Následující zápas "A týmu"
FC Slavoj Vyšehrad vs. Loko Vltavín
Přátelské utkání 12.08.2020 17:30 Strahov, stadion Evžena Rošického
Zpět na seznam novinek

Jihlava prokázala rychlý vzestup formy, zdolala tým Vyšehradu 4:0

24. 06. 2020

„A“-muži – Pro nejvyšší porážku v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si fotbalisté Slavoje Vyšehrad dojeli ve středu 24. června do Jihlavy. Šemíci nastoupili oproti předchozím zápasům s výrazně obměněnou základní sestavou, která ale i tak, v čele s výborně chytajícím brankářem Petrem Dočekalem, domácím vzdorovala se vztyčenou hlavou a odehrála bezbrankovou úvodní půlhodinu. Až pak se začal celek Vysočiny postupně prosazovat a současně prokazovat velmi rychlý vzestup své formy. Zápas tak skončil výsledkem 4:0 pro domácí. Dvě největší šance hostujícího mužstva měl útočník Jan Vejvar, bohužel zůstalo jen při nich a Vyšehrad vyšel podeváté v tomto ročníku druhé nejvyšší soutěže střelecky naprázdno, nicméně zůstává na 12. místě tabulky.

Ve srovnání s předchozím zápasem proti Viktorii Žižkov se objevili v základní jedenáctce jen dva stejní hráči: Laňka a Drobílek. Úvodní čtvrthodina hry se obešla bez střeleckých pokusů, až poté začali hrozit bráně hostí hlavně dva domácí hráči: Klobása a Zoubele. Jejich šance však bravurně zneškodnil brankář Dočekal.

Přesto po půlhodině hry se Jihlava prosadila. Po rohovém kopu a centru do vápna se k míči dostal Klobása a otevřel skóre: 1:0.

Ve 33. min. se prezentovali prvním střeleckým pokusem v zelených dresech hrající šemíci, kdy zpoza vápna přestřelil Alexandr. Ten se pak ještě dostal k zakončení i dvě minuty před pauzou, kdy po trestném kopu a přetaženém centru Kokoroviče hlavičkoval na bránu domácích, brankáře Lancmana ale nepřekvapil.

Také deset minut po změně stran kryl mladý jihlavský gólman Kozlovu štiplavou střelu zpoza vápna. A vzápětí domácí přidali druhý gól. Smejkalovu střelu Dočekal vyrazil, k míči se dostal Zoubele, přihrál Klobásovi a ten svým druhým gólem upravil na 2:0.

To Jihlavany ještě víc povzbudilo, v 72. min. dal gól Rezek, ale z ofsajdu. O pár vteřin později po krásné přihrávce od Fortelného se dostal sám před Dočekala Svoboda a zvýšil na 3:0.

V 79. min. Bašič kolmou přihrávkou uvolnil Vejvara, ten postupoval z pravé strany na vyběhnuvšího Lancmana, lobovaným pokusem ale těsně minul bránu.

Na druhé straně v 86. min. odcentroval z pravé strany Svoboda a nepokrytý Rezek zblízka pohodlně završil skóre na 4:0.

V 87. min. po přihrávce od Vejvara prověřil domácího brankáře ostrou ranou Pouček, vzápětí to zkusil zdálky Bašič. V 89. min. mohl jít sáma na bránu Vejvar, ale dva domácí hráči jej stihli včas odzbrojit. Ještě v nastaveném čase pálil ke vzdálenější tyči Pouček, ale Lancman míč vyrazil, a uhájil tak čisté konto.

V nadcházejícím 27. kole se představí naše mužstvo opět na hřišti soupeře, tentokrát na stadionu tabulkového souseda ve Vlašimi. Zápas se hraje v neděli 28. června od 17 hodin.

Trenér Radim Kučera (Jihlava): „V této fázi netradičního jara, kdy se hraje co tři nebo čtyři dny, nikdy nevíte, s jakou sestavou soupeř vyrukuje. Nicméně Vyšehrad překvapil opravdu hodně, protože z očekávané jedenáctky ponechal jen Drobílka a Laňku. Kluky jsem před utkáním na změny ve vyšehradské sestavě upozorňoval, o podcenění nebylo možné hovořit. Nabádal jsem je, že soupeř může být nesehraný, což se v utkání nakonec projevilo. Za výraznou výhru 4:0 jsme moc rádi, protože jsme cítili velký jarní dluh vůči našim divákům a fanouškům. Oba poslední duely jsme odehráli v lehkosti, s kvalitním držením míče a dobrou předfinální fází. V Sokolově jsme se prezentovali výborným přechodem do útoku po zisku míče, což tentokrát bylo horší, neboť Vyšehrad nehrál dopředu tak odvážně a zaměřil se na dobrou defenzivu.“

Trenér Oldřich Pařízek (Vyšehrad): „Rozhodně se nebudu vymlouvat na to, jakou jsme poslali na hřiště sestavu. Máme široký kádr a kluci, kteří tentokrát nastoupili, udělali maximum: splnili svoji roli do určité fáze zápasu, kdy to bylo otevřené, kdy jsme prohrávali jen o gól. A to bylo až do 56. minuty. Domácí byli zpočátku nervózní, protože nevěděli, co mají od nás očekávat, tím spíš, že někteří naši hráči se představili na postech, na nichž dosud nikdy nehráli. Ještě za stavu 1:0 jsme nastoupili do druhé půle s vůlí vyrovnat, což se nám nepodařilo, naopak v poslední půlhodině hry Jihlava potvrdila dalšími třemi góly svoji velkou kvalitu. V podstatě nás rozebrala. Je potřeba ocenit vynikající výkon Petra Dočekala, který nás hodně podržel. Na druhé straně my jsme několikrát trefili domácího gólmana, je to škoda. Kdo by si opravdu zasloužil dát gól, byl Honza Vejvar. Ve dvou situacích selhal, ale věřím tomu, že kdyby proměnil tu první, tak pak i tu druhou. Takže na závěr: změny, které jsme tentokrát provedli, byly vynucené a potřebné, na druhou stranu zkušenosti, které ti kluci nabrali, se jim budou ještě hodit.“

 

Vysočina Jihlava – Slavoj Vyšehrad 4:0 (1:0)

26. kolo F:NL, hráno ve středu 24. června 2020 v Jihlavě. Branky: 31. a 57. Klobása, 73. Svoboda, 86. Rezek. Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:2. Soupeřem zblokované střely: 1:0. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 10:3. Rozhodčí: Ginzel – Novák, Váňa. ŽK: Drozda, Alexander, Zinhasovič (všichni Vyšehrad). Diváků: 694.

Jihlava: Lancman – Svoboda, Pojezný, Diouf, Javůrek (46. Novotný) – Fortelný (83. Ritter), Lacko – Mikuš (77. Koubek), Zoubele, Smejkal (64. Rezek) – Klobása (64. Shudeiwa). Trenéři Radim Kučera a Josef Mucha.

Vyšehrad: Dočekal – Kozel, Drozda, Mareš, Laňka (69. Pouček) – Kokorovič (75. Šandera) – Drobílek, Alexandr, Zinhasovič, Bašič – Vejvar. Na lavičce byli ještě připraveni brankář M. Babka, Švejdík, Nitrianský, Kodr  a Čvančara. Trenéři Oldřich Pařízek a Jaroslav Klíma.

 

Foto: Jaroslav Loskot/Jihlavský deník

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým

Tabulka "A tým"

Fortuna národní liga Z V R P B
8.
FC Vlašim
301141537
9.
SK Líšeň
308121036
10.
MFK Chrudim
301061436
11.
1.SK Prostějov
308111135
12.
FC Slavoj Vyšehrad
30961533
13.
FK Fotbal Třinec
307101331
14.
FK Baník Sokolov
30751826
15.
FK Varnsdorf
30681626
Celá tabulka

Výsledky

08.08.2020 17:00
Olympia Radotín
Pražský přebor
1:0
FC Slavoj Vyšehrad B
08.08.2020 10:30
SK Rakovník
Přátelské utkání
0:0
FC Slavoj Vyšehrad
05.08.2020 18:00
Slovan Velvary
Přátelské utkání
1:2
FC Slavoj Vyšehrad
05.08.2020 18:00
FC Jílové
Přátelské utkání
0:4
FC Slavoj Vyšehrad U19
Všechny výsledky
Nahoru