ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Rezerva vyhrála 4:2, uhlíře zlomila až trefa kapitána Maceje v 84. min.

14. 09. 2019

„B“-muži – Zatímco v dopoledním druholigovém měření sil na Strahově ztratil A-tým Slavoje zápas s Třincem v poslední desetiminutovce, odpoledne na Vyšehradě, při utkání juniorky, tomu bylo přesně naopak. Ještě v 83. min. souboje s Uhelnými sklady byl na ukazateli skóre stav 2:2, pak ale přidala rezerva šemíků další dvě branky a definitivně zlomila odpor soupeře z Košíř. Za domácí mužstvo dvakrát skóroval defenzivní záložník Ondřej Brejcha, zbývající dvě branky pak připojili kapitán Jaroslav Macej a střídající Miroslav Krivosheev. Zápas byl také zajímavý tím, že proti sobě nastoupili bratři Klánové, oba útočníci: za domácí mladší Martin, za hosty starší Václav.

Z A-týmu tentokrát nastoupili záložníci Ondřej Brejcha s Miroslavem Vernerem. V sestavě se však tak objevil úplně nový hráč, 21letý makedonský obránce Agon Hani, který předtím nastupoval za juniorky Slovácka a Jablonce.

Již ve 2. min. po faulu na F. Babku zahrával Verner z nadějné pozice zpoza vápna trestný kop, ale přestřelil. V 6. min. naopak kapitán hostí Zilvar postupoval sám na brankáře M. Babku, ten se ale vyznamenal a čistou gólovou šanci kryl.

Pak měl dvě velmi dobré brankové příležitosti domácí forvard M. Klán: napoprvé jeho ránu s obtížemi vyrazil brankář Borský a napodruhé jen těsně minul.

Ve 25. min. měl svoji druhou vyloženou šanci Zilvar, ale rozhodl se pro zpětnou přihrávku, a tu stihl zpacifikovat Verner. Tři minuty nato prověřil Zilvar M. Babku přesnou ranou zpoza vápna k tyči, domácí gólman vyrazil na roh. Ten rozehrál exligista Kocourek a V. Klán zblízka hlavičkoval míč do tyče domácí brány. Ve 35. min. měl M. Babka opět štěstí, tyč trefil tentokrát ranou zpoza vápna Stolfa. V závěru první půle ale odstoupili pro zranění dva zkušení hráči hostí Majerčin a Zilvar.

Hned po zahájení druhé půle a Šleglově centru F. Babka hlavičkoval zblízka nad bránu hostí. Naopak v 54. min. se opět blýskl jeho mladší bratr v bráně, když reflexivně kryl Kocourkovu střelu z bezprostřední blízkosti.

V 58. min. F. Babka minul bránu tentokrát po Starečkově centru, ale po hodině hry se už dalo skóre do pohybu. Šleglův dlouhý nákop z vlastní poloviny hřiště zpracoval Richter, přes dva protihráče našel Vernera, jenž ve skluzu posunul míč na Brejchu a ten střelou zpoza vápna k tyči trefil: 1:0!

Trvalo ale jen 68 vteřin a bylo vyrovnáno. Koubek zprava odcentroval a Belán trefil hlavou přesně pod břevno: 1:1! V 64. min. po trestném kopu Kocourka atakovaný M. Babka neudržel míč v rukou a Šulc ho dorazil za jeho záda: 1:2.

V 66. min. ale Richter vybojoval rohový kop, ten rozehrál Šlegl a odražený míč Brejcha napálil do stejného místa jako o šest minut předtím: 2:2!

Další dvě šance měl pak M. Klán, ale nedal. V 74. min. Verner těsně přestřelil a o dvě minuty později trefil z trestného kopu břevno. Pak byl ještě po Bazalově centru blízko hattricku Brejcha, ale minul bránu.

V 84. min. získal míč na půlící čáře F. Babka, podél pravé strany přešel přes několik protihráčů, odcentroval před bránu a nabíhající Macej dal zblízka vítězný gól: 3:2!

V 87. min. vybojoval míč Brejcha, od něj šel Popovičovi a Richterovi, jenž si ho narazil s M. Krivosheevem a ten obloučkem skóroval: 4:2!

Vyšehrad B tak v sobotu 14. září vyhrál na domácí půdě i třetí zápas v této sezoně. A díky tříbodové injekci učinil aktuálně veleskok z dolní poloviny tabulky na 4. místo.

Nadcházející sedmé dějství přeboru bude ve znamení derby dvou Slavojů a současně lokálních rivalů: Slavoj Podolí – Slavoj Vyšehrad B. Koná se v sobotu 21. září od 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Výsledek 4:2 odpovídá průběhu utkání. Porazili jsme silného soupeře, se třemi body jsme samozřejmě spokojeni. Měli jsme víc vyložených šancí než Uhelky, na druhou stranu jsme také mohli klidně v průběhu utkání prohrávat. Nakonec jsme ale utkání zlomili v náš prospěch, což mě těší.“

Trenér Michal Šimánek (Uhelné sklady): „Určitě kvalitní a zajímavý zápas s řadou příležitostí na obou stranách. Domácí byli efektivnější, zatímco naším největším problémem je právě proměňování šancí. Sami naopak inkasujeme po odražených balonech, kdy nedostupujeme protihráče. Hodně nám ublížila dvě vynucená střídání už v prvním poločase vinou zranění Majerčina a Zilvara. Přesto musím kluky pochválit, jak se vyrovnali se zdejší umělkou a navíc vedrem. Herně utkání zvládli, navzdory porážce předvedli dobrý výkon, takže žádné hlavy dolů a jedeme dál.“

Slavoj Vyšehrad B – Uhelné sklady 4:2 (0:0)

6. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 14. září 2019. Branky: 60. a 65. Brejcha, 84. Macej, 86. M. Krivosheev – 61. Belán, 64. Šulc. Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 12:5. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 3:4. Rozhodčí: Kučera – Hradil, Štípek. ŽK: Brejcha, F. Babka – V. Klán. Diváků: 60.

Vyšehrad B: M. Babka – Stareček, Šlegl, Šídlo (46. M. Krivosheev), Hani – Brejcha – Richter (73. Bazal), Macej, Verner, F. Babka – M. Klán (78. Popovič). Na lavičce byl ještě připraven brankář Klomínek. Trenéři Jaroslav Klíma a Vladimír Pokorný.

Uhelné sklady: Borský – Koubek, Šulc, Procházka, Majerčin (39. Belán) – Kocourek, Koc, Stolfa, Šístek – Zilvar (44. Pivoňka), V. Klán. Trenéři Michal Šimánek a Radek Treml.