I. třída / B - sobota, 14. 11. 2009, 11:00 hod.

Švábenický - Černatovič, Svoboda, Kotík, Hadraba - Tatýrek, Šišpera, Jaroš, Leheta -Komers, Nemeš
Střídali:
Baláš, Vogl, Hron
BRANKY: - 2x Nemeš, 1x Švabenický a Balaš

KOMENTÁŘ:
Po utkání by se chtělo zvolat: „Konec dobrý všechno dobré!“. Mimo výsledku je dobré hlavně to, že z průběhu hry se dá odvodit, že hráči snad už pochopili, jak je nutné hrát, takticky jako mužstvo a využít svou slušnou technickou úroveň k poražení soupeře a ne jak to bylo v mnoha minulých utkáních k ohrožení sebe, vlastní branky.
Přejme si aby nám toto poznání vydrželo a ve druhé polovině soutěže jsme se díky tomu umístili lépe v tabulce, na úrovni hráčské kvality mužstva. Po polovině soutěže máme z taktiky nedostatečnou, a tomu odpovídá 8. místo v tabulce. Když ještě přes zimu poctivým tréninkovým úsilím, jak se říká "mákneme na sobě", zlepšíme hráčskou kvalitu, není naděje na lepší umístění na konci soutěže planá. Budiž nám tato snaha závazkem do dalšího roku.

Praha
I. třída / B - neděle, 8. 11. 2009, 14:00 hod.
PROHRA PŘIŠLA AŽ NA ÚPLNÝ ZÁVĚR

SESTAVA:
Švábenický - Hadraba, Svoboda, Kotík, Frei - Tatýrek, Jaroš, Šišpera, Leheta - Nemeš, Linhart

BRANKY: - 2x Nemeš, 1x Svoboda

KOMENTÁŘ:
Utkání bohužel zastihlo naše mužstvo v zbědovaném zdravotním stavu. 5 nemocných hráčů - z toho 3 klíčoví  pro obranou fázi (2 obránci a štítový záložník) I přes tento handicap vedeme  10 min před koncem 3:1 (rozhodnuté utkání ) a najednou  se spustí scénář „Bohnice“.
Soupeř dá překvapivou branku, obrana se zblázní, začne vyrábět jednu taktickou chybu za druhou, na záchranné pokyny trenéra nikdo z hráčů nereaguje a výsledkem jsou další 2 branky v naší síti, a místo vítězství 3:1 je to opět porážka 3:4.
Bohužel se nám to bude dít tak dlouho, dokud si hráči (mimo jiné) neuvědomí, že na pokyny trenéra je potřeba reagovat jejich splněním. Hráči Bohemians v poslední třetině utkání poslechli (na rozdíl od našich) pokyny trenéra, přestali se klopotně kombinací protloukat k našemu vápnu, začali dávat jednoduše z každé pozice míče za naší obranu do náběhu útočníkům, a najednou měli za 15 minut 6 vyložených šancí (6x více než za celý zápas) z nichž 3 proměnili a otočili výsledek.
Marnost nad marnost nabádat naše záložníky a obranu, aby naše útočníky zásobovali stejnými míči za obranu soupeře, protože oba jsou schopní je využít a dostat se do šance. (Jiný problém je proměňování…)
Ale kdyby v tomto zápase, když mu to šlo, dostal Jirka Nemeš dostatek takovýchto míčů, určitě by nezůstal na 2 vstřelených brankách (2. a 3.)  a vsítil by další. Tu první dal hlavou po rohu Patrik Svoboda.
Snad malou omluvou prohry je, že soupeř zvýšil výrazně kvalitu svého mužstva v průběhu druhé půle zařazení tří hráčů ze svého A mužstva a tím si vynutil v závěrečné fázi velký tlak. (Bez těchto posil by rozhodně nevyhrál).
Ale i tak se mu dalo zodpovědnějším, a takticky kvalitnějším bráněním odolat.
Zodpovědnost – klíčové slovo, zodpovědnost za splnění taktických úkolů, zodpovědnost za mužstvo, za výsledek je předpokladem dotažení utkání k vítězství.
Chlapci, dokud toto nedostanete do hlav, budete jako mužstvo i v nejnižší soutěži v Praze výsledkově pouze podprůměrní, i když fotbalisté tak špatní nejste!

Vyšehrad
I. třída / B - středa, 28. 10. 2009, 14:00 hod.
I LEPŠÍ MUŽSTVO NĚKDY PROHRAJE

SESTAVA:
Švábenický - Černatovič, Svoboda, Kotík, Král - Šišpera, Jaroš, Hroník, Leheta - Linhart, Nemeš,
střídali - Holan, Tatýrek, Hadraba
BRANKY: -

KOMENTÁŘ:
Bylo to utkání po kterém se říká : byli jsme lepší, přehrávali jsme soupeře, měli jsme převahu, hráli jsme na jeho půlce - a jak jste tedy hráli ? Prohráli 5 : 0……-:((
My sice prohráli 2 : 0, ale je to stejné. Soupeř z minima vytěží maximum. Nám se stále nedaří zužitkovat naše možnosti. Možná by to chtělo trochu štěstí, nebo mu pomoci větší srdnatostí a chtěním vyhrát. Jít razantně za vítězstvím.
Toto utkání se nám z hlediska výkonu velmi povedlo, výsledkově však nepotěšilo. Ale je nutno uvážit, že soupeři výrazně pomohlo a zvýšilo jeho kvalitu zařazení několika hráčů z jejich ligového mužstva. Ligový stoper stačil sám ubránit naši útočnou snahu, byl všude a až v závěru, když mu docházely síly, jsme se dostávali do gólových šancí.
Stále nás trápí překvapivé ztráty míče ve středu hřiště. Po dvou takových chybách padly i obě branky. Kvalitní soupeř je dokáže využít. Zvláště první branka je toho důkazem. Padla z ničeho nic uprostřed naší značné převahy. Ale i přes tyto okolnosti jsme spokojeni. Bylo to kvalitní pohledné utkání které potěšilo. Soupeř splnil povinnost vyhrát (vedou tabulku), my jsme si dokázali že můžeme úspěšně hrát i s těmi nejlepšími v soutěži.

Řepy
I. třída / B - neděle, 25. 10. 2009, 14:30 hod.
LÍTÝ BOJ

SESTAVA:
střídali - Hadraba, Frei, Tatýrek, Holan, Pokorný
BRANKY: Nemeš, Švabenický (P)

KOMENTÁŘ:
Mužstvo Řep – před utkáním velká neznámá. Podle tabulkového umístění snadný soupeř, ale některé výsledky vzbuzovaly respekt.
Průběh utkání  ukázal, že jejich kvalita je opravdu vyšší, než naznačuje tabulka. Žádná snadná záležitost, ačkoliv jsme měli průběžně mírnou převahu. Soupeř nás dokázal – i když na krátké chvíle – dostat pod velký tlak. Naštěstí naše dobře hrající obrana v čele s Otou Švábenickým a Richardem Králem, jejichž některé zákroky v hodině dvanácté byly spasitelské, odolala razantním nájezdům soupeře a uchovala čisté konto. A když konečně výborně hrající Jiří Nemeš přestal trefovat tyče a břevna a vsunul míč do branky soupeře, začalo se utkání vyvíjet pro nás pozitivně. Když následně Švábenický z penalty zvýšil na 2:0, celkem s přehledem (mimo několika závarů před naší brankou) jsme utkání dovedli k vítězství.
Nebylo to snadné, protože soupeř byl kvalitní, ale my jsme byli tentokrát lepší – o to víc to potěší.

Vyšehrad
I. třída / B - sobota, 17. 10. 2009, 13:45 hod.
PORÁŽKA DÍKY PENALTĚ
SESTAVA:
O. Švábenický - P. Černatovič, P. Svoboda, M. Kotík, R. Král - D. Holan, M. Hroník, B. Šišpera, R. Dóša - R. Tatýrek, T. Linhart - střídal Hadrava
BRANKY: 0
KOMENTÁŘ:
Stodůlky předvedli, že mají na tuto soutěž velmi kvalitní mužstvo, a utkání probíhalo za jejich stálé převahy. Přehrávali nás hlavně ve středu hřiště, kde jsou velmi silní.
Naše obrana je ale nepouštěla do vyložené šance, a střely z dálky o které se pokoušeli, létaly daleko mimo naši branku. Naopak my jsme mohli z několika příležitostí utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Velmi dobře hrající Tomáš Linhart si vypracoval několik gólových šancí, zvláště dvě ve druhé půlce byly z kategorie vyložených. Ale tváří v tvář brankáři vystřelil mimo branku. Nebo když už byl brankář překonán, z brankové lajny míč směřující do branky vykopl obránce domácích. Stodůlky měli převahu, ale neměli šanci vstřelit branku, tak zasáhl sympatizující rozhodčí, a vymyšlenou penaltou ( pokud se v této situaci měl pískat faul, tak na našeho hráče) poslal domácí do vedení. Věčně zelený evergreen našeho fotbalu.
Rekapitulace:
Na vyložené šance jsme vyhráli 3 : 0 , na penalty prohráli 1 : 0
Můžeme zase jenom litovat, že šance nevyužijeme ke vstřelení branky. Pozitivní je, že si je vytvoříme a že náš výkon, který tady už měl svou kvalitu, zápas od zápasu roste. A pokud ze šancí, které si vypracujeme,  vstřelíme i branky, projeví se to na bodovém zisku a tabulkovém umístění.
BOHNICE
I. třída / B - neděle, 11. 10. 2009, 16:00 hod.
PORÁŽKA PO VELKÉM BOJI
V nelítostném souboji jsme jenom těsně prohráli
SESTAVA
:
Švábenický - Černatovič, Hroník, Kotík, Král - Leheta (Dóša), Šišpera, Jaroš (Pokorný), Holan - Linhart (Tatýrek), Nemeš.
BRANKY: 1 - Šišpera, Švábenický (pen), Černatovič
KOMENTÁŘ:
Utkání jsme začali dobře, už ve 2. min. skóroval  Šišpera po individuální akci Tomáše Linharta. O čtvrt hodiny později Linhart obcházel brankáře soupeře, ten ho podrazil a z následné penalty vsítil Ota Švábenický náš druhý gól.
Soupeři, který měl navrch v osobních soubojích díky výškové i váhové převaze jsme čelili lepším pohybem i technikou. Udržovali jsme si mírnou převahu, a když Petr Černatovič vydařenou střelou vsítil v 10. min. druhé půle třetí branku na 3:2, zdálo se že utkání dotáhneme k vítězství. Bohnice se v této fázi hry nedokázaly prosadit přes naši dobře fungující obranu a zdálo se, že se smiřují s porážkou – šli jak se říká "mírně do kolen".
Bohužel naše hloupé taktické chyby v samém závěru utkání je vrátily do hry a umožnily jim obrátit skóre ve svůj prospěch. Můžeme jenom litovat nevyužitých gólových šancí za stavu 3:2, které mohly utkání už v těchto chvílích rozhodnout pro nás.
Vyšehrad
I. třída / B - neděle, 4. 10. 2009, 10:30 hod.
Lipence
I. třída / B - neděle, 27. 9. 2009, 12:00 hod.
Vyšehrad
I. třída / B - středa, 23. 9. 2009, 16:30 hod.
Řeporyje
I. třída / B - neděle, 20. 9. 2009, 16:30 hod.
Vyšehrad
I. třída / B - neděle, 13. 9. 2009, 17:00 hod.
Praha "B"
I. třída / B - středa, 9. 9. 2009, 17:00 hod.
Bílá Hora
I. třída / B - neděle, 6. 9. 2009, 17:00 hod.

14. kolo D2B MD - I. třída/B - sobota, 13. 6. 2009 ve 09:30
TJ Sokol Bílá Hora - FK Slavoj Vyšehrad 2 : 1 (0:1)

ZBYTEČNÁ PROHRA
Přesto, že jsme 1. poločas vyhráli, domácí zlepšeným výkonem v 2. půli dokázali výsledek otočit a získat tak kýženou záchranu v soutěži.
Na našich hráčích bylo vidět, že jim už chybí motivace. Mužstvo tak obsadilo celkově 3. místo v soutěži. To je sice proti podzimu, kdy přezimovali na 1. místě tabulky určitý propad, ale vzhledem k situaci, která nastala v úvodu jarní soutěže je bronzová příčka vynikající!
Sestava: Svoboda - Jablonský (48' Černatpvoč Petr), Procházka, Koptík - Shutko A., Hroník, Nemeš, Shutko D. - Moisei, Frei, Šišpera
Branky: Moisei
Hodnocení:
Hřiště na Bílé hoře připomíná spíš dobře upravenou louku než-li fotbalové hřiště a podle toho také vypadal náš výkon. Když k tomu přidám neproměněné šance našich hráčů, tak se nemůžeme divit, že jsme poslední zápas nebodovali. Technika, kterou někteří hráči opíývají, zde nešla uplatnit, tak jsme si aspon dobře zaběhali.
Vedoucí mužstva: Vladislav Novák

26. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle, 7. 6. 2009 ve 12:00
FK Slavoj Vyšehrad - FC Přední Kopanina 2 : 0 (0:0)
VÍTĚZSTVÍ PO BOJI
Až na dno sil si museli dnes sáhnout naši borci v duelu s houževnatou Kopaninou. Strhnout vítězství na svoji stranu se podařilo až ve druhém poločasu.
Sestava: Švabenický - Svoboda, Lulák, Hroník - Shutko A., Kotík, Shutko D., Leheta (42' Frei) - Komisarau (57' Nemeš), Moisei, Šišpera (58' Černatovič Petr)
Branky: Shutko D. 2x
Hodnocení:
Silně posílený mladší dorost hráči starších žáků, sehrál velice vyrovnaný zápas se soupeřem z Přední Kopaniny. Útoky se přelévaly ze strany na stranu a bylo jasné, že kdo dá první branku bude v dnešním zápase vítězem. Po krásné naší akci v 60', kdy centr Svobody perfektně zpracoval Shutko D., a mezi dvěma obránci přesně trefil, jsme vedli 1:0. Tentýž hráč ještě v závěru zápasu zpečetil druhým golem naše vítězství.
FOTOGALERIE NA WEBU

25. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle, 31. 5. 2009 v 10:45
SK Citadel Dolní Chabry - FK Slavoj Vyšehrad 1 : 5 (1:3)
JEDNOZNAČNÉ VÍTĚZSTVÍ
Jak jsme tak trochu předpokládali v "Pozvánce na fotbal" naši borci nás nezklamali a výsledkem je jeich jednoznačné vítězství. Již v poločase jsme vedli o 2 góly a ve druhé půli jsme ještě svůj gólový příděl navýšili.
Sestava : Švabenický - Nemeš (48' Leheta), Lulák (60' Komisarau), Svoboda - Šišpera, Hroník, Shutko A., Shutko D. (70' Tatýrek) - Moisei, Krejcar (60' Frei), Lochman
Branky: Lochman 2x, Shutko D. 2x, Shutko A.
Hodnocení:
Po strastiplné cestě do Chaber, jsme vlítli na pažit nabuzeni a odhodláni zvítězit. Soupeř, který byl velmi houževnatý, nám nedaroval nic zadarmo. Kluci ovšem hráli hlavně v druhé půli, to co jim trenér naordinoval. Škoda jen neproměněných šancí Saši Lochmana a Pavla Freie, ale budme skromní i tak padlo dost branek.

24. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle, 24. 5. 2009 v 12:00
FK Slavoj Vyšehrad - Loko Vltavín 8 : 2 (3:0)

"OSMIČKA" PRO VLTAVÍN
Dnešní vítězství nad soupeřem jsme tak trochu předpokládali, ale v žádném případě jsme ho nepodcenili.
O výsledku se rozhodlo již v prvním poločase, kdy jsme vedli 3:0. Ve druhém jsme jich přidali ještě 5, ale i 2 dostali.

Sestava : Švabenický - Svoboda, Lulák, Hroník - Šišpera, Krejcar, Shutko A., Leheta (50' Komisarau) - Moisei, Lochman, Shutko D.
Branky : Lochman 3x, Krejcar 3x, Shutko A., Moisei
Hodnocení :
Ve velkém parnu předváděla obě mužstva 20' pohledný fotbal. Jako přes kopírák naši mladší dorostenci napodobili starší žáky a do šaten jsme šli s tříbrankovým vedením.
Druhá půle už byla plně v režii našich hráčů. Soupeř pouze korigoval výsledek ke konci zápasu vstřelením dvou branek, kdy trochu zaspala naše obrana. To však byly asi jediné chyby z naší strany.

23. kolo D2B MD - I. třída/B - sobota, 16. 5. 2009 v 10:15
SK Sparta Krč - FK Slavoj Vyšehrad 2 : 4 (0:3)
DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ
Sestava: Švabenický - Hroník, Lulák, Kotík (48' Černatovič), Shutko A. (48' Leheta) - Krejcar, Svoboda,  Šišpera - Shutko D., Moisei, Lochman  (67' Nemeš).
Branky: 3x Shutko D., Moisei
Hodnocení:
"Opět jsme utrpěli výhru!"
Dnešní zápas nebyl tak hektický jako na Chodově, ale musel se herně líbit. Naši kluci v první půli hráli přesně dle pokynů trenerů  a to vyústilo v tříbrankové vedení.
Druhý poločas jsme trochu polevili a soupeř toho využil ke vstřelení dvou branek. Bodíky z Krče ovšem vezeme domů my.

22. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle, 10. 5. 2009 v 17:00
FK Slavoj Vyšehrad - TJ Jižní Město Chodov 2 : 0 (1:0)
KONEČNĚ VÍTĚZSTVÍ
Sestava: Švabenický - Jablonský (50' Frei), Lulák, Kotík - Shutko A., (70' Leheta), Shutko D., Krejcar, Hroník - Moisei, Svoboda, Šišpera (70' Nemeš).
Branky: Jablonský, Lulák (pokutový kop)
Hodnocení:
Krásný zápas na hřišti Chodova. Naši dorostenci opět dokázali, že fotbal je někdy dřina, ovšem dá se fotbalem i bavit a zvlášt, když zápas skončí našim vítězstvím.
,,Klukům přeji další krásné výsledky''.

21. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 3. 5. 2009 ve 12:45
FK Admira Praha "B" - FK Slavoj Vyšehrad 3 : 2 (0:1)
OPĚT PROHRA, TENTOKRÁT ALE PO BOJI
S dosavadním leadrem soutěže jsme sehráli překvapivě vyrovnanou partii, která bohužel ani tentokrát k zisku bodů nedospěla.
Byla zde ale vidět obrovská vůle našich hráčů chtít hrát - a to je moc dobře!
Sestava: Švabenický - Jablonský, Krejcar T., Kotík - Shutko D., Svoboda, (65´ Nemeš), Šišpera - Moisei, Hroník, Linhart T. (49´
Branky: Moisei, Shutko D.
Hodnocení:
Velmi kvalitní zápas s lídrem tabulky, předvedli naši mladší dorostenci a starší žáci. Po prvním poločase jsme šli do kabin s jednobrankovým vedením a nebýt chyb, které předvedli jak hlavní arbitr, tak pozemní laik z Admiry, mohli jsme přivézt nejméně 1 bod. (vítězný gol Admiry padl z jasného ofsidu, ale i mistr se utne).
" Klukům velice děkuji za předvedený výkon.''
Trenér: Jaroslav Klíma

20. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 26. 4. 2009 ve 12:00
FK Slavoj Vyšehrad - SK Aritma Praha 0 : 6 (0:3)
DALŠÍ DEBAKL
V tomto utkání se ukázalo, v jak hluboké krizi se nachází náš tým, který je stále nekompletní a je doplňován staršími žáky. Opět jsme klesli o jedno místo v tabulce a absolutně se rozplynul sen o postupu. Situace se stává kritickou.

19. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 19. 4. 2009 v 17:00
TJ Slovan Bohnice - FK Slavoj Vyšehrad 5 : 3
PÁD AŽ NA ČTVRTÉ MÍSTO TABULKY
Naše poslední rekordní vítězství u nás vzbuzovalo optimismus, že jsme opět nastartováni na boje o pocty nejvyšší. Opak je ale pravdou! V Bohnicích jsme opět nebodovali a náš pád z 1. místa po podzimu se zatím zastavil na 4. místě tabulky

Sestava: Frei - Hroník, Lulák, Černatovič Petr - Shutko D., Šišpera, Moisei - Jablonský (38´  Kotík), Krejcar, Lochman.
Branky: Lochman 2x, Krejcar
Hodnocení:
Bohužel naši hráči nenavázali na výsledek z minulého kola a na hřišti Bohnic prohrávali po první poločasu 3 : 0.
Do druhé části jsme nastoupili s bojovnou náladou a bylo to na hřišti znát, ovšem stáhnout náskok Bohnic byl bohužel už nad naše síly. Přesto si myslím, že mužstvo ml. dorostu se konečně trochu konsoliduje, což je přijemné zjištění.

18. kolo D2B MD - I. třída/B - pondělí 13. 4. 2009 ve 12:00
FK Slavoj Vyšehrad - SK Kolovraty 16 : 2 (8:1)
REKORDNÍ VÍTĚZSTVÍ
Jako u Verdunu si museli připadat hráči z Kolovrat. Kanonáda začala hned od úvodního hvizdu, kdy se 2x trefil Krejcar. Soupeři se podařilo náhodně snížit na 2:1, ale to bylo z jejich strany prakticky všechno. Naši hráči sázeli do branky hostů jeden gól za druhým a zastavili se až na čísle 16!

17. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 5. 4. 2009 ve 14:45
SK Střešovice 1911 "B" - FK Slavoj Vyšehrad 4 : 3 (2:0)
SLABÝ PRVNÍ POLOČAS
Kdybychom nepokazili 1. poločas, mohli jsme myslet mnohem výš! ŠKODA! Nicméně vůle hráčů po vítězství byla obrovská!
Jenomže ADMIRA nám utekla o 3 body...

16. kolo D2B MD - I. třída/B - sobota 28. 3. 2009 v 10:15
SK Sparta Košíře - FK Slavoj Vyšehrad 0 : 8 (0:1)
VYSOKÉ VÍTĚZSTVÍ V KOŠÍŘÍCH
Na hřišti posledních Košíř jsme vysoko vyhráli díky podstatně zlepšenému výkonu ve druhém poločase

15. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 22. 3. 2009 v 10:15
FK Slavoj Vyšehrad – FC Kyje 0 : 3 (0:2)

Sestava: Švábenický – Šišpera, Krejcar, Svoboda, Liška – Shutko A., Shutko D., Frei, Nemeš – Linhart Branky: -
Trenér: Vzhledem k tomu, že mužstvo neabsolvovalo zimní přípravu a nastoupilo jen s deseti hráči v poli, nemohli jsme pomýšlet na lepší výsledek.

11. kolo D2B MD - I. třída/B - sobota 15. 11. 2008 ve 13:15
LOKO Vltavín - FK Slavoj Vyšehrad 1 : 3

SESTAVA: Švábenický - Typlt, Bakalář, Felgr, Maršálek - Lulák, Madej, Krejcar, Mojsei - Shutko A., Shutko D. - Smita, Lochman, Šišpera, Jablonský
BRANKY: Lulák, Krejcar, Lochman
Poslední zápas sezóny zvládlo mužstvo vítězně a rozhodlo tak o tom, že bude "půlmistrem v soutěži. Zápas se hrál ve vysokém tempu a na zmenšeném prostoru, kde soupeř pouze bránil bylo těžké kombinovat a dostávat se do šancí.
Trenér: Dnes to opravud bylo vybojované a těžce odpracované. Na závěr sezóny, která byla pro nás velmi náročná už od začátku jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli a potvrdili tak naši pozici v tabulce, kterou se budeme snažit držet i v druhém poločase soutěže, i když víme, že to bude přetěžký úkol.

10. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 9. 11. 2008 ve 10:00
FK Slavoj Vyšehrad - SK Sparta Krč 3 : 2 (2:1)

Sestava: Švábenický – Typlt – Bakalář – Felgr – Maršálek – Lulák – Madej – Krejcar „K“ – Mojsei – Shutko D. – Shutko A. – Staněk – Lochman – Bergs – Smita - Šišpera
Branky: 2x Lochman, Felgr
Malé zaváhání z minulého týdne napravil mladší dorost hned v následujícím kole, kdy doma dokázal navázat na předešlé vítězné výsledky a porazil doma Spartu Krč, která nebyla vůbec jednoduchým soupeřem, i když začátek tomu moc nenasvědčoval. Rychlé vedení 2:0 po 20 minutách se ukázalo v závěru jako málo a do konce zápasu se ještě muselo bojovat o 3 body.
Trenér: Po prohře z minulého týdne jsme za 3 body šťastní. Dneska to nebylo z naší strany ideální, hlavně nás mohli mrzet nevyužité tutové šance. Na některých hráčích už je vidět únava z minulých těžkých zápasů, ve kterých se hodně bojovalo a stály nás hodně sil.

9. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 2. 11. 2008 ve 14:00
TJ Jižní Město Chodov - FK Slavoj Vyšehrad 2 : 1 (0:1)

Sestava: Švábenický – Typlt – Bakalář – Felgr – Maršálek – Lulák – Madej – Krejcar „K“ – Mojsei – Shutko D. – Shutko A. – Staněk – Lochman – Bergs – Janík
branka: Krejcar
Dlouhou šňůru vítězných zápasů utnul našemu mladšímu dorostu Chodov, který přijel velmi dobře připravený, byl důraznější, rychlejší a proměnil 2 gólové šance, které měl. Vyšehrad se trápil v koncovce a místo proměňování vyložených šancí velmi lacině inkasoval.
Trenér: Dnešní zápas byl velmi těžký, soupeř byl agresivní a velmi rychlý. My jsme se sice dokázali dostat do vedení, hru ovládnout, ale po poločase jsme totálně selhali v koncovce, kdy jsme podle sportovního pravidla „nedáš – dostaneš“ 2x po neproměněných vyložených šancích ihned z protiútoku inkasovali, to vždy zamrzí a srazí to psychiku dolů a pak už se těžko otáčí zápas.

8. kolo D2B MD - I. třída/B - sobota 25. 10. 2008 v 10:00
FK Slavoj Vyšehrad – FK Amira Praha „B“ 3 : 2 (2:0)

Sestava: Švábenický – Typlt – Bakalář – Felgr – Maršálek – Madej – Krejcar „K“ – Mojsei – Shutko D. – Shutko A. – Staněk – Smita – Lochman – Jablonský
Branky: Mojsei, Krejcar, Shutko A.
Další velmi těžké utkání čekalo na mladší dorost na domácí půdě, který kluci vyhráli těsně 3:2. Předvedený výkon se musel líbit všem divákům, kteří se přišli na zápas podívat, protože se hrálo ve vysokém tempu až do konce utkání a bylo k vidění 5 krásných gólů.
Trenér: Čekalo nás velmi těžké utkání, naše pozice v tabulce je dobrá a Admira má dobrou mládež a chtěli nás určitě sesadit z prvního místa, proto si také přivezli posily z jejich A-týmu, ale ani ty jim nepomohly. Dneska to byl opravdu pěkný fotbal a to z obou stran. Taková utkání jsou velmi důležité a dají klukům hodně zkušeností, což nejvíce potřebují. My musíme naše kluky pochválit za předvedený výkon.

7. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 19. 10. 2008 ve 13:00
SK Aritma Praha - FK Slavoj Vyšehrad 0 : 1 (0:0)

Sestava : Švábenický – Typlt – Lulák – Felgr – Maršálek – Madej – Krejcar „K“ – Mojsei – Shutko D. – Shutko A. – Staněk – Smita – Bakalář – Lochman – Šišpera – Nemeš
Branka: Krejcar Doposud nejtěžší utkání sehrál náš mladší dorost na horké půdě na Aritmě, kde sice zvítězil těsným rozdílem 1:0, kdy se krásnou trefou ukázal jako správný kapitán Krejcar a rozhodl tak zápas.
Trenér: Dneska musím sportovně uznat, že byl soupeř lepší, nebýt výborného výkonu našeho brankáře a krásné trefě Tomáše, tak by to dopadlo asi hůře. O výhře rozhodla nejen tato trefa kapitána, ale také nedisciplinovanost soupeře, který se zbytečně hádal s rozhodčím a my toho využili.

6. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 12. 10. 2008 v 16:00
FK Slavoj Vyšehrad – TJ Slovan Bohnice    1 : 0  (0:0)

Sestava: Švábenický – Nemeš – Lulák – Felgr – Maršálek -  Bakalář – Bergs – Madej – Krejcar „K“ – Lochman – Mojsei – Shutko D. – Shutko A. – Staněk – Janík – Jablonský
branka: Mojsei
Bohnice do tohoto zápasu 1. tým tabulky přijely s jednoznačným cílem získat body a upevnit tak vedení. To se ovšem nepodařilo díky skvělému výkonu našeho mladšího dorostu, který soupeře přehrál 1:0, spousta nevyužitých šancí, nepřesnost v naší koncovce a zákroky našeho brankáře ozdobily utkání.
Trenér: Dneska jsme hráli to, co jsme potřebovali, zatím jsme potkali asi nejkvalitnějšího soupeře, jako jeden z mála se snažil kombinovat a nehrát jen nakopávanou na útočníky, problémy nám dělaly vysoké míče a standardní situace, jelikož měl soupeř značnou výškovou převahu. Jediné, co mě mrzí, je naše hrubá nedisciplinovanost a zbytečné zkomplikování situace před koncem utkání, kdy jsme dohrávali o 9 hráčích.

5. kolo D2B  MD - I. třída/B - neděle 5. 10. 2008 v 10:30
TJ Sokol Kolovraty - FK Slavoj Vyšehrad 2 : 5  (0:2)

Sestava: Švábenický – Nemeš – Lulák – Bakalář – Bergs – Typlt – Šišpera – Madej – Krejcar „K“ – Lulák – Mojsei – Shutko D. – Shutko A. – Thoma – Staněk – Liška
branky: 2 -  Mojsei, 1 - Staněk, Shutko D., Krejcar,
Utkání na velmi těžkém terénu čekalo na náš mladší dorost v Kolovratech. Hrálo se celý zápas prakticky na jednu branku, až na 2 zaváhání náš mladší dorost soupeře k ničemu nepustil. Bez řady hráčů základního kádru dokázali kluci vybojovat důležité vítězství na hřišti soupeře, jehož kvalita byla strašná.
Trenér: Dneska to byl boj hlavně s tím na čem jsme hráli, balón odskakoval a nebyla možná skoro žádná kombinace. Pro mě je důležité, že se kluci dokázali opět střelecky prosadit a ukázat tak naší útočnou sílu. Kádr se pomalu stabilizuje a posily, které přišly se prosazují a to nás těší ze všeho nejvíce.

4. kolo D2B MD - I. třída/B - neděle 28. 9. 2008 v 10:00
FK Slavoj Vyšehrad – SK Střešovice 1911 „B“    6 : 0  (4:0)

branky :        2 – Lochman, 1 – Moisei, Shutko D., Janík
sestava :     Švábenický – Nemeš – Lulák – Felgr – Maršálek – Typlt - Janík – Šišpera  – Krejcar „K“ – Lochman – Mojsei (Shutko D.) –  Shutko A. – Bakalář
hodnocení : Tentokrát předvedl mladší dorost své vítězné tažení v domácím prostředí, kde ještě od začátku soutěže neztratil ani bod a prodloužil tak svou vítěznou sérií.
Trenér: Výhra je odměnou za tvrdou práci, kterou kluci odvádí v tréninku a v přípravě na zápas, my se jim snažíme vytvořit co nejlepší podmínky pro jejich kreativní rozvoj a jdeme postupně zápas od zápasu. Nejvíce nás těší jejich radost ze hry a z každého vstřeleného gólu.

13. kolo D2B  MD - I. třída/B - středa 24. 9. 2008 v 16:30
FK Přední Kopanina - FK Slavoj Vyšehrad 1 : 6  (0:2)

branky :        2 – Lochman, 1 – Krejcar, Moisei, Shutko D., Janík
sestava :     Švábenický – Nemeš – Lulák – Felgr – Maršálek – Typlt - Janík – Šišpera (Madej) – Krejcar „K“ – Lochman – Mojsei (Shutko D.) – Jablonský (Shutko A.)
hodnocení : Krásný kombinační fotbal a hodně gólů ukázal náš mladší dorost na Přední Kopanině a dál tak pokračuje ve svém vítězném tažení a úspěšné bilanci.
Trenér: Mohu být jen spokojený, klukům se daří, fotbal je baví a hrají hlavně pro radost a mají úspěch, co víc si můžete přát? Snažíme se s kolegou o to, aby tato bilance byla co nejdelší, ale už teď víme, že jednou se přeruší a my musíme být připraveni

12. kolo D2B MD - I. třída/B - středa 10.9.2008 v 17:00
FK Slavoj Vyšehrad – SK CITADEL Dolní Chabry    3 : 1  (1:1)

branky :        Krejcar, Maršálek, Janík
sestava :     Švábenický – Nemeš (Madej) – Lulák – Felgr – Maršálek – Janík – Šišpera (Madej) – Krejcar „K“ – Shutko A – Moisei  – Jablonský (Shutko D.)
hodnocení : Druhé vystoupení Ml. Dorostu nebylo výsledkově tak přesvědčivé, ale herně naprosto v pořádku. Byla jen znát absence střelce 4 branek z prvního zápasu Saši Lochmana. Soupeř byl kvalitnější a lépe bránil, přesto se podařilo otočit zápas po vyrovnání soupeře a převaha na hřišti se pak ukázala i na gólech.

1. kolo D2B  MD - I. třída/B - neděle 7. 9. 2008 v 17:00
FK Slavoj Vyšehrad – Sokol Bílá Hora    10 : 0 (4:0)

branky :        4 – Lochman, 3 – Krejcar, 2 – Moisei, 1 - Janík
sestava :     Švábenický – Nemeš – Lulák – Felgr – Maršálek – Janík – Šišpera (Madej) – Krejcar „K“ – Lochman – Moisei (Shutko D.) – Jablonský (Shutko A.)
hodnocení : Jednoznačný zápas pro Vyšehrad, kdy soupeře nepustil do žádné      šance.
Slova trenéra L. Hysiho: Kluci dobře kombinovali po zemi a nepustili soupeře prakticky k ničemu. Nás těší radost ze hry, pěkná podívaná, krásné góly a týmová hra.