INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Po šesti a půl letech u A-týmu šemíků skončil Milan Kopřiva

„A“-muži – Dva postupy a jeden sestup zažil Milan Kopřiva za šest a půl roku na Vyšehradě v roli asistenta trenéra Jaroslava Klímy. A nyní své působení z vlastní vůle ukončil. Již v polovině června po posledním utkání sezony s Dobrovicí, která srazilo tým Slavoje až na 14. místo konečné tabulky ČFL, konstatoval, že mužstvo potřebuje změny nejen v hráčském kádru, ale i realizačním týmu. Před prvním tréninkem na novou sezonu v pondělí 9. července 2018 tak předstoupil v kabině před mužstvo, aby se rozloučil. Jeho nástupcem na postu prvního asistenta se stal Miroslav Jíra, který přišel na Vyšehrad letos na jaře. Staronovým členem realizačního týmu je navíc od léta kondiční trenér a druhý asistent Jiří Sivák.

Milan Kopřiva má za sebou zajímavou hráčskou kariéru, ve které vyniká zejména 90 zápasů v nejvyšší soutěži za Škodu Plzeň. Za ni hrál společně s Janem Bergerem a právě on si ho přivedl coby svého asistenta na Vyšehrad, když zde nastoupil v červenci roku 2009, tedy před devíti lety, v roli trenéra. Jejich tehdejší společné působení však mělo jepičí život, trvalo jen do konce srpna, pouze pět mistrovských zápasů. Pak je nahradila dvojice Jiří Formánek – Tomáš Zmatlík.

Podruhé přivedl Milana Kopřivu počátkem roku 2012 sám majitel klubu a již tenkrát trenér A-mužstva Jaroslav Klíma, aby nahradil tehdejšího asistenta Jaroslava Žáka.

Během 78 měsíců na Vyšehradě absolvoval Milan Kopřiva u A-mužstva celkem 343 zápasů, z čehož bylo 223 mistrovských: 28 ve II. lize, 105 v ČFL, 75 v divizi a 15 v poháru. A navíc 120 přípravných, v součtu tedy 343. V pěti případech, při nepřítomnosti Jaroslava Klímy, vedl A-mužstvo v roli hlavního trenéra: jednou v ČFL (loňské utkání v Tachově) a čtyřikrát v přípravě. Kromě toho odkoučoval šest zápasů B-týmu mužů neboli juniorky: pět v I. A třídě a jeden přípravný.

Milan Kopřiva zaslouží rozhodně poděkování za svoji práci a že de facto věnoval klubu šest a půl roku svého života. Také díky němu se Slavoj Vyšehrad dostal nejvýš ve své 110leté historii, až do druhé nejvyšší soutěže. Neloučí se však úplně. Od nové sezony bude připravovat na Vyšehradě ten nejmenší potěr, což je tým U7.

 

Foto: zde

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň