ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Dvěma penaltám čelit nedokázali: šemíci prohráli v Pardubicích 1:4

11. 07. 2020

„A“-muži – Velmi dobrou partii odehráli v sobotu 11. července před kamerami České televize v Pardubicích fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Ještě v poločase byl stav 1:1, když o vyrovnávací branku našeho mužstva se postaral po akci Vojtěcha Šandery a Adama Alexandra kapitán Milan Černý. Nedlouho po změně stran ale domácí, kteří potřebovali stůj co stůj vyhrát, kopali dvě penalty a dotlačili zápas nejen k výhře 4:1, ale současně i k postupu do nejvyšší soutěže.

Oproti předešlému nevydařenému utkání s Brnem učinili trenéři dvě změny v základní sestavě, v níž Kodra s Marešem nahradili Kokorovič a Alexandr. Domácí začali zostra, ve 4. min. Paixao Da Silva pálil těsně vedle. Z druhého rohového kopu favorit již udeřil: v 5. min. jej rozehrál Hlavatý a Solil přehlavičkoval bránící hráče Vyšehradu: 1:0.

V 11. min. se dostali k prvnímu střeleckému pokusu i hráči v modrých dresech, s placírkou Čvančary, navíc zpoza vápna, si ale gólman Boháč snadno poradil. V polovině první půle kapitán červenobílých Jeřábek nečekanou střelou z pravé strany trefil spojnici tyče a břevna konstrukce Otáhalovy branky, od níž se míč odrazil do zámezí.

Ve 34. min. ale Šandera podél pravé postranní čáry poslal dloubáček Alexanderovi, jenž přepnul ihned na vyšší rychlost, obešel protihráče a parádní zpětnou přihrávkou našel kapitána Černého. Ten se nerozpakoval, nic složitého nevymýšlel a technickou, dokonale přesnou křížnou střelou bez přípravy poslal balon pod břevno: 1:1! Není nijak přehnané tvrzení, že právě tohle byla nejhezčí akce celého zápasu.

Dvě minuty nato mohli jít domácí znovu do vedení, Paixao Da Silva rozehrál zleva trestný kop a nikým neustrážený Solil z malého vápna překopl bránu. Tři minuty nato z dalšího přímého kopu z levé strany zakončoval zblízka Toml, ale Otáhal jej bravurně vychytal a složitou situaci vyřešil. Mezi tyto dvě pardubické standardky se vešel ještě na druhé straně pokus Suchana, jenž střelou zdálky prověřil pozornost Boháče.

Hned po změně stran kapitán Vyšehradu Černý zabránil téměř jisté brance domácích, když v poslední chvíli zblokoval střelu Hlavatého.

V 54. min. fauloval Toml pronikajícího Poučka, Šandera ale s trestným kopem naložil zle, neboť vysoko přestřelil.

V 58. min. šel Čvančara ve vlastním vápně do souboje se Solilem, míč mu spadl na ruku a Hlavatý z penalty získal domácím podruhé vedení: 2:1.

V 63. min. předvedl dokonalou hereckou frašku pardubický náhradník Cadu, jenž těsně předtím přišel na hřiště a bez cizího zavinění se ještě před hostující šestnáctkou ochotně skácel k zemi. Namísto toho, aby viděl žlutou kartu za nesportovní chování, vymodlil si další pokutový kop. Znovu Hlavatý z penalty zvýšil už na 3:1.

V 78. min. mohl po samostané akci snížit a zdramatizovat zápas střídající Drobílek, ale minul domácí bránu. Protiútok zakončili Východočeši dalším gólem: Paixao Da Silva zpoza vápna vypálil, Otáhal neudržel míč v rukou a Cadu jej snadno dorazil za jeho záda: 4:1.

V 82. min. pálil Kokorovič z trestného kopu nad a v 89. min. se prodral do vyložené šance Vejvar, ale Boháč včas vyběhl a zmařil mu možnost radovat se z druholigové trefy.

Pardubice tak vyhrály 4:1, oslavily postup do nejvyšší soutěže a po Dukle, Chrudimi a Zbrojovce Brno se staly čtvrtým týmem, který obral šemíky o všechny body.

Naše mužstvo figuruje i po 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na 13. místě tabulky. Závěrečné 30. kolo letošního ročníku F:NL je na programu v úterý 14. července od 18 hodin. Slavoj Vyšehrad přivítá na Strahově tým Prostějova, který je devátý v tabulce.

Trenér Oldřich Pařízek (Vyšehrad): „Pro nás to byl po všech stránkách strašně těžký zápas. Vinou nedůsledného bránění jsme brzy inkasovali, ale ještě do poločasu po hezké akci vyrovnali. Ve druhé půli jsme dostali dva góly z penalt a pak už to bylo hodně složité. Gratulujeme soupeři k postupu do první ligy, ale ani my se nemusíme za svůj výkon stydět. Byli jsme Pardubicím důstojným protivníkem.“

FK Pardubice – Slavoj Vyšehrad 4:1 (1:1)

29. kolo F:NL, hráno v sobotu 11. července 2020 v Pardubicích. Branky: 59. a 64. Hlavatý obě z pen., 5. Solil, 79. Cadu – 34. M. Černý. Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 4:4. Soupeřem zblokované střely: 1:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Lerch – Melichar, Šimáček. ŽK: Zifčák – Čvančara, Nitrianský, M. Černý.

Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Paixao Da Silva (86. Pfeifer), Hlavatý (79. Tischler), Solil (86. Surzyn), Zifčák (86. Miker) – P. Černý (61. Cadu). Trenéři Jiří Krejčí a Jaroslav Novotný.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Kokorovič, Jablonský (76. Zinhasovič) – Alexandr, M. Černý – Pouček (76. Vejvar), Suchan (58. Drobílek), Laňka – Čvančara (87. Kozel). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Mareš a Drozda. Trenéři Oldřich Pařízek a Jaroslav Klíma.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu