FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Konečně! U 18 ve středečním derby porazila devatenáctku Braníku 4:2

06. 10. 2021

U 19 „B“ – Osm týdnů, přesněji od samotné premiéry letošní sezony České divize staršího dorostu 11. srpna, čekala rezerva naší U 19 na domácí vítězství. A dočkala se znovu v pražském derby, tentokrát dokonce v souboji dvou zástupců Prahy 4. Ve středu 6. října naše U 18 porazila „devatenáctku“ ABC Braník 4:2 a s deseti body se posunula o stupínek výš na 13. místo tabulky skupiny C.

Do branické sítě se trefili Jaroslav Holan na 1:0, Jan Karas z penalty na 3:0 a Adam Šavel na 4:1. Posledně jmenovaný hráč měl ještě výraznou zásluhu na druhé brance Vyšehradu, neboť po jeho účinném atakování si dal stoper hostí vlastní branku. Pod tříbodový zisk se podepsal velmi dobrým výkonem i brankář Filip Borka, který vyřešil tři mimořádně obtížné situace.

Na lavičce „osmnáctky“ se poprvé v této sezoně objevil trenér mládeže Olin Martinec a pravdou je, že tým nastoupil tentokrát v silnější sestavě, než v předešlých zápasech. A bylo to znát. Čtyři dny po utkání ve Vlašimi bylo změn v základní jedenáctce pět. V úvodní vcelku vyrovnané čtvrthodině šance vidět nebyly, ale v 19. min. po autovém vhazování Zdobnického hlavičkoval Holan a přestože míč postrádal potřebnou razanci, zapadl i tak k tyči: 1:0!

Vzápětí na druhé straně se dvakrát hodně zapotil gólman Borka, jenž nejprve vytěsnil Venturovu střelu z trestného kopu pod břevno a vzápětí i Alterovu nebezpečnou střelu k tyči. Ve 25. min. ale po akci Dundy a Holana Šavel atakoval stopera J. Vodičku natolik důsledně, že si dal vlastní gól: 2:0!

Pro branickou defenzivu byl ale velkým problémem zejména kreativní Monyč. Ten byl také přesně po půlhodině hry faulován kapitánem hostí Mitterwaldem a Karas z penalty nezaváhal: 3:0!

Ve 37. min. po dalším faulu na Monyče rozehrál  Zdobnický trestný kop a Přech ve skluzu dostal míč do sítě, byl mu však odmáván ofsajd. Na podzim to nebyl první gól, jenž byl kapitánovi naší U 18 upřen… Pak to ještě zkusil přímo z trestného kopu Monyč, propálil zeď, ale brankář Daems kupodivu letící míč viděl a tudíž i zneškodnil.

Braník nic nevzdával a do druhé půle vstoupil se snahou o co největší aktivitu. V 57. min. měl opravdu výraznou příležitost Hucl, jenž si zprava naběhl sám před Borku, ten ale jeho střelu reflexivně vyrazil. Dvě minuty nato, na druhé straně hřiště, po trestném kopu Zíky, Šavel trefil spojnici břevna a tyče a Volovik zpoza vápna těsně minul.

Po hodině hry a spolupráci obou těchto hráčů přihrál Volovik Šavelovi, ten ale v šanci trefil jen brankáře hostí. Nedáš – dostaneš a minutu nato Altera snížil na 3:1. Braník ožil, ale za další dvě minuty zpražil jeho snahu Šavel, když po Holanově centru z pravé strany si naběhl zleva a skóroval hlavou: 4:1! Pět minut před koncem se po centru z pravé strany prosadil střelou bez přípravy nepokrytý Altera a uzavřel na 4:2.

V dalším utkání se naše U 18 představí v sobotu 16. října v Trutnově, na stadionu momentálně čtrnáctého týmu tabulky (jehož ale ještě mezitím čeká zápas s Třebší). Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – ABC Braník 4:2 (3:0)

Předehrávka 9. kola České divize staršího dorostu, hráno ve středu 6. října 2021 na Vyšehradě. Branky: 19. Holan, 25. vlastní J. Vodička, 30. Karas z pen., 66. Šavel – 64. a 86. Altera. Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 4:8. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:3. Rozhodčí: Švorc – Šaróka, Plzák. ŽK: Šavel – J. Vodička, Altera. Diváků: 35.

Vyšehrad U 18: Borka – Mareš, Molodci, Přech, Šindler (65. J. Toman) – Zdobnický (46. Zíka) – Holan, Karas, Monyč (46. Volovik) – Dunda (46. Šrejber), Šavel (69. Burkuš). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nejedlý a Škop. Trenéři Olin Martinec a Dominik Gerža.

Braník U 19: Daems – Mitterwald, J. Vodička (46. Karpov), Pecháček (60. Szántó), Kučera – Ventura – Hucl, Dimovski (46. Vokoun), Benda (46. Valta) – Hejduk (60. Ward), Altera. Trenéři Jiří Řemenář a Petr Hejduk.