INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Pan Rychtařík zavzpomínal: Pražáci, nemůžete tu vyhrát!

Tombola Pan Vladimír Rychtařík z Prahy-4 Kamýk se stal posledním vítězem vyšehradské tomboly v této sezoně. V poločase utkání se Štěchovicemi tak převzal od hlasatele a správce stadionu Vládi Nováka toustovač a triko s potiskem. „Chodím sem na domácí zápasy Vyšehradu pravidelně, tak to teď vyšlo na mě,“ mohl spokojen konstatovat.

Náš stadion poznával zprvu přímo z hrací plochy, ale jako soupeř – v červenobílém dresu SK Modřany. „Hrál jsem za Modřany v letech 1973 až 1979 divizi. Mezitím jsem byl na vojně v Dukle Tachov, byl tam se mnou například gólman Zdeněk Hruška,“ zmínil pan Rychtařík. Mimochodem – Zdeněk Hruška, bývalý gólman Bohemians, Slavie a čs. reprezentace, účastník mistrovství světa 1982 ve Španělsku a donedávna dlouholetý trenér FSC Libuš, je odchovancem Slavoje Vyšehrad.

Vladimír Rychtařík měl přímo v Modřanech spoluhráče zvučných jmen: tak namátkou jimi byli slávista Bohumil Smolík, dále Petr Packert, který hrával za Bohemku, Luděk Pečenka, jenž kopal ligu v Hradci Králové či Miroslav Vacek – hráč Viktorie Žižkov a Bohemians. „Tito slavní či známí fotbalisté k nám do Modřan většinou chodili na fotbalový vejminek, už na sklonku své kariéry,“ oživil dávné vzpomínky pan Rychtařík. A zmínil i Karla Šplíchala, velkého fanouška Slavoje Vyšehrad. „Karel k nám přišel hrát v době, kdy jsme s Modřany sestoupili z divize do přeboru.“

V divizi zažil ledacos. „Když jsme hráli například ve Varnsdorfu, rozhodčí nám už předem jasně řekli: vy Pražáci tady nemůžete vyhrát. A tuhle výhrůžku také dodrželi. Prohrávali jsme tam 3:1, pak jsem snížil na 3:2, vzápětí jsme ale dostali čtvrtý gól z pěti nebo šestimetrového ofsajdu. Samozřejmě platil a pak už nás sudí k ničemu nepustil.“

SK Modřany, které za čtyři roky oslaví stoleté výročí, hrají v současnosti I. A třídu. Ve skupině B figurují kolo před koncem na 11. místě. „Vyšehrad, Libuš a Modřany, to je takový kruh mužstev, na jejichž zápasy chodím. Ale také na zápasy Sparty, protože jsem sparťanem,“ prozradil pan Rychtařík. Jak vidno, fotbalem doslova žije.

Zahrál si však také za Tatru Smíchov a v jejím černobílém dresu nastupoval proti velkým jménům ze Slavie, Sparty, Dukly či Bohemky – samozřejmě na slavném zimním turnaji Tatry Smíchov. Kdeže ale loňské sněhy jsou, včetně tohoto klubu z Prahy 5, který ještě v sezoně 1998/99 hrál ČFL – pod trenérskou taktovkou Vladimíra Hrušky, který potom přešel sem na Vyšehrad.

V poločase utkání se Štěchovicemi vedli šemíci gólem Karla Kratochvíla 1:0. „Myslel jsem, že nastoupí za Štěchovice brankář Sňozík, ale není tady. Věřím, že kluci přidají jeho náhradníkovi ještě jeden gól a vyhrají 2:0,“ odhadl vítěz osmé jarní vyšehradské tomboly.

Ano, šemíci opravdu přidali druhý gól, kdy krásnou střelou k tyči skóroval Vláďa Schön. Takže stav byl skutečně 2:0. Jenomže hosté dosáhli v závěru utkání čestného úspěchu, a tak zápas skončil 2:1. Na tříbodovém zisku a čtvrté výhře za sebou to ale nic nezměnilo, a tak si naše mužstvo definitivně zajistilo minimálně 4. místo ve třetí nejvyšší soutěži. Něco takového historie klubu nepamatuje.

Zbývá ještě zápas v Benešově, i tam se dají udělat tři body. Jirny a Domažlice si už ale nejspíš druhé a třetí místo v ČFL ohlídají, takže to vidím na konečné čtvrté místo pro Vyšehrad,“ dodal pan Rychtařík.

Uvidíme: šemíci hrají v Benešově v sobotu odpoledne, podobně jako Domažlice s Louňovicemi, zatímco utkání Jirny – Nový Bydžov je na programu v neděli odpoledne. Ať už to ale dopadne v derniéře jakkoliv, současný tým se zapíše zlatým písmem do historie FK Slavoj Vyšehrad.

 

Vítězové podzimní tomboly

Jan Petříček, Barrandov

Radek Červa, Žižkov

Josef Smolík, Michle

Zdeňka Divíšková, Vinohrady

Miroslav Kočí, Podolí

Jiří Suk, Květnice

František Pavlů, Výtoň

Petr Horák, Braník

Tomáš Vejvoda, Jižní Město-Chodov

 

Vítězové jarní tomboly

Jiří Marsa, Barrandov

Ladislav Procházka, Sulice

Václav Maruška, Podolí

Josef Švec, Kamýk

Ivo Hassmann, Hradištko pod Medníkem

Václav Maruška, Podolí

Jiří Šafra, Barrandov

Vladimír Rychtařík, Kamýk

 

Foto ze zápasu: zde

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň