INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

U19 povede v nové sezoně trenér František Mysliveček

U19 Do své třetí sezony v České lize staršího dorostu vstupuje náš tým U19. Ve skupině B obsadil napoprvé 7. místo a v uplynulém ročníku 11. místo. Většina hráčů pak odešla do jiných oddílů, zůstali jen tři: obránce Sebastian Rygl a záložníci Viktor Žampa s Přemyslem Duškem. Ten byla také zvolen novým kapitánem. Do juniorky, kde bude hrát I. A třídu mužů, se přesunul záložník Martin Doksanský. Opačným směrem, tj. z béčka mužů do staršího dorostu, zamířil záložník Štěpán Klíma.

Nejvýznamnější změna se však udála na trenérském postu. Dosavadního kouče U19 Richarda Havlíka, jenž vedl starší dorostence v jarní části, nahradil velezkušený kouč František Mysliveček (na snímku). Na Vyšehrad, kde se zapsal zlatým písmem do klubové historie, se vrátil po téměř třinácti letech. S A-týmem mužů vybojoval na přelomu milénia hned dva postupy za sebou: v sezoně 1998/99 z pražského přeboru do divize a o rok později z divize do ČFL.

K dalším změnám v realizačním týmu U19 již nedošlo. Na postu asistenta nadále pokračuje Oldřich Ouzký, vedoucím mužstva je František Řezáč.

Přípravu zahájil nově poskládaný dorostenecký tým v polovině července a dva týdny trénoval dvoufázově v domácím prostředí. Následovalo soustředění v Krkonoších na Richtrově boudě a po návratu, kromě každodenních tréninků, také série sedmi přípravných zápasů. Mladé šemíky prověřil mj. B-tým mužů Čáslavi ze Středočeského krajského přeboru a také dva týmy mužů z I. A tříd.

„Náš tým bude spoléhat zejména na zkušenosti tria Dušek, Rygl a Žampa, tedy kluků, kteří již v minulé sezoně Českou ligu staršího dorostu za Vyšehrad hráli. Kapitán byl jednoznačně zvolen Přemek Dušek. Ale našimi devízami by měly být především kolektivní pojetí, disciplína a bojovnost,“ prozradil asistent Oldřich Ouzký. Všichni hráči jsou ročníkem 1995, pouze Kozel se narodil v roce 1996.

Cíl Slavoje Vyšehrad U19? Je nesmírně obtížný! Pokud možno zopakovat umístění z premiérové sezony 2011/12, tedy skončit v první polovině tabulky. Podle dosavadních indicií totiž pouze tohle zaručí setrvání v soutěži i pro další sezonu 2014/15, protože Českou ligu staršího dorostu čeká rekonstrukce v podobě zúžení ze dvou skupin na jednu. Ostatně tomu také byla podřízena velmi náročná letní příprava našeho elitního mládežnického celku.

Do nové sezony vstoupí naše U19 tuto sobotu 17. srpna domácím zápasem se Svitavy. Zápas na Vyšehradě začíná v 10.00 hod. dopoledne.

 

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ U19 VYŠEHRADU

U19 – Vyšehrad juniorka 1:4 (gól U 19 Žampa, hřiště Vyšehrad)

U19 – Kunratice muži 3:4 (Žampa, Komers, Dušek, hřiště Vyšehrad)

U19 – Velvary muži 2:4 (Dušek, Kozák, hřiště Velvary)

U19 – Trutnov dorost 1:0 (Š. Klíma, hřiště Trutnov)

U19 – Čáslav B muži 0:2 (hřiště Čáslav)

U19 – Motorlet dorost 3:5 (Dušek 2, Š. Klíma, hřiště Horoměřice)

U19 – Neratovice dorost 0:1 (hřiště Neratovice)

 

REALIZAČNÍ TÝM

František Mysliveček (trenér)

Oldřich Ouzký (asistent)

František Řezáč (vedoucí mužstva)

 

SOUPISKA U19

BRANKÁŘI

David Heller (přišel z Motorletu)

Václav Kotrba (z Junioru Praha)

Jan Lomoz (z Říčan)

 

OBRÁNCI

Sebastián Rygl

David Huleš (z Bohemians 1905)

Jan Kozel (z Dukly Praha)

Michal Kubr (z Junioru Praha)

Jan Vrána (z Junioru Praha)

Jakub Skřivánek (z Junioru Praha)

 

ZÁLOŽNÍCI

Přemysl Dušek CPT.

Viktor Žampa

Štěpán Klíma

Vojtěch Krejcar (z Junioru Praha)

Michael Pocar (z Junioru Praha)

Filip Procházka (z Junioru Praha)

Jan Řezáč (z Junioru Praha)

Oldřich Vlček (z Vikt. Žižkov)

 

ÚTOČNÍCI

Jan Komers (z Junioru Praha)

Tomáš Kozák (z PSK Union)

Tomáš Kouba (z ABC Braník)

 

PODZIMNÍ LOS U19

SO 17. 8. 10.00 h Vyšehrad – Svitavy

ST 21. 8. 10.00 h Kolín – Vyšehrad

SO 24. 8. 10.00 h Chrudim – Vyšehrad

SO 31. 8. 14.00 h Vyšehrad – Třebeš

NE 8. 9. 10.15 h Admira – Vyšehrad

SO 14. 9. 10.00 h Vyšehrad – Nový Bydžov

NE 22. 9. 13.45 h Trutnov – Vyšehrad

SO 28. 9. 10.00 h Vyšehrad – Vikt. Žižkov

SO 5. 10. 10.15 h Letohrad – Vyšehrad

NE 13. 10. 16.00 h Slavia B – Vyšehrad

SO 19. 10. 10.00 h Vyšehrad – Náchod

NE 27. 10. 10.15 h Meteor – Vyšehrad

SO 2. 11. 9.30 h Vyšehrad – Rapid Liberec

SO 9. 11. 9.30 h Olympia Hradec Králové – Vyšehrad

SO 16. 11. 10.00 h Vyšehrad – Varnsdorf

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň