FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka završila chmurný podzim v I. A třídě porážkou 0:3 od SK Libuš

12. 11. 2022

„B“-muži – Po šesti a půl letech se v mistrovském utkání I. A třídy představil na Vyšehradě tým SK Libuš. Zatímco v květnu roku 2016 jej rezerva šemíků porazila díky hattricku Ondřeje Krajáka 3:1, tentokrát to skončilo naopak, prohrou 0:3, když všechny góly padly už v prvním poločase. Domácí tým trefil v první půli tyč (Zíka) a ve druhé půli břevno (Přech), nakonec ale vyšel beztak střelecky prázdno – na podzim už posedmé…

Pátou porážkou za sebou a celkově třináctou tak byl podzimní zmar juniorky Slavoje Vyšehrad završen: přezimuje na posledním 16. místě tabulky skupiny B pražské I. A třídy: s pouhými šesti body a skóre 12:80.

Hned od zahájení hry se dostával tým Libuše docela snadno do jedné vyložené šance za druhou – proměnil až pátou z nich, jenomže to běžela teprve 9. minuta. Po rohovém kopu Šupina trefil břevno Klomínkovy brány, k odraženému míči se jako první prodral Klimeš a napálil jej pod břevno: 0:1.

V 19. min. se dostal Vyšehrad B ke svému prvnímu střeleckému pokusu, a hned z toho byla tyč, již trefil z hranice velkého čtverce Zíka.

Pak už ale zase dominovali v ofenzivě zelenočerní: ve 24. min. běžel úplně sám na Klomínka Havlák, ale minul jeho bránu. Ve 37. min. ale po naivní ztrátě získal míč Beneš a využil laxního bránění Vyšehradu B k tomu, že měl čas zamířit k tyči: 0:2. Dvě minuty nato libušský kapitán F. Růžička si nachystal balon k rozehrání trestného kopu z nejméně třiceti metrů, neposlal však centr do vápna, ale zaskočil Klomínka přímou střelou: 0:3.

Druhý poločas už byl pouze jednou velkou a kolosální nudou, odpovídající úrovni spodní poloviny tabulky I. A třídy. To znamená mizerné fotbalové úrovni a navíc bez gólových šancí: domácí tým bohužel neměl ani na to, aby zápas zdramatizoval, zatímco hostům nižší tempo hry a pohodlná kontrola tříbrankového vedeni bez nutnosti maximálního nasazení viditelně vyhovovaly.

Pouze v polovině druhé půle stoper Vyšehradu B Přech trefil břevno libušské brány a z dorážky Romanishak pálil vedle.

Slavoj Vyšehrad B – SK Libuš 0:3 (0:3)

Pražská I. A třída, skupina B (15. kolo), hráno v sobotu 12. listopadu 2022 na Vyšehradě. Branky: 10. Klimeš, 37. Beneš, 39. Růžička. Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 3:12. Soupeřem zblokované střely: 0:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Pytloun – Fiala, Sýkora. ŽK: Přech, Romanishak, Nechepurenko – Nekola. Diváků: 30.

Vyšehrad B: Klomínek – Lískovec (46. Borský), Přech, Š. Klíma, Nechepurenko – Kubies (46. Romanishak), Holyk (46. Schrank), Zíka, Škop (74. Sakhulov) – Krčmář, Šrejber (62. P. Siruček). Trenér Jaroslav Klíma.

Libuš: Bouška – T. Čížek, Šupina, F. Růžička, Sobotka – Beneš – Nekola (73. Stuchlík ml.), D. Růžička, Vrzal (67. Šenk), Klimeš (80. Brettschneider) – Havlák (46. Lebl). Trenéři Miloslav Stuchlík, Antonín Tichý a Jiří Ivančo.