FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 15 proti Ml. Boleslavi zahodila penaltu, nakonec prohrála 0:4

28. 10. 2019

U 15/U 14 – Víc už chtít asi ani nemohli. Ve svém desátém vystoupení v nejvyšší soutěži starších žáků, v souboji se svými vrstevníky z Mladé Boleslavi v neděli 27. října v Krči, měla naše U 15 na sklonku prvního poločasu velkou příležitost skórovat, jenomže neproměnila ani pokutový kop. Sám faulovaný hráč Vasil Monyč si postavil míč na bílý bod, brankář hostí Dubský však jeho penaltovou střelu vystihl, a tak namísto radosti a povzbuzení zbyly zase jen oči pro pláč.

Poločas skončil 0:1, ve druhé půli potom přišla dětinsky naivní chyba při rozehrávce od vlastní brány, kterou soupeř ihned potrestal. Další velké zaváhání před vlastní bránou znamenalo třetí gól a nakonec Boleslavští skórovali ze sólového úniku.

Zmar tohoto utkání dovršil ještě fakt, že posledních dvacet minut dohrával Vyšehrad jen v deseti hráčích. Brankář Albert Kotlín, který tentokrát nastoupil coby střídající hráč do pole, se totiž hned zranil a další hráč z lavičky na střídání už nebyl k dispozici.

„Máme teď před sebou dva zápasy pravdy: derby na Meteoru a pak v Liberci, tedy proti soupeřům, kteří jsou před námi v tabulce na dvanáctém a třináctém místě. Věřím, že v nich už budeme mít víc sportovního štěstí,“ uvedl trenér U 15 Daniel Růžička. Naši mladí hráči se už ale konečně musejí vystříhat kardinálních chyb v defenzivě, zejména při rozehrávce od vlastní brány. Tyto individuální chyby jsou často natolik alarmující, že by se v nejvyšší soutěži vůbec neměly stávat, a to ani v žákovské kategorii. Především na tom je potřeba co nejrychleji zapracovat.

Velký problém je však samozřejmě i v ofenzivní fázi hry: U 15 až dosud skórovala jen počátkem září v jabloneckém utkání, kde se trefili Štěpán Kefurt a Vasil Monyč, od té době naše družstvo čeká už 583 minut hry na vstřelenou branku…

U 14 odehrála dobrou a nadějnou úvodní čtvrthodinu svého utkání s Mladou Boleslaví, ještě za stavu 0:0 se dostali k ohrožení branky hostí Dieudonné Ahizan a Sebastián Klecker, jejich střely však postrádaly potřebnou razanci, a tak si s nimi gólman Nevyjel poradil. Podobně jako v utkání patnáctiletých, také čtrnáctiletí pak inkasovali nadmíru laciné a úplně zbytečné góly: ke všemu tři během pouhých osmi minut, a tak bylo ve 22. min. o osudu tohoto střetnutí rozhodnuto. Nakonec skóre narostlo do dvojnásobné podoby než v předzápase U 15, tedy k výsledku 0:8.

V příštím kole čekají naše starší žáky v neděli 3. listopadu derby na Meteoru, na hřišti v areálu ulice Štěpničná v Ďáblicích. Patnáctiletí hrají od 14.30 hod., čtrnáctiletí o dvě hodiny později.

U 15: Slavoj Vyšehrad – FK Mladá Boleslav 0:4 (0:1)

Hráno v neděli 27. října 2019 v Krči. Branky: 39. Vajgl, 49. Pastyřík, 52. Straka, 75. Sofín. Rozhodčí: Toman – Dimastromatteo, Atilla. Bez karet. Diváků: 70.  Ve 38. min. neproměnil Monyč (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 15: Vrňata – Garip (52. Kazda), Holan (59. Frank), Schrank, Kefurt, Monyč, Jon (61. Kotlín), Ondroušek, Gruntorád (48. Štěpnička), Šíma, Šindler (48. Šavel). Trenéři Daniel Růžička a Daniel Jon.

Mladá Boleslav U 15: Dubský – Buryán (41. Kasáček), Kolář, Naďo (61. Kavan), Straka (67. Sofín), Majer (41. Pastyřík), Soukup (74. Juhaňák), Švejnoha, Vajgl, Pavlíček, Hájek (41. Havlas). Trenéři Martin Štěpán a Aleš Skořepa.

Fotogalerie z utkání. ZDE

U 14: Slavoj Vyšehrad – FK Mladá Boleslav 0:8 (0:3)

Hráno v neděli 27. října 2019 v Krči. Branky: 14. a 62. Vostřel, 22. a 72. Matějovský, 17. Horák, 57. Mohammed, 66. Kohout, 77. Viták. Rozhodčí: Toman – Dimastromatteo, Atilla. ŽK: Ahizan, Šavel (oba Vyšehrad). Diváků: 40.

Vyšehrad U 14: Nosek – Müller, Ahizan (74. Vomáčka), Kazda (29. Jon), Kheil, Klecker (64. Tesař), Bocchetti, Mohammed, Frantík (41. Petr), Šavel (41. Horník), Pelikán. Trenéři Miroslav Starý a Jaroslav Klíma ml.

Mladá Boleslav U 14: Nevyjel – Bejda (50. Fanta), Ort (50. Helmich), Ulrich, Procházka, Bureš (50. Kohout), Matějovský, Vostřel, Horák (50. Viták), Husák, Kaiser (50. Keller). Trenéři Vlastimil Frýdek a Filip Roudnický.