INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Trenér Mysliveček má 70 let!

U 19 – Do historie Slavoje Vyšehrad se trenér František Mysliveček zapsal zlatým písmem v ročnících 1998/1999 a 1999/2000, kdy s tehdejším týmem našich mužů vybojoval dva postupy za sebou. Nejprve z pražského přeboru do divize a hned o rok později z divize do ČFL. V současnosti vede devatenáctileté šemíky v České lize staršího dorostu. Ve středu 11. prosince 2013 slaví Franta Mysliveček sedmdesátiny!

„Zdraví mi zatím slouží, tak to ještě jde. Je mi sedmdesát? Vždyť se nic neděje… Nechci se ale v tomto věku rouhat nebo něco zakřiknout,“ říká uznávaný a respektovaný kouč. Ve své trenérské sbírce má mj. zisk titulu mistrů republiky z ročníku 1984/85, kdy společně s Vladimírem Táborským přivedl Spartu k prvenství v lize.

Sám jaki hráč odkopal spoustu let ve II. lize, hrál ji už v sedmnácti za Slavoj Žižkov, který se později vrátil ke svému názvu Viktoria Žižkov. A znovu s Myslivečkem v sestavě. Trávníky druhé nejvyšší soutěže brázdil i v dresech týmů Xaverova nebo Dukly Písek. S aktivní érou končil v divizním Jílové, kde už současně trénoval.

Do II. ligy se vrátil v roli kouče, a zase to byla Viktoria Žižkov. Ale také např. Česká Lípa nebo Ústí nad Labem. Dodnes na něj rádi vzpomínají na Admiře a především v Uhelných skladech, na Cibulkách strávil dlouhé roky. Vždyť pod jeho vedením hráli „uhlíři“ sedm let za sebou divizi a patříli k nejlepším pražským zástupcům v této soutěži.

„Za ty roky mám na co vzpomínat a dva postupy za sebou s Vyšehradem patří mezi ty nejhezčí vzpomínky. Byla tady jedinečná parta a tvořili ji hráči, od nichž by se měli ti současní co učit. Měli totiž fotbal neskutečně rádi. Na naše zápasy tady na Vyšehradě chodila někdy až tisícovka diváků, to se pak hraje docela jinak,“ zavzpomínal.

A současnost?! „Každopádně přeju áčku Vyšehradu postup do ČFL, i když jsem to čekal už loni. Věřím, že letos už to kluci nepustí,“ vyjádřil své přesvědčení.

A my na oplátku za celý Slavoj Vyšehrad popřejme: Franto, hodně zdraví a činorodosti i do dalších let!

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň