Vyšehradu postoupil do nejvyšší soutěže, ve které vydržel tři roky a v roce 1979 se tam na jednu sezonu vrátil. Právě na práci s mládeží se Slavoj Vyšehrad v posledních letech zaměřil o to intenzivněji, že mládežnické týmy se účastní ligových soutěží Sportovních středisek a center mládeže FAČR od kategorie U 12 po kategorii U 19.

Cílem A-mužstva v letošním ročníku je pohybovat se co nejvýš v tabulce ČFL a předvádět atraktivní fotbal. Klubovými barvami jsou modrá a bílá. Domácí zápasy se hrají v sobotu dopoledne od 10.15 hod.

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň