FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Prohra 0:3 na Julisce: šemíkům nevyšla ani rozlučka s II. ligou

30. 05. 2021

„A“-muži – Ani malá radost na závěr zlé sezony 2020/21 se nedostavila: fotbalisté Slavoje Vyšehrad se v její derniéře v neděli 30. května představili v pražském derby na Julisce, na domácí Duklu však bohužel nestačili a podlehli jí 0:3. Šemíci inkasovali dvě velmi laciné branky (první a třetí), naopak sami žádnou nedali, a tak vyšli už počtrnácté v tomto ročníku střelecky naprázdno.

Otázkou však je, proč kladenský rozhodčí Švagr upřel ve druhém poločase týmu hostí dvě penalty za dva zjevně nedovolené zákroky hráčů Dukly v šestnáctce: v 54. min. Faleyeho na Suchana a v 61. min. Peterky na Egerta. Ve druhém případě navíc s odmáváním neexistujícího ofsajdu. Jaký tohle mělo smysl v zápase, v němž už o nic nešlo?! Nemluvě o tom, že první gól domácích padl dost pravděpodobně po centru ze zámezí.

Nedá se nic dělat, druholigová kapitola je pro náš klub na nějaký čas uzavřena. Bilance za tři odehrané sezony v profesionální soutěži je celkem 84 zápasů, z toho 15 výher – 15 remíz – 54 porážek, skóre 75:176 a zisk 60 bodů.

Oproti předešlému zápasu s Jihlavou učinili trenéři Slavoje tři změny v sestavě, z toho dvě nedobrovolné: namísto Schneidera, Alexandra (stop za čtyři žluté karty) a Jakaba (coby kmenový hráč Dukly nesměl nastoupit) se tak objevili v základní jedenáctce Žilák, Hezoučký a Vejvar.

V úvodní čtvrthodině zápasu nebylo vidět takřka nic zaznamenáníhodného. V 15. min. ale Faleye vyhrál souboj s Procházkou, posunul míč zleva na střed na Kozla, jehož sice zadáci Slavoje vytěsnili až téměř do rohu velkého čtverce, jenomže už ho dál neatakovali, a tak v klidu odcentroval a Šebrle skákavou střelou poslal míč do sítě: 1:0. Z videozáznamu se zdá, že Kozel se ještě před svým centrem nejspíš dostal s míčem až za brankovou čáru do zámezí, nicméně gól i tak platil.

Ve 20. min. se dostal Kozel sám do velké šance, po přihrávce od Faleyeho si zleva naběhl až před Otáhala, ten ale jeho střelu vykopnul nohou. Naopak ve 27. min. Drobílek zprava odcentroval a Suchan pohotově zakončoval, jeden z bránících protihráčů však zblokoval střelu na roh. Po něm se předvedl ostrou ranou zpoza vápna Drobílek, ale šla na střed a gólman Kinský ji kryl.

Ve 34. min. Drobílek odcentroval z levé strany téměř od půlící čáry na nabíhajícího Vojtu a chybělo jen málo, aby si dorostenec v dresu Vyšehradu připsal svůj první druholigový gól. Protlačil se sice přes Kovernikova, ale Kinský mu doslova ukradl míč zpod nohou, jinak by Vojta dával vyrovnávací gól do odkryté brány.

Ve 37. min. Peterka vyhrál ne právě čistým způsobem osobní souboj s Křížem, posunul na nabíhajícího Faleye, ten už hluboko ve vápně zleva přihrál na střed Fábrymu, jenž zvýšil na 2:0. Dvě minuty nato se tlačil do další gólové příležitosti Šebrle, ale Žilák ho stihl v poslední chvíli zblokovat.

Pět minut po změně stran se dostal k zakončení Vejvar, jeho střela z pravé strany ale minula cíl. V 54. min. vypálil zpoza vápna Suchan, Kinský jeho pokus kryl. Minutu nato Vejvar přihrál do šestnáctky Suchanovi, toho poslal k zemi nedovoleným zákrokem Faleye, nicméně hrálo se dál. Penaltu sudí jaksi zapomněl odpískat…

Šemíci byli v tlaku na domácí bránu, z toho vyplynuly i fauly zadáků Dukly, jenomže: v 61. min. byl v šestnáctce sražen k zemi hlavičkující Egert, kopalo se však od brány Dukly – ofsajd… V 65. min. to zkusil zpoza vápna Kříž, jeho střela byla zblokována na roh.

V 71. min. dostal až příliš mnoho prostoru v šestnáctce hostujícího týmu Buchvaldek, balon se dostal po několika odrazech k Hadaščokovi a i od něj se míč víceméně spíš jen odrazil do sítě: 3:0.

Na hřiště se dostal i mladší dorostenec Gerža, jenž se po pěti minutách svého pobytu na ploše krásně uvolnil přes protihráče na pravé straně před tribunou, odcentroval na nabíhající spoluhráče Kubeše a Egerta, balon však bohužel jen prolétl kolem domácí brány do zámezí. V 86. min. domácí Barac obešel zleva i Otáhala, vypálil, téměř jistý čtvrtý gól však na čáře ještě stihl odvrátit Stropek.

Ve třetí minutě nastaveného času se ještě dostal ke střele na domácí bránu Zaradny, a současně se tak stal posledním hráčem Vyšehradu, jenž se v druholigové soutěži dotkl míče. Pak už přišel závěrečný hvizd.

Trenér Bohuslav Pilný (Dukla): „Výsledek je pozitivní, ale náš výkon zdaleka nebyl dobrý. Neodpovídal parametrům, které si představuji. Dnes by nás kvalitnější soupeř, při vší úctě k Vyšehradu, potrestal.“

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „Šli jsme i do posledního zápasu sezony s vůlí uspět a bodovat, jenomže Dukla byla kvalitnější, lepší a hrála víc týmově. Bohužel prokázala i lepší a zodpovědnější přístup k utkání než my, což se projevilo v tom, že jsme podcenili některé souboje: například před první a třetí inkasovanou brankou. Naše laxnost tak usnadnila domácím výhru 3:0.“

Dukla Praha – Slavoj Vyšehrad 3:0 (2:0)

Závěrečné 26. kolo F:NL, hráno v neděli 30. května 2021 na Julisce. Branky: 15. Šebrle, 37. Fábry, 71. Hadaščok. Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: Švagr – Vlček, Slavíček. ŽK: Kubeš, Kříž (oba Vyšehrad). Diváků: 182.

Dukla: Kinský – Souček (78. Barac), Piroch, Kovernikov (74. Fišl), Trávníček – Peterka, Krunert (66. Buchvaldek), David Kozel – Faleye (66. Hadaščok), Fábry (66. Kott), Šebrle. Trenéři Bohuslav Pilný, Aleš Majer a Tomáš Obermajer.

Vyšehrad: Otáhal – Stropek, Egert, Žilák – Kříž (78. Gerža) – D. Procházka (55. Kubeš), Drobílek, Suchan, Hezoučký – Vojta (67. Zaradny), Vejvar (78. Schneider). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ordelt a Hampl. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Komentovaný videozáznam z utkání: ZDE

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v sezoně 2020/21 (mistrovská utkání: F:NL a Mol Cup)