FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

Vítězná příprava šemíků v Příbrami! Výhru 2:1 trefili Drobílek a Vandas

04. 09. 2020

„A“-muži – Vyhrát na stadionu prvoligového soupeře, byť „jen“ v přípravě, to už je pořádné povzbuzení před dalšími mistrovskými zápasy! Fotbalistům Slavoje Vyšehrad se to podařilo v pátek 4. září dopoledne v Příbrami, kde díky trefám Filipa Drobílka a Pavla Vandase z prvního poločasu zvítězili 2:1. Chybělo sice několik zraněných hráčů, modrý dres zato vůbec poprvé oblékli obránce Jan Kubala, jenž působil naposledy v italském prvoligovém klubu Udinese, a také záložník Jiří Januška právě z Příbrami.

Na stadionu U Litavky se představil náš tým po šestnácti týdnech: předtím zde 13. května prohrál v rámci jarní přípravy 1:2.

Domácím patřil vstup do utkání, což také dokázali brankově vyjádřit. V 7. min. po trestném kopu otevřel skóre Pinc: 1:0.

Šemíci se však usilovně snažili o adekvátní odpověď, a tato snaha jim také přinesla ovoce. Ve 22. min. odcentroval z pravé strany Vejvar, Vandas odclonil příbramského stopera Kingua a Drobílek ve skluzu zasunul míč přesně k tyči, kam brankář Šuman nedosáhl: 1:1! Byl to jeho 54. branka za A-tým Vyšehradu.

Vzápětí po jeho centru se natlačil do čisté gólové šance Vandas, ale v poslední chvíli stihl jeho zakončení zblokovat obránce Svoboda, a tak balon skončil v zámezí. Vandas pak měl ještě další šance, ve 43. min. po Kubalově centru z levé strany se ocitl sám před brankářem Šumanem, který ale vyrazil jeho střelu na roh.

Iniciativa hrotového útočníka Slavoje však nezůstala v závěru první půle bez odezvy, respektive patřičného zhodnocení. Drobílek se uvolnil na levé straně hřiště, odcentroval, letící balon Kingue promáchl a Vandas zpoza malého vápna střelou z voleje poslal Vyšehrad do vedení: 1:2! Jak se později ukázalo, byla to současně vítězná trefa.

Po změně stran dlouho žádná větší šance na obou stranách vidět nebyla. Sestava hostujícího týmu, co se týče hráčů v poli, se postupně zpola obměnila, na hřiště tedy přišlo pět fotbalistů z lavičky. Dvanáct minut před koncem mohli Příábramští vyrovnat, kdy bývalý záložník Vyšehradu Soldát trefil tyč a míč se pak odrazil ke Cortezovi, Američan ale zblízka minul Otáhalovu bránu. Další šanci měl ještě Vaic, jehož střela lízla tyč, výsledek 1:2 se už ale nezměnil.

Tým Vyšehradu porazil soupeře z nejvyšší soutěže téměř přesně na den po dvanácti letech. Předtím se tak stalo 3. září 2008, kdy šemíci pod vedením trenéra Jiřího Hrušky v utkání 2. kola Poháru ČMFS zdolali doma 2:1 tehdy prvoligovou Viktorii Žižkov. Za vítězný tým skórovali před 550 diváky Kamil Matuszny a Radek Šourek, Viktorka snížila až v poslední minutě gólem Petra Švancary z penalty.

Trenér Roman Nádvorník: „Pro nás určitě povzbuzení! Hlavně první půle, kdy jsme si vypracovali čtyři stoprocentní gólové šance, a měli jsme tudíž vést výrazněji. Jsem rád, že jsme se vrátili k hernímu projevu z přípravného období a předváděli kombinační fotbal s mnoha náběhy, což bychom chtěli produkovat i v mistrovské soutěži. Uděláme vše pro to, abychom to přenesli už do toho nejbližšího utkání, tedy s Táborskem. Potrénovali jsme, získali další dva nové hráče a dáváme se dokupy. Tým si už pomalu sedá a věřím, že se to projeví pozitivně na naší hře.“

1. FK Příbram – Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:2)

Přípravné utkání, hráno v pátek 4. září 2020 v Příbrami. Branky: 8. Pinc – 23. Drobílek, 44. Vandas. Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf. ŽK: Kříž, Laňka (oba Vyšehrad). Diváků: 80.

Příbram: Šiman – Svoboda, Kingue, Tregler, Cmiljanovič (45. Vilotič) – Nový (62. Vaic), T. Pilík (45. Vávra), Soldát, Hájek (62. Kleščík), Boakye (62. Antwi) – Pinc (62. Cortez). Trenéři Pavel Horváth, Peter Grajciar, Petr Čuhel a Roman Pavlík.

Vyšehrad: Otáhal – Laňka, Šandera, Alexandr, Kubala (80. Čejka) – Černý (46. Jablonský) – Vejvar (60. Vaněk), Januška, Kříž, Drobílek (60. Pouček) – Vandas (60. Polák). Na lavičce byl ještě připraven brankář Zvoníček. Trenéři Roman Nádvorník, Oldřich Pařízek a Ondřej Švejdík.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým