FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

Premiérový duel sezony I. ligy starších žáků: U 15 – Teplice 1:3

25. 08. 2020

U 15 / U 14 – Svá první utkání v nové sezoně už mají za sebou také starší žáci. Patnáctiletí šemíci v 1. kole nejvyšší soutěže v neděli 23. srpna 2020 hostili na hřišti v Krči soupeře z Teplic, jemuž podlehli 1:3. Žlutomodří vedli už ve 22. minutě rozdílem tří branek, a to díky hattricku Martina Foretníka. Ten byl nejlepším hráčem na hřišti a vstřelil Vyšehradu tři nechytatelné góly.

Po změně stran skórovalo i domácí družstvo, gól však vinou odmávaného ofsajdu neplatil. Tři minuty před koncem utkání Dieudonné Ahizan přiťukl balon a Zdislav Svoboda nadvakrát prostřelil brankáře Teplic Rojka: 1:3! Tým Vyšehradu podal dobrý výkon, ale soupeř měl ve svém středu rozdílového hráče, který rozhodl zápas třemi krásnými góly.

Mnohem hůř dopadla U 14, jež inkasovala gól hned po zahájení svého utkání a ve 3. minutě i druhý. Skóre se zastavilo na výsledku 0:13. Šest branek, tedy téměř polovinu ze všech, nastřílel hráč Teplic Aleš Březina.

Ve 2. kole se naši starší žáci představí v neděli 30. srpna na hřišti Slovanu Liberec. Patnáctiletí hrají od 10 hodin, zápas čtrnáctiletých má výkop v pravé poledne.

U 15: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice 1:3 (0:3)

1. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v neděli 23. srpna 2020 v Krči. Branky: 77. Svoboda – 13., 16. a 22. Foretník. Rozhodčí: Švorc – Čikara, Plášil. ŽK: Vu – Foretník. Diváků: 70.

Vyšehrad U 15: Nejedlý – Kheil, Vu Hung, Dang Le Truong, Tesař (41. Petr) – Řezáč, Nosek, Bocchetti (68. Hrubý), Svoboda – Ahizan, Müller (28. Mohammed, 56. Klecker). Na lavičce byl ještě připraven Gálik. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Alan Kheil, Oleg Martinec.

Teplice U 15: Rojko – Turek, Reynolds, Voráček, Hřebík (65. Jelínek), Schönbauer, Terynek (75. Tvrdík), Bakrlík (61. Konečný), Přenosil, Foretník (53. Spálený), Senft (45. Dbalý). Trenéři Miroslav Šašek a David Köstl.

U 14: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice 0:13 (0:7)

1. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v neděli 23. srpna 2020 v Krči. Branky: 1., 9., 19., 26., 39. a 76. Březina, 3. a 29. Ilco, 53. a 69. Tyl, 54. a 78. Řepka, 64. Vachtl. Rozhodčí: Švorc – Čikara, Plášil. Bez karet. Diváků: 70.

Vyšehrad U 14: Škubal – Horník, Vu, Azilinon, Tegelbeckers, Sommer (59. Pospíšil), Petr (59. Rakušan), Prachař (52. Mustafa Abubakr), Mohammed, Mohamed Abubakr (59. Jílek), Gumiňski. Trenéři Jaromír Jindráček, Jiří Dědič a Jan Dovrtěl.

Teplice U 14: Pazour (41. Košťál) – Řehák (41. Řepka), Kodeš, Matkovič, Baroš (41. Tuček), Neckář (41. Vacht), Hloušek (41. Jelínek), Studený (41. Tyl), Březina, Ilco, Vlček. Trenéři David Köstl a Miroslav Šašek.