FC Slavoj Vyšehrad vs. Loko Vltavín
Přátelské utkání 12.08.2020 17:30 Strahov, stadion Evžena Rošického

Juniorka prohrála s Admirou 2:5, čeká ji ještě jeden protivník z ČFL

23. 02. 2020

„B“-muži – Ani v pátém utkání zimní přípravy rezerva mužů Slavoje Vyšehrad výsledkově neuspěla, jenomže znovu narazila na dost obtížného soupeře: třetiligového nováčka Admiru. Zápas se hrál v sobotu 22. února 2020 na Vyšehradě a juniorka šemíků podlehla 2:5, přičemž do sítě soupeře z Kobylis se trefili dva hráči z kádru A-mužstva Libor Drozda a Adam Alexandr.

Hned z první střely zápasu vzešel gól: v 7. min. se trefa Radimského odrazila od tyče do brány: 0:1. O pět minut později ale Šídlo trefil před vápnem hostí ruku jednoho z protihráčů, Alexandr krásnou střelou z trestného kopu trefil břevno, k míči se dostal hlavičkující Procházka, ale gólman Admiry stihl ještě vyrazit. S razantní dorážkou Drozdy už ale nemohl dělat nic: 1:1!

V 17. min. mohl poslat domácí tým do vedení F. Babka, ale trefil jen protihráče. Po necelé půlhodině hry se to ale i tak podařilo. Ve 28. min. převzal míč od Procházky Alexandr, předvedl krásnou samostatnou akci na levé straně hřiště a zakončil přesně k tyči: 2:1! Byla to nejhezčí akce utkání.

Admira má však ve svém středu vynikajícího mladého střelce Panýrka a ten během tří minut, mezi 34. min. a 37. min., otočil skóre dvěma góly z 2:1 na 2:3, a tak skončil i první poločas.

Po obrátce v 57. min. zahodil čistou šanci jeho spoluhráč Douděra, který pak ještě o sedm minut později trefil tyč Dočekalovy brány. V 81. min. se Douděra přece jen radoval, když utekl a prostřelil Dočekala. 2.4. Minutu před koncem uzavřel Radimský na 2:5.

V sobotu 29. února naše juniorka přivítá ve 14 hodin na Vyšehradě dalšího nováčka ČFL: Sokol Hostouň. To už by měla být poslední zápasová prověrka v rámci zimní přípravy, tudíž generálka před zahájením jarní části pražského přeboru.

Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha 2:5 (2:3)

Přípravné utkání v sobotu 22. února 2020 na Vyšehradě. Branky: 13. Drozda, 28. Alexandr – 7. a 89. Radimský, 34. a 37. Panýrek, 81. Michal Douděra. Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Popelka – Hlaváč, Pytloun. ŽK: Šídlo – Martinic. Diváků: 45.

Vyšehrad B: Dočekal – Hani, Drozda, Kubek, Šídlo – Alexandr (48. Stareček) – F. Babka (53. Čižikov), Zinhasovič, Procházka (46. Popovič) – Drozd (46. Kubík), Macej (70. Ibrahimov). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek a Bushiev. Trenéři Jaroslav Klíma a Vladimír Pokorný.