INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Milan Kopřiva asistentem u divizního áčka

„A“ tým – Milan Kopřiva (na snímku) je novým členem realizačního týmu divizního Slavoje Vyšehrad. Na postu asistenta trenéra Jaroslava Klímy nahradí Jaroslava Žáka, jenž se bude znovu plně věnovat mládeži.

Původně se uvažovalo o tom, že na pozici asistenta se posune kouč juniorky Jiří Hruška, z toho ale nakonec sešlo. „Jirkovi Hruškovi skončila na Vyšehradě smlouva a dohodli jsme se, že ji už nebudeme obnovovat, tedy na ukončení spolupráce. Po více než dvou letech se vrací Milan Kopřiva,“ uvedl šéf klubu a současně kouč našeho áčka Jaroslav Klíma.

V nejvyšší soutěži odehrál 90 zápasů

Osmapadesátiletý Kopřiva hrával kdysi ligu za Škodu Plzeň, předchůdkyni současného mistra republiky Viktorie Plzeň. V nejvyšší soutěží nasbíral 90 startů, a tak má dost zkušeností, jež nyní může předávat šemíkům.

„Na podzim roku 2009 jsem tady na Vyšehradě působil společně s Honzou Bergerem, svým někdejším spoluhráčem z Plzně. Nevyšlo to, po pěti kolech ČFL Honza coby hlavní trenér skončil a já jsem na základě toho skončil také,“ připomněl Kopřiva, jenž tehdy plnil současně roli trenéra B-týmu, tj. dnešní juniorky.

Od té doby Kopřiva v žádném jiném klubu nepůsobil. „Jednak kvůli pracovní vytíženosti, jednak proto, že mužstev, kde to má smysl dělat, zase tolik není. Přemlouvat hráče, aby trénovali a bavilo je to, není pro mě. Až poté, co mě oslovil Jarda Klíma, jsem se rozhodl do toho znovu jít. Kádr hráčů by měl být konsolidovaný a po příchodu mladých hráčů z Junioru Praha by se tu měla dařit i práce s mládeží. Ale přiznávám, že jsem nad touto nabídkou nějaký čas přemýšlel, protože moje první zdejší zkušenost byla dost špatná,“ sdělil Kopřiva. „Počítám, že u divizního mužstva nebudu muset kluky k fotbalu přemlouvat. Jsou tady mladí kluci, kteří by měli mít ambice posunout se výš a naopak zkušení hráči, kteří už mají něco odkopáno.“

Kordule za trenérem Hruškou do Louňovic

Kopřiva se už také zúčastnil prvních dvou tréninků A-týmu na úvod zimní přípravy. Ve čtvrtek 5. ledna se na něm sešlo třináct hráčů, den nato už o pět víc. Na marodce je nadále Michal Švejda.

Do Louňovic, osmého týmu Středočeského krajského přeboru, míří za trenérem Jiřím Hruškou Lukáš Kordule, jenž u nás hostoval z Příbrami. Kordule na podzim naskočil do čtyř mistrovských zápasů coby střídající hráč, nasbíral však dohromady jen 28 divizních minut.

Hráči se údajně zimních galejí nebojí

„Přišel k nám nový asistent a myslím, že s trenérem Klímou utvoří úspěšnou dvojici, která nás dovede k postupu. Máme za sebou první trénink, zatím to bylo takové seznamovací. Mně osobně zimní přípravy nevadí, chodím sám běhat, a tak jsem na tom kondičně dobře. Bude to v pohodě,“ prohodil cestou z tréninku záložník Vladimír Hradecký.

„Ne že bych se na to běhání vyloženě těšil, ale jinak si myslím, že bude zimní příprava v pohodě. Od příštího týdne najedeme na tvrdší přípravu, já se na to docela těším. Uvidíme, co pro nás trenéři Klíma a Kopřiva připraví,“ doplnil svého spoluhráče ze středové řady Martin Kohout.

Tři posily z vlastního dorostu

„Do přípravy se zapojí i tři hráči z vlastního dorostu: Robin Zimmermann, Lukáš Jiráň a Jirka Ivančo, ti už si ostatně vyzkoušeli divizi už na podzim. V lednu máme v plánu tréninky čtyřikrát týdně, jednou z toho je vždy posilovna. Koncem měsíce máme předběžně v plánu tradiční soustředění v Železné Rudě,“ upřesnil trenér Klíma.

A-mužstvo má během zimní pauzy v plánu celkem osm zápasů, z toho sedm v rámci Vyšehrad Cupu a kromě toho počátkem února přátelské měření sil s druholigovou Vlašimí.

 

Přípravná utkání našeho A-týmu (vše na domácím hřišti):

Sobota 14. ledna 10:00 Vyšehrad – Mladá Boleslav B (Vyšehrad Cup)

Sobota 21. ledna 10:00 Vyšehrad – Kunice (Vyšehrad Cup)

Neděle 29. ledna 12:00 Vyšehrad – Kladno (Vyšehrad Cup)

Neděle 5. února 14.00 Vyšehrad – Vlašim (přátelské utkání)

Sobota 11. února 10:00 Vyšehrad – Loko Vltavín (Vyšehrad Cup)

Sobota 18. února 10:00 Vyšehrad – Bohemians 1905 B (Vyšehrad Cup)

Sobota 25. února 10:00 Vyšehrad – Horní Měcholupy (Vyšehrad Cup)

Neděle 4. března 10:00 Vyšehrad – Čížová (Vyšehrad Cup)

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň