FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

Prohra juniorky 2:3 v Újezdu Pha 4: trojitý direkt v závěru první půle

10. 10. 2020

„B“-muži – Zápas se dvěma zvraty a špatným vyústěním pro juniorku Slavoje Vyšehrad viděla v sobotu 10. října 2020 v Újezdu Praha 4 hrstka diváků, která jej sledovala z příjezdové silnice zpoza plotu za bránou. Domácí vedli 1:0, rezerva šemíků pak dvěma góly v rozmezí dvou minut otočila skóre na 1:2. Závěrečné tři minuty první půle byly však pro ni zničující: nejprve přísná penalta, o minutu později bizarní, zcela irelevantní červená karta pro Madeje a navrch ještě třetí gól domácích. Kdo nevěří, nechť si prohlédne videozáznam z utkání na tvcom.cz.

Ačkoliv a nebo možná právě proto, že se hrál od úvodního hvizdu náročný a silový fotbal, dlouho se žádná šance před oběma bránami neurodila. Z týmu hostí zaujal v 18. min. svým centrem zleva Junek, na který ale žádný ze spoluhráčů nedosáhl. Ve 27. min. Kubek trefil z trestného kopu domácí zeď, vzápětí už ale udeřilo, byť na druhé straně hřiště. Ve 29. min. Jeřábek rozehrál z pravé strany trestný kop, na který si naběhl Lupínek a hlavičkou z malého vápna otevřel skóre: 1:0.

Ve 38. min. ale Kubek křížným pasem našel nabíhajícího Madeje, který udělal pár kroků podél levé postranní čáry odcentroval před bránu. Míč ještě tečoval domácí obránce Jackl natolik nešťastně, že zapadl za brankáře Ježka k zadní tyči do sítě: 1:1! Takže vlastní gól.

O 125 vteřin později dal tým hrající v zelených dresech druhý gól. Madej vybojoval v levém rohu hřiště trestný kop, něco jako „trochu lepší roh“. Rozehrál jej Čejka, našel na vápně Králíčka a ten biliárově precizní trefou po zemi na zadní tyč poslal balon přesně tam, kam chtěl: 1:2! Ještě ve 40. min. se řítil na brankáře Ježka kapitán Macej, zastavil ho však ofsajd.

Od té chvíle až do konce poločasu už bylo pro hostující tým všechno špatně. Ve 41. min. svedl souboj v rohu velkého čtverce, v podstatě daleko od vlastní brány, Topol s jedním z domácích hráčů, který se vzápětí ocitl na zemi. Byla z toho penalta, již proměnil Jackl: 2:2.

Ve 42. min. Madej před vlastním vápnem zasáhl míč ve skluzu a trefil balonem nohy domácího Doležela. Přestože šlo o čistý zákrok, byl odpískán, navíc Madej viděl druhou žlutou a tudíž i červenou kartu. Verdikt jako z alternativního fotbalového vesmíru, nicméně platil.

Ve 45. min. odcentroval zprava Valeš, míč vcelku lacino propadl vápnem k Vrabcovi a ten rozhodl celý zápas: 3:2. Po změně stran se sice rezerva šemíků usilovně snažila o vyrovnání, deficit jednoho hráče v poli byl však znát a domácí těsné vedení ustrážili až do posledního hvizdu.

Vyšehrad B utrpěl již pátou podzimní porážku a zůstal na osmém místě tabulky. Příště by se mělo hrát až v sobotu 31. října od 10.30 hod. utkání Královice – Vyšehrad B.

Trenér Karel Jeřábek (Újezd Praha 4): „Jsme rádi za tři body tím spíš, že nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, zatímco Vyšehrad doplnili hráči z kádru A-mužstva. Zápas jsme ubojovali, a tak mohu klukům poděkovat za jejich výkon.“

Trenér Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Otočili jsme sice vývoj skóre na 2:1 pro nás, ale pak jsme šli do deseti, a to zápas ovlivnilo. Červená karta byla hodně přísná, protože náš hráč Madej zasáhl balon. Podívám se ale ještě na video.“

SK Újezd Praha 4 – Slavoj Vyšehrad B 3:2 (3:2)

8. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 10. října 2020. Branky: 29. Lupínek, 42. Jackl z pen., 45. Vrabec – 36. vlastní Jackl, 38. Králíček. Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:5. Rozhodčí: Tikal – Havel, Tsarev. ŽK: Jeřábek, Řezníček, Doležel – Madej. ČK: 42. Madej (Vyšehrad B). Diváků: 25 (za plotem vně areálu hřiště).

Újezd Praha 4: Ježek – Valeš, Jackl, Malčánek, Tomaides – Kaiser (88. Novák), Lupínek, Řezníček (90. +1 Krejčí), Jeřábek (74. Přibyl) – Vrabec, Doležel. Trenéři Karel Jeřábek a Pavel Třešňák.

Vyšehrad B: M. Babka – Čejka, Burda, Kubek, Madej – Vaněk, Emelianov (56. Souček) – Topol (62. Procházka), Macej, Junek – Králíček. Na lavičce byi ještě připraveni brankář Kafka, Stareček, Pryshlyuk a Kankara. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaroslav Klíma.