FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka otočila hostivařský duel a konečně tak zvítězila i venku: 3:1!

02. 11. 2019

„B“-muži – Prokletí zápasů na hřištích soupeřů je od soboty 2. listopadu zlomeno. Až v sedmém utkání podzimu venku rezerva šemíků naplno zabrala a odvezla si vítězství 3:1, konkrétně z Hostivaře. Předposlední tým tabulky přitom vedl takřka celý první poločas 1:0, těsně před pauzou však vyrovnal Martin Klán. Druhý poločas už měl jednostranný průběh, vítěznou branku vstřelil nejlepší hráč na hřišti Denis Laňka a brzy nato se trefil podruhé Martin Klán. Ten se nakonec radoval celkem třikrát, potřetí ale předčasně: od hattricku ho totiž dělil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Vyšehrad B se ale i tak díky tříbodové injekci posunul na 5. místo tabulky pražského přeboru.

Přesně na den před pěti měsíci Vyšehrad B doma podlehl Hostivaři 0:1, avšak při srovnání základních sestav tehdejšího a současného měření sil se na straně týmu z Prahy 10 objevili pouze tři stejní hráči (brankář Provazník, Penc, Sýkora) a na straně našeho béčka dokonce jen dva (Šlegl s Macejem). Hostivař sice v předešlých šesti zápasech bodovala v jediném, přesto začala hodně zostra a už po 25 vteřinách od zahájení hry musel M. Babka lovit míč ze sítě. Hned první akce celého zápasu zakončili černobílí přenesením hry nákopem z pravé na levou stranu hřiště, zpětnou přihrávkou Turka a koncovkou Macháčka, jenž propasíroval míč za brankovou čáru: 1:0.

Hostivař pokračovala v nebojácné a aktivní hře a v 11. min. zachránil hostující tým o druhé inkasované branky jen reflexivní zákrok M. Babky, když vyrazil Špačkovu střelu zblízka pod břevno. Byla to čistá gólová šance. Mimochodem: týž hráč, tedy Špaček, dal v posledním kole minulé sezony letos v červnu našemu béčku tři góly, to ale ještě v dresu Unionu Vršovice (výsledek tehdejšího utkání byl 7:5 pro Vyšehrad B).

V 19. min. měl M. Babka hodně co dělat s Turkovým pokusem z trestného kopu, jeho střela totiž proletěla zdí a nebylo ani trochu snadné ji krýt. Mezitím měl šanci na druhé straně F. Babka, ale trefil jen brankáře Provazníka. Ve 26. min. se probil s míčem do vápna domácích Laňka, jeho střelu po zemi hostivařský gólman kryl. A poradil si ve 34. min. i s Vernerovou střelou k tyči, již vytěsnil do zámezí.

Ve 45. min. ale velmi aktivní Laňka odcentroval zleva od postranní čáry a M. Klán hlavou tečoval míč natolik šikovně, že zapadl přesně ke vzdálenější tyči, a Provazník byl v tu chvíli naprosto bezmocný: 1:1! Vzápětí skončil první poločas.

Krátce po zahájení druhé půle Laňka, jejhož bylo v tomto utkání doslova plné hřiště, převzal přihrávku od F. Babky a pohotovou střelou k tyči prověřil schopnosti domácího brankáře. V 56. min. Laňka střelou z otočky trefil břevno a dvě minuty nato jeho další střelu k tyči zneškodnil Provazník. V 62. min. měl po rohovém kopu příležitost F. Babka, ale znovu zaúřadoval Provazník.

Jen o několik vteřin později ovšem Laňka převzal centr od F. Babky, na hranici velkého čtverce si „povodil“ beka Muchu a vypálil přesně k tyči: 1:2! To byla jednak skvělá ukázka individuálních schopností, jednak logický výsledek rostoucí převahy týmu v modrých dresech.

V 73. min. se Macej ve vápně domácích obtočil s míčem okolo protihráče, zpětnou přihrávkou našel M. Klána a ten pohotově poslal míč do sítě: 1:3! V 76. min. se už M. Klán radoval dokonce z hattricku, byl mu však odmáván bohužel ofsajd. Ve zbývající čtvrthodině hry se už toho moc podstatného neudálo, rezerva šemíků si udržovala převahu, ale další góly nepadly.

V dalším utkání Vyšehrad B v sobotu 9. listopadu ve 14 hodin přivítá doma Třeboradice, tedy třetí tým tabulky.

Trenér Sálem Hebousse (Hostivař): „Vzhledem k síle sestavy Vyšehradu B spočívala naše šance asi jen v tom, že bychom soupeře zaskočili v úvodu zápasu. To se nám sice také opravdu podařilo, ale druhý a třetí gól jsme už nepřidali, přestože šance jsme na ně měli. Jenomže na kdyby se nehraje a potom už se samozřejmě projevila kvalita hráčů soupeře, jejich trénovanost a realita druhého poločasu byla tudíž jednoznačná: na hřišti byl jen jeden tým. Možná pokud bychom nedostali vyrovnávací gól do šatny, což je úplně nejhorší, mohli jsme vydržet déle, faktem ale zůstává, že vyhrál lepší tým. Hrát tak jako v prvním poločase už v předchozích zápasech, měli bychom teď určitě víc bodů. Trápí nás koncovka a možná i trochu absence zkušenosti a sportovního štěstí, ale to přeje dobře připraveným. Zopakujeme-li dnešní první poločas i v příštím zápase proti Radotínu, tak věřím, že ho porazíme.“

Asistent Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Úvodní půlhodina zápasu byla z naší strany hodně vlažná, nejspíš se projevil i fakt, že někteří hráči se vrátili pozdě v noci z pátečního večerního zápasu A-týmu v Brně. Od třicáté minuty jsme se ale do toho naštěstí dostali, těsně před poločasem vyrovnali a po změně stran jsme už mohli být spokojeni, protože se projevila a prosadila kvalita našich hráčů. Poděkování za odvedený výkon však zaslouží nejen ti z kádru áčka, ale všichni, kteří nastoupili.“

SK Hostivař – Slavoj Vyšehrad B 1:3 (1:1)

13. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 2. listopadu 2019. Branky: 1. Macháček – 45. a 73. M. Klán, 63. Laňka. Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 0:6. Soupeřem zblokované střely: 1:7. Rohy: 2:13. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Polena – Stěhula, Vítek. ŽK: Kaňka, Mucha – Laňka, Žežulka, Šlegl. Diváků: 70.

Hostivař: Provazník – Mucha, Wulkan, Penc, Sýkora (73. Boubín) – Macháček, Kadlčík (73. Laštovka), Kaňka (79. Chadt), Turek – Černý (66. Chyle), Špaček. Trenéři Sálem Hebousse, Petr Procházka a Pavel Vrtiška.

Vyšehrad B: M. Babka – Šlegl, Drozda, Žežulka, Hani (77. Popovič) – Verner (81. Stareček), Brejcha – F. Babka (55. Richter), Macej (77. Souček), Laňka – M. Klán (81. Drozd). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Hanslík a Kubík. Trenéři Jaroslav Klíma, Vladimír Pokorný a Oldřich Pařízek.