ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Jediný gól Čvančary nám nestačil, Dukla ovládla derby a zvítězila 3:1

24. 08. 2019

„A“-muži – První bodovou ztrátu na strahovském trávníku utrpěli v sobotu 24. srpna fotbalisté Slavoje Vyšehrad. V šestém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a pražském derby prohráli 1:3 s Duklou. Soupeř z Julisky, který působil osm let předtím v nejvyšší soutěži, prokázal své kvality i zkušenosti, navíc mu jeho četní fanoušci vytvořili domácí prostředí. V dresu šemíků se trefil jen hrotový útočník Tomáš Čvančara, a byla to jeho pátá branka v nové sezoně. Vyšehrad má i po šesti kolech 7 bodů a figuruje momentálně na 8. místě tabulky, tedy stále ještě v její horní polovině.

Do utkání nastoupila stejná základní sestava jako týden předtím v Líšni, již po dvou minutách hry ale musela čelit šanci Dukly – přesněji brankář Otáhal, jenž si poradil se střelou Ayonga. Na druhé straně se po Vernerově rohovém kopu dostal k zakončení Čvančara, jehož střelu zblokoval jeden z protihráčů. Potom zase zahrozila Dukla, jejíž zdařilou kombinaci zakončoval Doumbia, ale i jeho střelu po zemi Otáhal bezpečně kryl.

V 18. min. se po centru Poučka do vápna dožadoval domácí tým odpískání hraní ruky hostím, ale byl z toho jen rohový kop. Z protiútoku hráči Dukly téměř využili chyby domácího mužstva při bránění, nicméně situaci včas a zkušeně sanoval Šandera, jenž odzbrojil Ayonga.

Ve 21. min. po faulu na Preislera měla Dukla výhodu trestného kopu, již zužitkoval nechytatelnou dělovkou z přímého kopu do šibenice španělský ofenzivní záložník Gonzalez: 0:1.

Minutu nato, po centru z pravé strany, hlavičkoval do sítě také jeho spoluhráč Ayong, byl mu však odmáván ofsajd, a tak jeho gól neplatil. Dukla ale měla další příležitosti: nejprve na centr zleva nedosáhl Ayong, vzápětí po centru zprava Kozma hlavičkoval zblízka těsně nad. Ve 40. min. mohl naopak vyrovnat Drobílek, jeho střela po zemi ale proletěla těsně vedle vzdálenější pravé tyče do zámezí.

Nedáš – dostaneš a Dukla ve 42. min. podruhé udeřila. Na centr zprava sice neobsazený Ayong nedosáhl, míč se ale v levém rohu hřiště zmocnil Preisler, poslal míč znovu před bránu a u vzdálenější tyče rovněž nikým nepokrytý Kovaľ hlavičkoval do sítě: 0:2.

Do druhé půle vyběhli dva čerství hráči v modrém dresu Vejvar a Brejcha, kteří naradila L. Veselého s Vernerem. Ve 49. min. Drobílek z trestného kopu našel u zadní tyče Rotheho, jenž mohl hlavou vyrovnat, ale přestřelil. Vzápětí zahrozili hosté Preislerem, ale Mareš včasným odkopem nebezpečí zažehnal.

V 54. min. Drobílek krásnou přihrávkou do uličky našel nabíhajícího Poučka, jeho polostřela . polocentr však proletěla bohužel do zámezí. Z protiútoku se dostal do šance Gonzalez, vypálil, ale střelu včas zblokoval Rothe.

V 59. min. odcentroval zleva Pouček a nabíhající Čvančara prodloužil balon za záda brankáře Hrušky: 1:2! Byla to zároveň první střela domácího týmu mezi tři tyče.

Ke druhé se odhodlal o tři minuty později Čvančara poté, co si po faulu na Poučka vyzkoušel exekuci trestného kopu. Jeho střelu, která postrádala razanci, však Hruška tentokrát bez větších komplikací kryl.

V 70. min. si ale naběhl na centr z hloubi pole Gonzalez, obelstil i bránícího Žežulku a přesným lobem překonal vyběhnuvšího Otáhala: 1:3.

Ve zbývajících dvaceti minutách už k žádné další korekci skóre nedošlo. Slavoj tentokrát neměl na své straně sportovní štěstí, navíc musel být v závěru derby ošetřován otřesený gólman Otáhal.

Již ve středu 28. srpna v 17 hodin čeká náš tým další pražské derby: tentokrát utkání 2. kola Mol Cupu na hřišti Motorletu v Jinonicích. V sobotu 31. srpna v 10.15 hod. se představí šemíci v utkání 7. kola F:NL v Chrudimi.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Gratuluji soupeři k výhře, podle mě je Dukla jasným aspirantem na postup. Řekl bych, že jsme zápas neodevzdali, jenomže jsme inkasovali z brejkových situací. Proti Dukle by tomu přitom mělo být opačně. V poločase za stavu 0:2 bylo těžké v kabině hráče probudit, ale ve druhé půli se nám podařilo snížit. Bohužel jsme neudrželi stav 1:2 déle, protože Duklu by to znervóznělo. Po gólu na 1:3 ale už bylo rozhodnuto. Svému týmu mohu poděkovat za bojovný výkon, dnes proti kvalitnímu soupeři to ale bohužel nestačilo.“

Trenér Dukly Roman Skuhravý: „Moc si tohoto vítězství vážím, protože jsem stoprocentně přesvědčen, že odsud se nebudou body odvážet snadno. Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, měli dvě šance. Vyšehrad kontroval standardkami, které má smrtící, je to jeho obrovská síla. My ale také máme v mužstvu hráče, který je umí, a tak jsme šli díky trefě Gonzaleze do vedení a před poločasem přidali i druhý gól. Hodně mě však mrzí hektika na začátku druhé půle, jež vykrystalizovala ve snížení na 1:2. Ale na druhou stranu mě těší, jak rychle jsme dokázali zareagovat naším třetím gólem, protože jinak by byl závěr utkání pro nás daleko těžší. Takhle jsme ho kontrolovali. Pro nás je moc důležité, že jsme ze souboje s tak pracovitým mužstvem, jakým je Vyšehrad, získali tři body.“

Slavoj Vyšehrad – Dukla Praha 1:3 (0:2)

6. kolo F:NL, hráno v sobotu 24. srpna 2019 na Strahově. Branky: 59. Čvančara – 22. a 70. Gonzalez, 44. Kovaľ. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 1:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Orel – Koval, Šimáček. ŽK: Drobílek – Ayong, Kozma. Diváků: 851.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Švejdík, Žežulka, Mareš – Rothe (86. Laňka) – Pouček, Verner (46. Brejcha), Drobílek, L. Veselý (46. Vejvar) – Čvančara. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Pardubský, Kozel a Rataj. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Dukla: Hruška – Kozma, Piroch, Chlumecký – Kovaľ, Tetour, Doumbia, Preisler (85. Dancák) – González – Ayong (65. Douděra), Holík (89. Hadaščok). Trenéři Roman Skuhravý a Richard Polák.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu