INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Na Vyšehradě je znovu trenér Jiří Hruška, přebírá tým U 19

U 19 – Naše U 19 vstoupí do jarní části České ligy staršího dorostu s novým trenérem. Dosavadního kouče Františka Myslivečka, který působil u mužstva dva půl roku, nahradí Jiří Hruška. Ten během této doby vedl tým mužů Štěchovic v ČFL. Na Vyšehrad se vrací po čtyřech letech, naposledy zde koučoval juniorku v I. A třídě mužů. Po svém odchodu odsud, což bylo koncem roku 2011, zamířil nejprve do Louňovic a potom do Štěchovic.

„Ve Štěchovicích jsem skončil po dvou a půl letech a z vlastní vůle, už jsem se také se všemi rozloučil. Střídá mě tam Zbyněk Busta,“ zmínil Jiří Hruška.

Před sebou má nyní zcela jasný úkol: přivést naši U 19 k záchraně ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži. Mladí šemíci figurují po podzimu na 17. místě dvacetičlenné tabulky. Nejblíž nad sebou mají Admiru, na niž ztrácejí tři body, potom na Kladno čtyři a na Ústí nad Labem pět bodů.

„Sestupovat přímo by měla čtyři poslední družstva a pátý od konce hrát baráž. Potřebujeme se tedy určitě posunout o dvě místa výš,“ připomněl Jiří Hruška. „Ve Štěchovicích jsme neměli problémy s obrannou fází, zato s útočnou ano. U dorostu Vyšehradu je tomu naopak, takže musíme zapracovat hlavně na defenzivě.“

Na postu asistenta U 19 nadále zůstává Jan Křemen, podobně jako vedoucí mužstva František Řezáč. Tým i v tomto „hluchém“ období stále trénuje a možná si ještě v prosinci zahraje jedno přípravné utkání. To je teprve v jednání.

Pětapadesátiletý Hruška se vrátil do klubu svého srdce, se Slavojem Vyšehrad se totiž pojí jeho hráčská i trenérská kariéra. Coby hráč byl u premiérového startu šemíků ve třetí nejvyšší soutěži, což bylo na začátku osmdesátých let. Coby trenér přivedl A-tým mužů v roce 2007 k postupu z divize a pak jej vedl ještě v ČFL. Podobou bilanci má ale i trenér Mysliveček, který na přelomu milénia přivedl Vyšehrad dokonce ke dvěma postupům za sebou. Dojde-li k dohodě, měl by nyní působit společně s Alexandrem Samuelem u týmu U 17.

„Mládež jsem trénoval osm let již v Bohemce. Jsem rád, že se k tomu nyní vracím, práce s mladými mi už chyběla,“ dodal Jiří Hruška.

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň