ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Nechtěné jubileum: juniorka padla podesáté v řadě, 0:6 s Vikt. Žižkov B

02. 10. 2021

„B“-muži – Dosud nejvyšší porážku v letošní sezoně a navíc doma utrpěla v sobotu 2. října rezerva Slavoje Vyšehrad: 0:6 s béčkem Viktorie Žižkov. Nebýt mnoha vynikajících zákroků 18letého brankáře Petra Lorenze, který jednoznačně zabránil dvoucifernému výsledku, skóre mohlo být mnohem vyšší. Naše juniorka tak současně prohrála podesáté za sebou a navíc už 347 minut hry čeká na vstřelený gól. V tabulce pražského přeborui zůstává s pouhými třemi body na předpoledním 15. místě. Aby toho nebylo málo,v 78. min. se zranil hrající trenér Vladimír Pokorný a musel odstoupit s bolestivým zhmožděním svalu.

Rozdílem šesti branek prohrál Vyšehrad B přesně na den po pěti letech: předtím se tak stalo 2. října 2016, kdy v utkání I. A třídy podlehl 2:8 v Kunraticích.

Oproti předchozímu zápasu na Přední Kopanině chyběli Melíšek, Sejdia, Kubies, které nahradili v základní sestavě Novičichin, Klán a M. Krivosheev. Ten oblékl dres Vyšehradu poprvé od svého návratu ze Sokola Královice.

Již po necelých třech minutách hry se dostal díky snadné průnikové přihrávce za záda hráčů v modrých dresech žižkovský kapitán Fleišman a prostřelil Lorenze: 0:1. Svůj gól oslavil dvěma brilatními salty. Vyrovnat mohl po přihrávce od Krivosheeva Klán, ale z dobré pozice trefil střed brány – do místa, kde stál brankář Slanina.

Ve 24. min. došlo k prakticky úplně stejné situaci jako při prvním gólu: průnikovou přihrávku mezi dva zadáky domácích dostal tentokrát Vild, také on běžel sám na Lorenze a také jej prostřelil: 0:2. Ve zbývajícím čase první půle však už Lorenz doslova zářil a likvidoval jednu gólovou šanci červenobílých za druhou.

V 56. min. měli při útoku hostí domácí hráči několikrát možnost odvrátit míč do bezpečí, to ale ani jednou neučinili a nakonec opět Vild střelou z levé strany z úhlu po zemi upravil na 0:3.

O tři minuty později přišla velmi laciná ztráta míče uprostřed hřiště, žižkovský kontr po levé straně hřiště a přihrávka před bránu nabíhajícímu Štěpánkovi, který snad ani nemohl reálně čekat, že se může prosadit proti dvojnásobné přesile brankáře a stopera domácích, přesto se tak stalo: 0:4.

Byl to hodně laciný gól, ten v 71. min. byl však ještě o několik řádů lacinější. Tentokrát to byl pomalý, postupný útok hostí z pravé strany a Faigl možná ještě nikdy v životě nedal snadnější branku: 0:5. Nepotřeboval k tomu ani střelu.

V 75. min. nikým nebráněný Ahmed střelou z hranice velkého vápna k tyči uzavřel na 0:6.

V sobotu 9. října v 10.15 hod. se naše juniorka představí v Královicích. Pak už zbudou do konce podzimu jen tři zápasy: v neděli 17. října doma s Motorletem B, v sobotu 23. října v Hostivaři a v sobotu 30. října doma s Třeboradicemi. Bez zcela odlišného přístupu k utkání a nasazení v něm a ochoty chodit do soubojů alespoň na vlastní polovině hřiště bude ale těžké pomýšlet na nějaký ten bodový zisk.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Žižkov byl velmi kvalitním a běhavým soupeřem, který navíc dobře pracoval s balonem. My naopak děláme naivní chyby vzadu. Zasloužili bychom si dát alespoň gól, ale to je pro nás v současnosti science fiction. V poli to přitom v některých úsecích hry tak špatné nebylo a pokud bychom narazili na jiného soupeře, třeba bychom bod udělali.“

Asistent Václav Knížek (Žižkov B): „Jednoznačná záležitost, mohli jsme vést výrazným rozdílem branek už v poločase, protože jsme zahodili snad pět tutovek. Ve druhé půli jsme se v tomto směru zlepšíli, začali dávat góly a nakonec jsme mohli klidně vyhrát i dvouciferným skóre. Hráči Vyšehradu se sice snažili, měli dvě šance, ale my jsme byli zkrátka lepší.“

Slavoj Vyšehrad B – Viktoria Žižkov B 0:6 (0:2)

Praž. přebor (10. kolo), hráno v sobotu 2. října 2021 na Vyšehradě. Branky: 24. a 56. Vild, 3. Fleišman, 59. Jan Štěpánek, 71. Faigl, 75. Ahmed. Střely na branku: 2:18. Střely mimo: 4:7. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Havel – Kohout, Nrbáznivý. ŽK: Madej, M. Krivosheev, Ahizan (všichni Vyšehrad B). Diváků: 40.

Vyšehrad B: Lorenz – Novičichin, Pryšljuk, Mlejnek (70. Procházka) – Pokorný – Kankara (60. Nedavaška), Madej, M. Krivosheev (70. Ahizan), Souček (60. Jakub Štěpánek) – Krčmář, M. Klán. Trenér Jaroslav Klíma.

Žižkov B: Slanina – Poustecký (63. Faigl), Šmalcl, Mucha, Blažek (67. Kříž) – Kadlec (81. Janíček), Kytka – Ahmed, Fleišman, Vild (81. Trávníček) – Jan Štěpánek. Trenéři Zdeněk Koukal a Václav Knížek.