ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Na Julisce zazněla samba: Dukla porazila tým Slavoje Vyšehrad 2:0

04. 06. 2020

„A“-muži – Na Duklu, jednoho z horkých adeptů na postup do nejvyšší soutěže, navíc v jejím domácím prostředí, si šemíci nepřišli. Favorizovaný tým z Julisky ve čtvrtek 4. června 2020 v utkání 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazil Slavoj Vyšehrad 2:0 a po dvou odehraných třetinách soutěže se posunul na třetí místo tabulky, zatímco naše mužstvo zůstává dvanácté.

Na rozlehlém stadionu, který pamatuje zejména velké a slavné bitvy v evropských pohárech, zazněla na počest vítězů dokonce samba. To vše za asistence televizních kamer: utkání vysílala přímým přenosem ČT. Hráči v modrých dresech po zápase už tolik slavnostní náladu neměli, protože utrpěli jedenáctou porážku v letošním ročníku a v osmém utkání sezony (včetně toho pohárového se Slavií) vyšli střelecky naprázdno.

Oproti předešlému zápasu s Líšní sáhli trenéři ke čtyřem změnám v základní sestavě: namísto Jablonského, Kokoroviče, Drobílka a Poučka se v ní tentokrát objevili Kodr, Kozel, Mareš a Bašič. Obrannou vozbu utvořili tři stopeři, před nimi operovalo pět záložníků a dva útočníci.

Dukla zahrozila poprvé po sedmi minutách hry, kdy po rohovém kopu a odraženém míči pálil k tyči Kozma, Otáhal však střelu vyrazil. O deset minut později těsně minul jeho bránu Fábry.

Ve 25. min. gólman Rada dlouhým nákopem poslal balon za záda obránců hostí, zmocnil se jej Souček a tváří v tvář Otáhalovi nezpanikařil a prostřelil jej: 1:0.

Hráči Vyšehradu se do poločasu utápěli v nepřesných přihrávkách, a tak i kombinace vázla. Domácí byli zkrátka většinou u míčů dříve. Až ve 33. min. se téměř prodral mezi dvěma zadáky Dukly Čvančara, přesila ho ale nakonec zpacifikovala. Z protiútoku zakončoval ostrou ranou zpoza vápna Souček, jenomže Otáhal tentokrát jejich minisouboj vyhrál a střelu vyrazil. Ve 40. min. zakončoval Doumbia, Otáhal vyrazil před sebe a míč dopravil ve skluzu pryč ze zóny nejvyššího nebezpečí Nitrianský.

Ve 43. min. konečně pořádně zahrozili i šemíci. Bašič nákopem od pravé postranní čáry nastartoval Čvančaru, ten se elegantně zbavil Preislera i Dancáka, v posledním zlomku vteřiny ale ztroskotal na včas vyběhnuvším Radovi. Ten tak zachránil Duklu od vyrovnávací branky.

Šest minut po změně stran odcentroval zleva právě Dancák a Holík ve skluzu téměř úspěšně zakončil, nebýt bravurního zákroku Otáhala. Vzápětí sáhli trenéři k dvojnásobnému střídání: hrací plochu opustili Rothe se Suchanem a nahradili je Jablonský s Alexandrem. Vzápětí odcentroval zprava Šandera a před nabíhajícím Čvančarou, který se už chytal zakončit, odvrátil na poslední chvíli kapitán Dukly Tetour.

Po hodině hry následovalo druhé dvojité střídání:namísto Černého s Bašičem vyběhli na trávník Kokorovič a Pouček. A ještě v 66. min. Kozla vystřídal Laňka.

V 68. min. pálil zdálky Pouček, leč minul. Podobně tři minuty nato Mareš: po centru Šandery a odraženém míči to zkusil pohotově šajtlí, míč mu ale nesedl a letěl mimo tři tyče.

Dvě šance měl na druhé straně hřiště i čerstvý hráč v dresu Dukly Ayong, v obou případech přestřelil. Napodruhé to bylo hlavou po rohu, kdy míč těsně proletěl nad břevnem.

Čtvrt hodiny před koncem utkání si dvakrát vyměnil balon s Laňkou Jablonský a jeho centr zleva z velmi ostrého úhlu olízl horní část břevna Radovy brány.

V 79. min. však Ayong a zakončující Ullman doslova přetlačili obranu Slavoje a Otáhal chtě nechtě podruhé kapituloval: 2:0.

V samotném závěru utkání Šandera pálil zdálky nad a Čvančara z Poučkova centru hlavičkoval mimo Radovu bránu. Dosáhnout alespoň na čestný úspěch se tak na Julisce nepodařilo.

Již v neděli 7. června odehraje Slavoj Vyšehrad další mistrovské utkání druhé nejvyšší soutěže. V rámci 21. kola přivítá na Strahově fotbalisty Chrudimi, desáté v tabulce. Výkop je v 17 hodin.

Trenér Dukly Roman Skuhravý: „Výsledek odpovídá dění na hřišti. Před Vyšehradem jsme přitom měli respekt a už podle jeho sestavy nám bylo jasné, že na nás vyrukuje s pětičlennou zálohou, s čímž jsme měli předtím u jiných soupeřů problémy. O to víc jsme byli koncentrováni s touhou ovládat hru. Mohli jsme si to už v prvním poločase víc ulehčit, pokud bychom dali víc než jeden gól. Bylo to tudíž až do konce utkání otevřené a jsem moc rád, že jsme to zvládli. Také díky brankáři Radovi, který dvakrát skvěle vyřešil průnikovou přihrávku soupeře za naši obranu. Moc si vážím faktu, že jsme odehráli tento zápas bez inkasované branky, což se nám teď podařilo podruhé za sebou. Jen v té finální fázi jsme stále ještě zbrklí, chybí nám klamavý pohyb či jednoduchá narážečka. Jdeme postupnými krůčky, nicméně tihle kluci mi rostou pod rukama, a to mne baví. Jsem rád, že máme Vyšehrad zdárně za sebou a navíc věřím, že nám pomůže se soupeři, kteří jsou v tabulce okolo nás. Má na to dostatečně kvalitní fotbalisty.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Jsem zklamán, jak jsme se prezentovali zejména v prvním poločase. Náš výkon byl hodně ustrašený a směrem dopředu jsme vůbec neudrželi balon. Dukla dominovala, výborně kombinovala a držela míč, což naopak nám ubíralo síly. Přesto byl stav dlouho 1:0, snad pokud bychom to udrželi ještě o něco déle, mohli jsme pak zariskovat a pokusit se vyrovnat. Pasáží, kdy jsme mohli dát gól, bylo málo, nicméně v závěrečné půlhodině hry, to už po prostřídání, se naše hra zlepšila. Dukla ale vyhrála zaslouženě. Pro mě to je fotbalově nejvyspělejší tým soutěže, kombinačně nesmírně zdatný, a proto také jasný kandidát postupu. Ke změnám v naší sestavě: zápasy jdou teď velmi rychle za sebou, navíc máme karetně ohrožené hráče, a tak potřebujeme, aby nám pomohli i ti další z kádru. Odehráli jsme první půli se třemi stopery, pěti záložníky a dvěma útočníky, moc nám to ale nesedělo, a tak jsme se po změně stran vrátili k obvyklému 4 – 2 – 3 – 1.“

Dukl Praha – Slavoj Vyšehrad 2:0 (1:0)

20. kolo F:NL, hráno ve čtvrtek 4. června 2020 na Julisce. Branky: 25. Souček, 79. Ullman. Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 9:4. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 5:2. Rozhodčí: Petřík – Matoušek, Ratajová. ŽK: Kozma – Mareš. Diváků: 100.

Dukla: Rada – Dancák, Chlumecký, Piroch – Souček (78. David Kozel), Kozma, Doumbia (78. Hadaščok), Tetour, Preisler (66. Ullman) – Holík (87. Krunert), Fábry (66. Ayong). Trenéři Roman Skuhravý, Richard Polák a Michal Dragijský.

Vyšehrad: Otáhal – Nitrianský, Kodr, Rothe (57. Jablonský) – Šandera, Černý (62. Kokorović), Daniel Kozel (66. Laňka), Suchan (57. Alexandr), Mareš – Čvančara, Bašič (62. Pouček). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal a Vejvar. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým