FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

Pozdě bycha honit… U 17 obrat nevyšel: prohra v Rokycanech 2:3

31. 08. 2020

U 17 – Deset nula vyhráli před rokem v Rokycanech mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad; čtyřikrát se tehdy trefil Kristian Komani, kdeže ale loňské sněhy jsou… Tentokrát byl výsledek bohužel diametrálně odlišný, naše „sedmnáctka“ totiž v neděli 30. srpna 2020 prohrála ve čtrnáctitisícovém okresním městě poblíž Plzně 2:3.

Čtvrt hodiny před koncem utkání prohrávali sedmnáctiletí šemíci už 0:3, pak ale domácím zcela došly síly, takže se otevřela příležitost na velký obrat v závěru utkání. Ten se vinou promarněných šancí nepodařilo dotáhnout, góly Huga Gerža z penalty a Petra Borského nestačily. Po dvou kolech České ligy U 17 tak figuruje Vyšehrad s jedním bodem na 11. místě tabulky.

První poločas se obešel takřka bez šancí než přišla 25. minuta a faul na Štěpánka ve vápně domácích. Míč si postavil na bílý bod Klaban, penaltu však neproměnil, protože přestřelil branku.

Domácí nevyprodukovali takřka nic, přesto vedli v poločase 1:0. Ve 45. min. přímou střelou z trestného kopu a třicetimetrové vzdálenosti otevřel skóre Kellner: 1:0.

To mladí hráče Rokycan samozřejmě povzbudilo a pět minut po návratu ze šaten zvýšil Sebastian Horváth na 2:0. A v 72. min. po trestném kopu a odraženém míči zvýšil svým druhým gólem Kellner už na 3:0.

Domácí tedy měli čtvrt hodiny před koncem dost luxusní náskok, na druhou stranu jim velmi rychle ubývaly síly a v 76. min. po faulu na Štěpánka Gerža z penalty snížil na 3:1 Vyšehrad měl v závěrečné čtvrthodině pět gólových šancí, tudíř možnost skóre otočit, trefil se už ale jen v 86. min., po rohovém kopu Pfafa a odraženém míči, Borský na 3:2.

Svěřenci trenérů Mirko Beuka, Daniela Růžičky a Daniela Jona v utkání 3. kola České ligy U 17 přivítají v neděli 6. září na domácí půdě „šestnáctku“ Viktorie Plzeň. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

U 17: FC Rokycany – Slavoj Vyšehrad 3:2 (1:0)

2. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 30. srpna 2020. Branky: 45. a 72. Kellner, 50. Sebastian Horváth – 76. Gerža z pen., 86. Borský. Rozhodčí: Kožár – Bogdan, Havránek. ŽK: Pour (Rokycany). Diváků: 70. Ve 25. min. neproměnil Klaban (Vyšehrad) penaltu.

Rokycany U 17: Hubert – Domingues, Simon Horváth, Kovář, Štrunc, Pour, Chomič, Sebastian Horváth (62. Pavlas), Kellner, Vondryska, Šmát (84. Pjosa). Trenéři Kamil Krátký a Tomáš Glazer.

Vyšehrad U 17: Pokorný – Nedavaška (66. Lískovec), J. Toman, Linha, M. Procházka – Gerža – Peterka (66. Laštůvka), Pfaf, Slapnička, Klaban (83. Borský) – Štěpánek. Na lavičce byli ještě připraveni Prýmas a Vácha. Trenéři Mirko Beuk, Daniel Růžička a Daniel Jon.