SK Dolní Chabry vs. FC Slavoj Vyšehrad
21. kolo Pražský přebor sobota 06.04.2024 16:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Mráz přišel od Ještědu: starší žáci prohráli s Libercem dvakrát 0:3

04. 04. 2022

U 15/U 14 – Teplota, která klesla v sobotu 2. dubna odpoledne až pod bod mrazu, zmrazila naděje na úspěšný výsledek, na který si toho dne brousily zuby naše týmy starších žáků U 15 a U 14: oba podlehly doma svým vrstevníkům ze Slovanu Liberec shodně 0:3. Oproti podzimu soupeři zpod Ještědu prokázali viditelné zlepšení a svoji kvalitu také nä Vyšehradě zúročili.

V souboji patnáctiletých si hned po zahájení hry prožil domácí tým horkou chvilku, soupeř naštěstí nepřesnou rozehrávku nepotrestal. Postupem času ale Severočeši získávali půdu pod nohama, z čehož začala pozvolna generovat i jejich územní převaha. Domácí tým byl jen pět minut od uhájení poločasového bezbrankového stavu, žel nepodařilo se. Skóre načal ve 36. min. Nagy: 0:1.

Během pauzy došlo v sestavě Vyšehradu ke dvěma změnám a jeden z čerstvých hráčů - jmenovitě Pospíšil - se brzy po zahájení druhé půle dral do sólového úniku na libereckou bránu, byl mu však bohužel odmáván ofsajd. Naopak v 58. min. a 66. min. přidal další dva góly Nagy, což znamenalo jeho hattrick v tomto utkání. Naši hráči bohužel žádnou vážnější příležitost za celých 90 minut neměli: až v nastaveném čase, kdy po rohovém kopu Mohamed Abubakr o necelý metr přestřelil libereckou bránu.

Také v pozápase čtrnáctiletých se mladí hráči Vyšehradu snažili odolávat a vystříhat se chyb, které by vedly k šancím favorizovaného soupeře, seč to šlo. Vydrželo to slabou půlhodinu hry, než se trefil ve 27. min. Lexa a pak ještě ve 36. min. Martínek. Ve druhé půli naši hráči své liberecké protivníky dokonce celou půlhodinu přehrávali, bohužel korekci skóre to nepřineslo. Dvě minuty před koncem utkání naopak upravil Vu Minh na 0:3.

„Do utkání jsme vstoupili špatně. Naše hra byla nepřesná, pomalá, bez dostatečného pohybu. Liberec měl v první půli víc ze hry, ale vyložené šance si nevytvářel: spíš si vynutil převahu ve středu hřiště a sbíral odražené míče. My jsme pomalým přistupováním k protihráčům nechávali soupeře v klidu kombinovat a vytvářet si lepší pozice. První gól jsme dostali po autovém vhazování vinou špatné reakce na rotaci hráčů Liberce. Ti dostali rychle míč na šestnáctku a nechytatelně zakončili. Čtyři minuty před pauzou soupeř zahrál dlouhý rohový kop, náš brankář Sebastián Tozbey bohužel nepřesně vyběhl a obrana už nezachytila hlavičkujícího libereckého hráče, který tak zvýšil na 0:2.

V poločase jsme udělali dvě změny, na hřiště přišli Alan Grýgera a Adam Kapitán. Hra se rapidně zlepšila a celá úvodní půlhodina také patřila nám. Liberec v tomto úseku zápasu v podstatě jen bránil a nešla mu ani rozehrávka. Vytvořili jsme si šance, ale chyběla nám přesnější finální přihrávka i klid v zakončení. Namísto toho, abychom vstřelili kontaktní gól, jsme dvě minuty před koncem, po nakrátko rozehraném rohovém kopu, sami inkasovali na 0:3. Máme ale z čeho vycházet, konkrétně z půlhodinky ve druhé půli. Zapracujeme-li ještě na předfinální i finální fázi v zakončení, věřím, že dáme gól, kluci se uvolní, hru si užijí a budou si víc věřit,“ přidal svůj komentář trenér U 14 Ondřej Horák.

V neděli 10. dubna to budou mít starší žáci Vyšehradu ještě náročnější: čeká je vystoupení na Slavii, na umělce ve vršovickém Edenu. Zatímco patnáctiletí slávisté, kteří mají průměr téměř šest vstřelených gólů na zápas, svoji nejvyšší soutěž vedou, ti čtrnáctiletí jsou třetí. Výkop zápasu „patnáctek“ je ve 14 hodin, „čtrnáctek“ pak v 16 hodin.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Slovan Liberec 0:3 (0:1)

15. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v sobotu 2. dubna 2022 na Vyšehradě. Branky: 36., 58. a 66. Nagy. Rozhodčí: Severýn – Morávek, Lábusová. ŽK: Pavlík, Vu Viet – Wolkiewicz. Diváků: 50.

Vyšehrad U 15: Fischer – Vu Viet, Dovrtěl, Gumiňski, Son Šíma (57. Vachler) – Pavlík, Luu Truong (68. Nguyen Tien Hung) – Dobiaš (46. Prachař), Sommer (68. Mohamed Abubakr), Azilinon – Špaček (46. Pospíšil). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Škubal a Holubovský. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Liberec U 15: Ronec – Blažić (69. Čistecký), Wolkiewicz, Juszczyk, Ondo (69. Hovorka), Vacek, Žitňan (69. Hubka), Tvercovici, Jansa (57. Kouřil), Nagy (69. Schovanec), Hrňa (57. Dobeš). Trenéři Milan Šimoníček a Ondřej Picek.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Slovan Liberec 0:3 (0:2)

15. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v sobotu 2. dubna 2022 na Vyšehradě. Branky: 27. Lexa, 36. Martínek, 78. Vu Minh. Rozhodčí: Severýn – Morávek, Lábusová. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad U 14: Tozbey – Mikoláš, M. Frank, Krpeš, Mustafa Abubakr – M. Štěpánek (69. Phung Duc Kien), Timurbek (74. Wollner) – Strach (76. Dorey), P. Bílek (41. Grýgera), D’Ambrosio (50. Kapitán) – Nguyen Duc Tiep. Na lavičce byl ještě připraven Turunč. Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.

Liberec U 14: Fiala – Tvrzník, Martínek, Černý, Smetana (60. Pastorek), Hron, Dlouhý, Malý, Lexa (60. Antoš), Netušil, Vu Minh. Trenéři Jiří Krystan a Radek Dejmek.

Slavoj Vyšehrad U 15  (duben 2022)

HORNÍ ŘADA ZLEVA: Daniel Růžička (trenér), Jakub Fischer, Mohamed Abubakr Abdelmagid, David Dobiaš, Hung Vu Viet, Václav Holubovský, Martin Azilinon, Tien Hung Nguyen, Jan Pospíšil, Dominik Škubal, Jan Dovrtěl (vedoucí týmu). DOLNÍ ŘADA: Gabriel Gumiňski, David Sommer, Viliam Vachler, Filip Dovrtěl, Truong Giang Luu, Jiří Pavlík (kapitán týmu), Luboš Son Šíma, Jakub Špaček, František Prachař, Jakob Tegelbeckers.

Slavoj Vyšehrad U 14 (duben 2022)

HORNÍ ŘADA ZLEVA: Ondřej Horák (trenér), Daniel Dostál, Patrik Bílek, Tiep Duc Nguyen, Matěj Štěpánek, Maxime Frank, Mustafa Abubakr Abdelmagid, Adam Krpeš, Amon Timurbek, Adam Kapitán, Papa Daouda Gueye (trenér). DOLNÍ ŘADA: Maksym Kokish, Alan Grýgera, Michal D’Ambrosio, Patrik Strach (kapitán týmu), Filip Mikoláš, Kien Duc Phung, Martin Wollner, Deniz Turunč. LEŽÍCÍ DOLE: Sebastián Tozbey.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022