FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

Klánův hattrick nestačil, juniorka doma podlehla Dukle Již. Město 4:5

29. 08. 2020

„B“-muži – Téměř patnáct měsíců a během nich devět zápasů v řadě trvala série domácí neporazitelnosti juniorky Slavoje Vyšehrad v pražském přeboru. Navíc všech těchto devět zápasů na vlastním stadionu rezerva šemíků vyhrála; v sobotu 29. srpna 2020 ale narazila kosa na kámen a přišla prohra 4:5 s Duklou Jižní Město. Soupeř z Opatova prakticky co mohl proměnit, to také proměnil, a tak si naklonil sportovní štěstí na svoji stranu. Domácí mužstvo nezachránil ani hattrick Martina Klána (na snímku), i když tři branky nastřílel také hráč Dukly JM Nicolas Čermák. Náš B-tým figuruje po čtyřech kolech na 10. místě tabulky.

Vyšehrad B vyztužil pravou stranu své sestavy hráči z kádru A-mužstva: Felixem Čejkou a Martinem Polákem, nastoupil zato již bez ofenzivního záložníka Matěje Drozda, jenž den před utkáním odešel na hostování do Uhelných skladů.

Již v 5. min. byl odpískán faul před domácím vápnem na Kotlíka a Dominik Farkaš střelou z trestného kopu k tyči otevřel skóre: 0:1.

Snaha o vyrovnání se míjela účinkem buď vinou nepřesné finální přihrávky, nebo samotné koncovky. Šance sice přišly, ale Procházka i Polák minuli. To hosté byli mnohem efektivnější. V 16. min. po akci a centru z pravé strany hlavičkoval nikým neatakovaný Čermák: 0:2. A ve 21. min. znovu Dominik Farkaš a znovu střelou z trestného kopu přes zeď zvýšil už na 0:3.

Hráči v zelených dresech korigovali ve 25. min. Po faulu na Procházku Kubek rozehrál zleva přetažený trestný kop, Junek hlavou vrátil míč do ohně na místo penalty a z odraženého míče pálil M. Klán: 1:3!

Ve 33. min. po rohovém kopu a obléhání branky hostí byl faulován Kotlíkem ve velkém čtverci kapitán domácích, Macej, penalta se však napískala, hrálo se dál. Ve 37. min. po dalším rohovém kopu zakončoval na přední tyči tečí M. Klán, ale brankář Tlustý míč reflexivně vyrazil. To byl nesmírně důležitý moment utkání, který nakonec Dukle Jižní Město hodně přiblížil k vítězství. Podobně ve 42. min. po trestném kopu Kubka, kdy se míč odrazil z chumlu do zámezí.

Ve třetí minutě nastaveného času první půle soupeř kontroval brejkem a nabíhající Čermák docela lacino skóroval: 1:4.

To už byl vyloženě šok a další trest za laxní defenzivní činnost, navíc brzy po změně stran Zvoníček odvrátil další možnou pohromu, kdy Čermákovu střelu pod břevno vytěsnil na roh.

V 55. min. Kubek přihrávkou ze středu doprava našel Poláka, ten zatáhl míč podél lajny, zbavil se protihráče a přesně přihrál: nabíhající kapitán Macej trefil k tyči, 2:4!

Minutu nato Kubek ve středu hřiště přiťukl míč Junkovi, ten posunul doprava na Maceje, jenž přesnou přihrávkou našel nabíhajícího M. Klána a ten na zadní tyči zblízka poslal míč do sítě: 3:4! V 67. min. však Čermák završil svůj hattrick: 3:5.

V 77. min. právě M. Klán mohl po dalším Macejově centru snížit, ale přestřelil. Až v 87. min. po Starečkově rohovém kopu pálil Polák, brankáři Tlustému vypadl míč z rukou a M. Klán také završil svůj hattrick: 4:5!

V 90. min. Souček trefil ruku Innemana a domácí tým reklamoval penaltu, ta se ale nekopala, a tak hosté uhájili těsné vítězství.

V dalším utkání 5. kola pražského přeboru se tým Vyšehradu B představí na půdě lídra tabulky Admiry B v Kobylisích. Hrát se bude v neděli 6. září od 14 hodin.

Trenér Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Zaspali jme začátek utkání, a to nás vytrestalo celkovým výsledkem, tudíž porážkou. Ve druhé půli už to bylo lepší, ale stále jsme jen dotahovali. Musíme se i z tohoto zápasu poučit a zabodovat venku.“

Trenér Josef Světlík (Dukla Jižní Město): „Z pohledu nezaujatého fanouška to bylo atraktivní utkání. Padlo mnoho branek, pro obě trenérské lavičky to byl však spíš infarktový zápas. První poločas šel jednoznačně za námi, ale Vyšehrad se nevzdal, obdivuhodně vstal z popela a dokázal ještě vývoj zápasu zdramatizovat.“

Slavoj Vyšehrad B – Dukla Jižní Město 4:5 (1:4)

2. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 29. srpna 2020 na Vyšehradě. Branky: 25., 57. a 87. M. Klán, 52. Macej – 15., 44. a 67. Čermák, 5. a 21. Dominik Farkaš. Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 7:1. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 3:4. Rozhodčí: Král – Tomšů, Tsarev. ŽK: Madej, M. Klán – Lafek, Růžička, Dominik Farkaš, Kotlík. Diváků: 75.

Vyšehrad B: Zvoníček – Čejka (46. Souček), Stareček, Kubek, Pryshlyuk – Madej – Polák, Macej, R. Procházka (75. Topol) – Junek, M. Klán. Na lavičce byli ještě připraveni Novichikchin a V. Markovych. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaroslav Klíma.

Dukla Jižní Město: Tlustý – Solař, Inneman, Lafek, Růžička – Trávník, Petrák, Dominik Farkaš, Čermák (80. Blumenthal) – Kotlík, Novák. Trenéři Josef Světlík a Martin Lafek.