INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Šemíci zahájili letní přípravu, ve středu vyzvou Vikt. Žižkov

„A“-muži – Sedmadvacet fotbalistů se zúčastnilo prvního tréninku Slavoje Vyšehrad na nadcházející soutěžní ročník. Uskutečnil se v pondělí 9. července 2018 na domácím stadionu. Zahajovací den letní přípravy vedli trenér Jaroslav Klíma a nový první asistent Miroslav Jíra, který nahradil na tomto postu Milana Kopřivu. Ten po šesti a půl letech sám ukončil své působení u A-mužstva šemíků. Na premiérovém tréninku byl rovněž přítomen kondiční trenér Jiří Sivák, jenž bude rovněž členem realizačního týmu. Na Vyšehradě ale není novou tváří, působil zde už během druholigové sezony 2015/16.

Během prvního dne se dostavilo celkem 27 hráčů společného kádru A-týmu i B-týmu mužů. Chyběli mezi nimi tři stabilní hráči dosavadního áčka: brankář Jan Procházka, obránce David Matějka a útočník Josef Čtvrtníček, nejlepší střelec mužstva v minulém ročníku s 18 brankami. V jednání je jejich odchod z Vyšehradu; podobně jako u dvojice Erik Gibilov – Ondřej Šindler, která nastupovala v minulé sezoně za B-mužstvo.

Zatím nejznámější posilou je zkušený útočník Štěpán Kacafírek: osmadvacetiletý odchovanec Sparty, který hrál naposledy za Litoměřicko, tedy rovněž v ČFL.

„Vyšehrad je známým a tradičním klubem, navíc v mém případě mohu spojit zdejší angažmá se zaměstnáním. Bydlím sice v Kutné Hoře, ale práci mám v centru Prahy, takže je to pro mě výhodné. Mám to sem ze zaměstnání jen pět minut. To je také jedním z důvodů, proč jsem skončil v Litoměřicích. Dalším je fakt, že s panem Klímou se už známe delší dobu, měl jsem sem už několikrát nakročeno, ale dohodli jsme se až tentokrát. Jsem za to rád, že jsem teď tady na Vyšehradě,“ prohlásil 195 cm vysoký forvard.

Odejde-li Čtvrtníček, bude mít Kacafírek sice jasnou, nicméně nadmíru obtížnou úlohu – nahradit nejlepšího střelce šemíků z minulé sezony. „Pokusím se o to,“ pravil lakonicky hráč, jenž má na svém kontě také dvě desítky zápasů v nejvyšší soutěži, kde oblékl dres Blšan (2005/06) a Příbrami (2016/17).

Jeho dosud jediné pražské angažmá, před sedmi lety v Loko Vltavín, skončilo hodně zle hned na začátku: v prvním mistrovském utkání v zeleném dresu holešovického celku si totiž zlomil nohu. Snad přinese spojení s Vyšehradem jemu i klubu víc sportovního štěstí…

Náš klub má za sebou tři nevydařené sezony: předloni sestup z II. ligy, loni 13. místo a letos 14. místo v ČFL. „To mě neodrazuje. Každá sezona je jiná a já věřím, že to tentokrát už napravíme. Motivace podávat co nejlepší výkony a dávat góly mi nechybí,“ dodal bez sebemenšího náznaku alibismu Kacafírek.

Na prvním tréninku byl také 22letý plzeňský stoper Martin Polom, jenž strávil předchozí dvě sezony v německých klubech SV Poppenreuth a SpVgg SV Weiden. Na zkoušku přijdou ještě další fotbalisté. Z Rakouska se vrátil na Vyšehrad zkušený univerzál Jiří Kubík, který hrál na jaře za tým Waidhofen-Thaya.

Do přípravy se zapojili také dosavadní dorostenci Ondřej Jireček, Tomáš Ratner, Antonín Čermák a Daniel Siruček; objevit by se měli i další včetně kanonýra U 19 Ondry Tomana.

První přípravné utkání odehraje tým Slavoje Vyšehrad již ve středu 11. července od 17 hodin na hřišti ve Zlatníkách. Šemíci zde změří síly s Viktorií Žižkov, dvanáctým týmem tabulky uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy. Zlatníky jsou obcí v okrese Praha-západ a jezdí sem příměstské autobusy č. 331 a 333 (z Kačerova).

Starší dorostenci Vyšehradu zahájí svoji přípravu pod vedením trenéra Jaromíra Jindráčka ve středu 11. července čtyřdenním soustředěním ve Velkých Popovicích.

 

Foto: zde

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň