FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

U 16 porazila doma Admiru 3:0, autory branek Průša, Jon a Monyč

24. 08. 2020

U 17 „B“ – Pouze dva týmy Slavoje Vyšehrad dokázaly během uplynulého víkendu zvítězit: A-tým staršího dorostu a také rezerva mladšího dorostu neboli U 16. Šestnáctiletí šemíci pod vedením trenérů Zdeňka Jaroše a Evžena Čižikova porazili stejně staré hráče Admiry 3:0. V premiérovém dějství České divize mladšího dorostu, jež se konalo v sobotu 22. srpna 2020 na Vyšehradě, se jim tak podařilo naplno zabodovat, a to díky trefám Jana Průši, Andrého Jona a Vasila Monyče.

Naši hráči šli do vedení již ve 4. minutě, kdy po přihrávce od Schranka se probil obranou hostí Průša a otevřel skóre: 1:0! V prvním poločase měl Vyšehrad víc ze hry, některé situace ale řešili mladí hráči až příliš zbrkle.

V 58. min. se trefil přímo z rohového kopu Jon: 2:0! Míč ještě zasáhl na čáře hostující hráč Lisnychyi, jehož tak označili rozhodčí jako autor vlastní branky. Za tohoto stavu, po trestném kopu Admiry, zachránilo domácí tým břevno. V 88. min. byl však faulován ve vápně Monyč a sám proměnil penaltu: 3:0!

Ve 2. kole čeká naši U 16 další pražské derby: nastoupí proti svým věkovým vrstevníkům z Viktorie Žižkov. Hrát se bude v sobotu 29. srpna od 17.15 hod. na hřišti v Královicích.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha B 3:0 (1:0)

1. kolo České divize mladšího dorostu, hráno 22. srpna 2020 na Vyšehradě. Branky: 4. Průša, 58. Jon, 88. Monyč. Rozhodčí: Hlaváček – Kolář, Faltys. ŽK: Jon (Vyšehrad). Diváků: 50.

Vyšehrad U 16: Vrňata – Schrank, Holan, Kylar, Fritz (46. Garip) – Šíma, Gruntorád – Průša (70. Šindler), Jon (70. Frank), Štěpnička (46. Blažek) – Monyč. Trenéři Zdeněk Jaroš a Jevgenij Čižikov.

Admira U 16: Šmíd – Kincl, Naskos (70. Vávra), Ramadani, Biasini (63. Prokop), Nečas, J. Mareš (87. Fuchs), Kořínek (87. Štegl), Nedorost (63. Dvorščík), Lisnychyi, Manukyan. Trenéři Martin Šeran, Petr Šplíchal a Martin Krtil.