INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Deník Sport: Vyšehrad nejlépe hodnoceným stadionem v ČR!

„A“-muži Inspekce redaktorů deníku Sport po stadionech amatérských klubů v českém fotbale dopadla pro Vyšehrad nejlépe, jak mohla. Náš klubtotiž obsadil v tomto hodnocení první příčku!

Svědčí o tom dva články, které vyšly v deníku, jeden shrnující o všech stadionech a druhý, který se už věnuje pouze Vyšehradu. Na následujících řádcích je přepis obou zmíněných článků. Hodnocení se opravdu dobře čte, a to ještě autor článku nezmínil poločasovou tombolu během domácích mistrovských utkání našeho A-týmu.

 

 

 

 

Fotbalový inspektor deníku Sport: Kompletní přehled   

(Deník Sport, 29. května 2013)

Redaktoři Sportu si každý víkend vyberou jeden zápas v nižších soutěžích, kam bez ohlášení přijedou a provedou „inspekci“ – na místě otestují, co může fotbalový fanoušek očekávat od návštěvy daného stadionu.

 

Hodnotí se pět základních kritérií:

1) stadion – dojem z místa a jeho celkový vzhled

2) komfort – služby pro diváky, zápasový program, počet míst k sezení a stání, výhled a čistota, cena vstupenky, možnost parkování

3) občerstvení – jeho dostupnost, kvalita a cena

4) atmosféra – počet diváků, způsob fandění a objektivita, hlasatel, tombola, doprovodný program

5) atraktivita hry – jak moc svým fotbalem baví domácí tým

 

Každá tato kategorie je ohodnocená na číselné stupnici 1 až 10 s tím, že desítka je maximální počet bodů. Všechny udělené body se sečtou a vydělí pěti, z čehož vyjde výsledná známka klubu.

 

Žebříček hodnocených stadionů v sezoně 2012/13

1. VYŠEHRAD (divize B) 7,4 bodu

2.-3. Kyjov (jihomoravský přebor) 7,2

2.-3. Frýdek-Místek (MSFL) 7,2

4.-5. Dobrovice (divize C) 6,8

4.-5. Aritma (divize A) 6,8

6. Lovosice (divize B) 6,6

7.-9. Kolín (ČFL) 6,4

7.-9. Česká Třebová (pardubický přebor) 6,4

7.-9. Přeštice (plzeňský přebor) 6,4

10. Zábřeh (MSFL) 6,2

11.-12. Pustá-Polom (moravskoslezský přebor) 6

11.-12. Rousínov (jihomoravský přebor) 6

13.-14. Vracov (divize D) 5,8

13.-14. Zliv (jihočeská I. B třída) 5,8

15.-19. Slušovice (zlínský přebor) 5,6

15.-19. Nové Město na Moravě (divize D) 5,6

15.-19. Morkovice (divize E) 5,6

15.-19. Napajedla (divize D) 5,6

15.-19. Mariánské Lázně (karlovarský přebor) 5,6

20.-21. Hlavice (ČFL) 5,4

20.-21. Toužim (divize B) 5,4

22. Štěchovice (divize A) 4,8

 

Autor článku: redaktoři deníku Sport

INSPEKTOR: Na umělce bez tribun, přesto má Vyšehrad kouzlo

(Deník Sport, 13. června 2013)

Kde jsou tribuny? A co přírodní tráva? Áčko Vyšehradu se těsně před výkopem divizního zápasu skupiny B se Souší rozcvičuje na umělém povrchu, zatímco klandry kolem hřiště obléhá skoro dvoustovka diváků. To je realita místního Slavoje. Lidé většinou na stojáka a všechny mužstva místního oddílu na umělce.

To ale není výtka. Už několik let je to tady takhle normální. A nikdo neprotestuje, jde o tradici. Vždyť vyšehradská umělá tráva patří mezi nejlepší v Česku. Často ji využívají k přípravě elitní ligové celky. A co se týče tribun? Žádný problém, diváci jsou blízko hřiště a kdo se chce posadit, může na dřevěné lavičky tři metry za zábradlím.

Doporučení ale zní: Dívejte se zblízka! Stojí to za to. V posledním domácím vystoupení sezony Vyšehrad svého soupeře válcoval. Druhý tým tabulky měl víc než deset gólových šancí. Proměnil až jednu z posledních dvacet minut před koncem a vyhrál 1:0.

Kromě velmi slušného fotbalu se divákům dostává perfektního servisu. Ano, 50 korun na vstupném pro dospělého muže není málo, na divizi až dost, ale do ruky dostanete bohatý a kvalitní program napěchovaný informacemi. Stejně bohaté jsou i webové stránky klubu.

Navíc utkáním provádí pohotový hlasatel, který neopomene okřiknout i páníčka volně pobíhajícího psa nebo neposlušného kuřáka, který nedopalek zahodil na zámkové dlažbě. Je tu opravdu čisto. Nikde se neválí žádný nepořádek.

Nabídka piva v místním malém okénku před prostornou terasou sice není bůhví jak bohatá, sáhnout můžete jen po Gambrinusu za 25 korun. Jenže vedle je otevřená restaurace velmi dobré úrovně. Přímo v areálu Slavoje.

K fotbalu ale postačí klobása, ne? Tu hned vedle zmíněného „rychlého“ okénka dostanete za 45 korun. Chleba, kolik chcete, i hořčici si nandáváte sami podle vlastního uvážení.

Vyšehrad láká na tradiční nedělní výkop v 10.15. Už několik generací tu tráví dopoledne. Poví si, co se doma vaří k obědu, poklábosí o fotbale a odpoledne klidně můžou stihnout další mač. Vyšehrad má svoje kouzlo.

 

FK Slavoj Vyšehrad (divize B)

Stadion: známka 7

Komfort: známka 8

Občerstvení: známka 8

Atmosféra: známka 7

Atraktivita hry: známka 7

Výsledná známka: známka 7,4

 

Autor článku: Jan Podroužek, redaktor deníku Sport

PŘÍŠTÍ KOLO

Pátek 19.04.2019

 • 10:15 Juniorka - Podolí

Sobota 20.04.2019

 • 10:15 Muži"A" - Převýšov

U 16 – Navzdory řadě hráčských absencí šestnáctiletí šemíci zápas České divize mladšího dorostu v Trutnově, který se hrál v sobotu 16. března, zvládli s přehledem. Svěřenci trenéra Zdeňka Jaroše vyhráli na půdě týmu z první poloviny tabulky 5:2, a tak ho už podruhé v této sezoně zdolali rozdílem tří branek. Do sítě domácích se dvakrát trefil nejlepší střelec týmu Tomáš Stýblo, po jedné brance připojili Pavel Molodci z penalty, kapitán Marek Coufal a Vu Chung Hieu. U čtyřech z pěti našich branek asistoval pravý záložník Matěj Zdobnický.

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

Sobota 13.04.2019

 • Dobrovice - Muži"A" 1:2np (0:0)
 • Střešovice - U18 2:0 (2:0)
 • Střešovice - U16 2:0 (0:0)
 • K. Vary - U13 4:3 (2:3)
 • K. Vary - U12 15:4 (6:1)

Neděle 14.04.2019

 • U. sklady - Jun 1:4 (0:1)
 • U19 - Doubravka 2:0 (0:0)
 • U17 - Doubravka 2:1 (1:0)
 • U15 - Admira 3:0 (0:0)
 • U14 - Admira 3:1 (2:0)

Pátek 19.04.2019

 • Juniorka - Podolí 2:2 (0:0)

Sobota 20.04.2019

 • Muži"A" - Převýšov 2:0 (0:0)