INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

110 let FC Slavoj Vyšehrad: oslava v neděli 17. prosince

„A“-muži – FC Slavoj Vyšehrad se chystá oslavit 110. výročí založení klubu. Stane se tak v neděli 17. prosince 2017 na domácím stadionu, program začne krátce po poledni a jeho součástí budou dva zápasy. Ve 12.30 hod. se utkají týmy Real Top Praha – Tipsport s hosty, ve 14.00 stará garda Slavoje Vyšehrad s internacionály Sparty Praha. Od 16 hodin pak začne společenský program v restauraci na stadionu Arrosto Ristorante.

Real TOP Praha je sportovní tým, složený z osobností kulturního a sportovního života, který podporuje charitativní akce, nemocniční a dětská oddělení, sociální a pečovatelské domovy. Jeho soupeř Tipsport, tedy provozovatel kurzových sázek na sportovní události v České republice, bude posílen o bývalé ligové hráče.

Za starou gardu Slavoje Vyšehrad nastoupí např. brankář Petr Víšek, Ladislav Toman, Miroslav Obermajer, Marek Kincl, Karel Kristen či Dalibor Slezák. Dres Sparty obléknou např. brankář Jaromír Blažek, Jiří Novotný, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Luděk Stracený, Marek trval či Jiří Jarošík.

„Těšíme se na všechny, kteří si nenechají ujít oslavy našeho klubu, zejména pak na naše fanoušky. Restaurace v areálu bude otevřena,“ uvedl majitel klubu a současně trenér A-mužstva Jaroslav Klíma.

 

Z HISTORIE I SOUČASNOSTI FC SLAVOJ VYŠEHRAD

Oddíl kopané byl založen v roce 1907 jako Český sportovní klub Vyšehrad. V roce 1947 došlo ke sloučení s Meteorem Vyšehrad v jednotný název Sportovní klub Vyšehrad. Ten se v reorganizačních dobách 50. let sloučil se Sokolem Stavební komunální podnik Praha a vznikl současný název Slavoj Vyšehrad. Roku 1947 získal klub vlastní hřiště, kde hraje dodnes. V roce 1970 založil Slavoj Vyšehrad ve spolupráci se ZDŠ Botičská první sportovní školu v celém Československu. V 80. letech klub vyměnil škvárový povrch svého hřiště za travnatý. V roce 1995 se na krátký čas přejmenoval na SKO Slavoj Vyšehrad a od roku 2001 nesl název FK Slavoj Vyšehrad, od srpna loňského roku pak nově FC Slavoj Vyšehrad.

Ke stému výročí od založení klubu byla zrekonstruována klubová restaurace s názvem Arrosto Ristorante, dále klubové kanceláře, vybudovány nové moderní kabiny, vnitřní klubové prostory s rehabilitačním zařízením a saunou, postaveny nové ploty a mantinely. Hrací plocha má umělý povrch Juta Warrior s vysokým chlupem a paměťovým vláknem s šířkou až 2,5 mm. Jde o nejlepší umělý trávník v zemi.

Barvy Vyšehradu hájilo mnoho ligových fotbalistů i reprezentantů. Z nejznámějších to byli Jaroslav Tauer st., František Knebort, Jiří Studnička, Jiří Šusta, Josef Ledecký, Jan Friml, Rudolf Kuka, Karel Vaněček, František Adamíček, Zdeněk Hruška, Marek Kincl, Jan Saidl, Kamil Matuszny, Dalibor Slezák, Ladislav Volešák a další. V současnosti je to Michal Klesa.

Mimo hráčských osobností působily na Vyšehradě i persony trenérské: Gerhard Vojtíšek, Jaroslav Říha, Miroslav Lev, Pavel Tramba, Jan Friml, Dušan Uhrin ml., Jakub Ruml, František Mysliveček, Václav Knížek, Vladimír Hruška, Zdeněk Andrlík, Jiří Hruška a další. Vyšehrad řídily rovněž osobnosti funkcionářské: Josef Vápenka, Jan Doležal, Rudolf Koros, Jaroslav Scheib, Antonín Vršecký, Josef Karban a současný prezident klubu Jaroslav Klíma.

Právě Jaroslav Klíma je od října roku 2011 také trenérem mužstva. Roli asistenta plní Milan Kopřiva, bývalý ligový obránce Škody Plzeň. Předloni během historické druholigové sezony byl součástí trenérského týmu i bývalý reprezentant Jiří Novotný, český rekordman se ziskem 14 titulů mistra republiky v dresu Sparty. V současnosti vypomáhá u našeho dorosteneckého týmu.

Účast ve Fotbalové národní lize v sezoně 2015/16 je dosavadním největším úspěchem FC Slavoj Vyšehrad. Kromě toho jsou to starty ve třetí nejvyšší soutěži. Šemíci a nebo také Jezdci, jak je tým Vyšehradu přezdíván, ji hráli poprvé v sezoně 1982/83, tehdy šlo o II. národní ligu. ČFL hrají v letošním ročníku poosmé.

K úspěchům lze zařadit také rok 1967, kdy dorost Vyšehradu postoupil do nejvyšší soutěže, ve které vydržel tři roky a v roce 1979 se tam na jednu sezonu vrátil. Právě na práci s mládeží se Slavoj Vyšehrad v posledních letech zaměřil o to intenzivněji, že mládežnické týmy se účastní ligových soutěží Sportovních středisek a center mládeže FAČR od kategorie U 12 po kategorii U 19.

Cílem A-mužstva v letošním ročníku je pohybovat se co nejvýš v tabulce ČFL a předvádět atraktivní fotbal. Klubovými barvami jsou modrá a bílá. Domácí zápasy se hrají v sobotu dopoledne od 10.15 hod.

PŘÍŠTÍ KOLO

Pátek 19.04.2019

 • 10:15 Juniorka - Podolí

Sobota 20.04.2019

 • 10:15 Muži"A" - Převýšov

U 16 – Navzdory řadě hráčských absencí šestnáctiletí šemíci zápas České divize mladšího dorostu v Trutnově, který se hrál v sobotu 16. března, zvládli s přehledem. Svěřenci trenéra Zdeňka Jaroše vyhráli na půdě týmu z první poloviny tabulky 5:2, a tak ho už podruhé v této sezoně zdolali rozdílem tří branek. Do sítě domácích se dvakrát trefil nejlepší střelec týmu Tomáš Stýblo, po jedné brance připojili Pavel Molodci z penalty, kapitán Marek Coufal a Vu Chung Hieu. U čtyřech z pěti našich branek asistoval pravý záložník Matěj Zdobnický.

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

Sobota 13.04.2019

 • Dobrovice - Muži"A" 1:2np (0:0)
 • Střešovice - U18 2:0 (2:0)
 • Střešovice - U16 2:0 (0:0)
 • K. Vary - U13 4:3 (2:3)
 • K. Vary - U12 15:4 (6:1)

Neděle 14.04.2019

 • U. sklady - Jun 1:4 (0:1)
 • U19 - Doubravka 2:0 (0:0)
 • U17 - Doubravka 2:1 (1:0)
 • U15 - Admira 3:0 (0:0)
 • U14 - Admira 3:1 (2:0)

Pátek 19.04.2019

 • Juniorka - Podolí 2:2 (0:0)

Sobota 20.04.2019

 • Muži"A" - Převýšov 2:0 (0:0)