ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Fatální obrat: ani 4:1 do 60. minuty utkání nestačilo, U 16 prohrála 4:5

04. 04. 2022

U 17 „B“ – Šílený, bizarní zápas. Ještě půl hodiny před koncem utkání s mladšími dorostenci Nového Bydžova, které se hrálo v sobotu 2. dubna na Vyšehradě, vedla naše U 16 rozdílem tří branek, zbývající třetinu utkání však nezvládla. Sama v tomto závěrečném úseku hry čtyřikrát inkasovala a prohrála 4:5, i když vítěznou branku vstřelil soupeř v 90. minutě hlavně díky pardubickému rozhodčímu: zásluhou otočeného přímého kopu, který měl být – po faulu na Noska – nařízen na druhou stranu. Navzdory tomuto momentu lze říct, že dopustit takový obrat v mistrovském utkání za stavu 4:1 nesmějí ani patnáctiletí kluci, to patří možná tak do ženského fotbalu. Takže velké ponaučení pro příště…

V tabulce skupiny C České divize U 17 klesla naše „šestnáctka“ ze sedmého na osmé místo.

Východočeši, v jejichž sestavě se objevili většinou o rok starší hráči, než domácí, se ujali vedení po čtvrthodině hry: Hach 0:1. Ve 28. min. střílel Vu Hung a o úspěšnou dorážku se postaral Kheil: 1:1! Tři minuty nato si Dang Lee Truong sám vybojoval míč a poslal Vyšehrad do vedení: 2:1! Ve 35. min. pak ještě přihrával Vu Hung a zakončoval Svoboda: 3:1! Tři góly do sítě soupeře během sedmi minut…

Tři minuty po změně stran přihrával Dan Lee Truong a Vu Hung zvýšil na třígólový rozdíl: 4:1! To už v souboji se soupeřem, který vyhrál čtyři předchozí utkání v této soutěži při součtu skóre 22:1, vypadalo hodně nadějně.

V 60. min. ale snížil Petr na 4:2: zbytečným, laciným gólem, vinou nedůslednosti při bránění. Pro další vývoj měl však zásadní význam. V 72. min. hlavičkoval nikým neobsazený Mates a dal kontaktní branku: 4:3. V 83. min. kopala Cidlina roh, míč se dostal do vápna a domácí hráči měli několik možností jej poslat pryč z nebezpečného prostoru, třeba i skluzem, to se ale znovu vinou nedostatečného důrazu nepodařilo. Z hranice vápna tak napřáhl ke střele, která mu dokonale sedla, Malina: vyrovnáno 4:4.

V závěru utkání hrál domácí tým několik minut bez Heřmánka, který dostal v jednom ze soubojů pořádně naloženo a měl vyražený dech. V 89. min. Nosek před vlastní lavičkou naprosto čistě vypíchl míč jednomu z protihráčů, naopak sám byl vzápětí faulován, zasažen kopačkou do nohy. Výsledkem toho byl přímý kop, jenomže rozhodčí z Pardubic ukázal jaksi obráceně, na druhou stranu, tedy ve prospěch svých východočeských krajanů. Standardku rozehrál Hach, odcentroval ke vzdálenější tyči a nikým nepokrytý Mates hlavou poslal míč do sítě. Rozhodl tím celý zápas: 4:5.

V sobotu 9. dubna se naše U 16 představí v Čáslavi, na půdě třináctého týmu tabulky. Výkop je čtvrt hodiny po poledni. V podzimním vzájemném utkání na Vyšehradě naše U 16 porazila Čáslav brankami Toniho Dinova a Kevina (tj. Vu Hunga) 2:0, a kromě toho ještě pětkrát nastřelila tyč čáslavské brány.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Cidlina Nový Bydžov 4:5 (3:1)

19. kolo České divize mladšího dorostu, hráno v sobotu 2. dubna 2022 na Vyšehradě. Branky: 28. Kheil, 31. Dang, 35. Svoboda, 48. Vu Hung – 72. a 90. Mates, 16. Hach, 60. Petr, 84. Malina. Rozhodčí: Klír – Fojtík, Kotek. ŽK: Vu Hung, Heřmánek – Malina, Průcha. Diváků: 20.

Vyšehrad U 16: Pavlíček – Kheil, Krajíček, Tesař, Dang Le Truong – Řezáč, Pytlíček (61. Mohammed), Krejčí (46. Nosek) – Vu Hung Khanh (57. Míšek), Svoboda, Heřmánek. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Alan Kheil.

Nový Bydžov U 17: Průcha – Mates, Ludvík, Schmidt, Matoušek, Patka (29. Herzán, 46. Staněk), Nydrle, D. Malina (79. Kněžourek), Petr, Hach, Štoček (46. M. Malina). Trenéři Václav Šorm, Milan Matoušek a Ernest Jablonovský.