FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Trefa kapitána Suchana nestačila, Vyšehrad prohrál doma s Líšní 1:2

01. 05. 2021

„A“-muži – Po 356 neproduktivních minutách hry ukončili zásluhou branky kapitána Jana Suchana (na snímku) střelecký půst, navíc brankář Adam Ordelt bravurně chytil penaltu. Přesto ani tohle zase nestačilo, přesto fotbalisté Slavoje Vyšehrad, i když by si v tomto utkání zasloužili bodovat, zase vyšli naprázdno, a utrpěli tak už osmou porážku v řadě. Na prvního máje podlehli doma 1:2 Líšni, pro niž to bylo historicky premiérové vítězství v hlavním městě. Zatímco Brňané uhájili své postavení na druhém místě tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, šemíci „získali“ na 99% nechtěnou jistotu, že skončí v tomto ročníku na posledním místě tabulky. Už jen teoreticky lze předstihnout předposlední Blansko.

Tým hrající v modrých dresech nastoupil se dvěma změnami v základní sestavě oproti předešlému vystoupení v Třinci (Egert s Křížem namísto Jakaba a Drobílka) a potřetí za sebou s pozměněnou variantou na hrotu útoku, kde to tentokrát zkusil Kříž. A ve 3. min. se právě on tak trochu symbolicky jako první pokusil o zakončení – symbolicky proto, že krátký úsek ze své dosavadní kariéry strávil v Líšni. Jeho střela zpoza velkého čtverce však mířila doprostřed brány a gólman Veselý ji bez větších potíží zneškodnil.

Zato soupeř udeřil hned ze své první vážnější akce, a to už v 5. min., kdy přišel nákop za obranu podél pravé strany před tribunou, sprintující Silný se protlačil až před Ordelta a střelou z úhlu ho propálil: 0:1.

To byl samozřejmě hned zkraje velmi nepříjemný moment a přestože se šemíci snažili o aktivní pojetí hry, brněnští zadáci jejich centry většinou spolehlivě odvraceli. Po čtvrthodině hry a faulu na Kříže Hezoučký rozehrál z levé strany přímý kop, na střílený centr však nabíhající Egert u vzdálenější tyče nedosáhl, respektive sklouzl mu po hlavě do zámezí. V polovině první půle zakončoval technicky Suchan, jeho pokus byl však zblokován do zámezí. Viditelnou ktivitu se však moc nedařilo přetavit do nějaké opravdu výrazné šance, natož pak vyrovnávací branky.

Naopak ve 34. min. mohl na druhé straně skórovat znovu Silný, jeho hlavičkový pokus z místa penalty totiž těsně minul Ordeltovu bránu. Jihomoravané v poslední čtvrtině první půle hodně přidali na aktivitě směrem dopředu, zvýšili obrátky a ve 43. min. měli obrovskou šanci svůj náskok pojistit. Po přihrávce od Paška Silný pálil doprostřed brány, na čáře ale odvrátil téměř jstý gól Egert. Vzápětí Silný ve skluzu přece jen dostal míč do domácí sítě, ale z ofsajdu.

Líšeň ale zůstala i v nástupu do druhé půle aktivní a ve 47. min. Pašek hlavičkoval nad. V 54. min. Kříž rozehrál zprava trestný kop a Stropek hlavičkoval jen těsně nad. O pět minut později po Křížově rohovém kopu a odraženém míči Suchan z hranice vápna vysoko přestřelil. Vzápětí prošel z pravé strany Procházka, jeho střelu brankář Veselý chytil.

V 62. min. ale Hezoučký odcentroval zprava ke vzdálenější tyči, kde Suchan si vyměnil míč se Schneiderem, přihrál Křížovi, který znovu našel Suchana. Kapitán domácích se dostal zleva až před Veselého a prostřelil brankáře hostí mezi nohama: 1:1! Vzápětí došlo v domácím týmu k trojnásobnému střídání.

Na hřiště přišli Zaradny, Drobílek a Králíček, který ihned zaujal post na hrotu útoku. A právě tito tři hráči, po dvou minutách svého pobytu na hřišti, se současně řítili na bránu hostí ve snaze otočit vývoj skóre. Míč měl na noze zleva nabíhající Králíček, namísto střely se ale rozhodl pro zpětnou přihrávku na střed na Zaradného, jenomže tomu stihnul ukopnout míč jeden z protihráčů. Tohle byl možná klíčový moment celého zápasu a je velká škoda, že ho Slavoj nedokázal zužikovat.

Na řadu tedy přišel scénář jarních utkání s Viktorií Žižkov, v Ústí nad Labem a s Prostějovem, kdy nakonec strhl jeho vývoj na svoji stranu soupeř. Nejprve v 73. min. si prožil horké chvilky domácí záložník Alexandr, který si v souboji vyrazil dech. Okamžitou pomoc mu poskytl líšeňský brankář Veselý. Jenomže než se Alexandr vzpamatoval, hrál Vyšehrad jen v deseti, a přesně v tu chvíli hosté zápas rozhodli ve svůj prospěch. Otrísal rozehrál zleva standardku a u vzdálenější tyče hlavičkoval zblízka Ševčík: 1:2. Dost možná za pomoci nedovoleného zákroku, nicméně gól platil. Brankář Ordelt vzápětí reklamoval u rozhodčího útočný faul autora branky, vysloužil si však žlutou kartu. Stejně jako Suchan.

V 80. min. mohl přidat třetí gól hostí Silný, jeho střelu zblízka ale Ordelt vyrazil. V 87. min. Alexandr škrtl o nohu pronikajícího Kučery, ten šel k zemi a rozhodčí ukázal na bílý bod. Krška ale penaltu neproměnil, protože Ordelt jeho střelu v pádu vystihl a vyrazil!

Ještě v 90. min. mohl Vyšehrad vyrovnat, po Drobílkově centru z trestného kopu ale Schneider vysoko přestřelil.

Již ve středu 5. května v 17.30 hod. se tým Vyšehradu představí ve Vlašimi a v sobotu 8. května v 17.00 hod. přivítá na Strahově soupeře z Varnsdorfu.

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „Do zápasu jsme vstoupili úplně jinak, než týden předtím v Třinci. Náš pohyb a naše reakce byly rychlejší, kluci byli odvážnější na míči, měli chuť hrát a bylo vidět, že fotbal je baví. Zvláště v první půli jsme měli pocit, že můžeme tento zápas zvládnout i výsledkově, tedy bodově. Dostali jsme však brzy nešťastný gól, kdy jsme nezachytili nákop za naše obránce. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v tom, co jsme hráli v první půli, ale hráči soupeře nás trochu zatlačili svojí silou a zkušeností. Měli více nakopávaných míčů, vytvořili si i víc standardek a po jedné z nich dali také rozhodující gól. Právě díky těmto zkušenostem zablokovali jednoho z našich bránících hráčů a u zadní tyče hlavičkoval jejich hráč do brány. My jsme také měli možnosti skórovat a po jedné velmi hezké akci krásně zakončil Honza Suchan. Mohli jsme pak dát i druhý gól, bohužel se nám to nepodařilo.“

Slavoj Vyšehrad – SK Líšeň 1:2 (0:1)

21. kolo F:NL, hráno v sobotu 1. května 2021 na Strahově. Branky: 62. Suchan – 5. Silný, 73. Ševčík. Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:5. Soupeřem zblokované střely: 0:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:4. Rozhodčí: Švagr – Leška, Šimáček. ŽK: Ordelt, Suchan, Egert, Alexandr (všichni Vyšehrad). Hráno bez diváků. V 87. min. neproměnil Krška (Líšeň) penaltu.

Vyšehrad: Ordelt – D. Procházka, Egert, Stropek, Schneider – Alexandr, Kulig (63. Zaradny) – Hampl (63. Králíček), Suchan (89. Burda), Hezoučký (63. Drobílek) – Kříž (79. Vejvar). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Otáhal a Jakab. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Líšeň: Veselý – Jeřábek, Otrísal, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek (75. Elekana), Málek (75. Rolinek), Matocha (88. Bednář), Krška – Silný (83. Szotkowski). Trenéři Milan Valachovič, Leoš Kalvoda a Petr Pecha.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu