FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 18 remizovala 1:1 s Trutnovem, vyrovnávací gól obstaral Karas

14. 05. 2022

U 19 „B“ – Mnohem lepší výkon než týden předtím v Braníku podala v sobotu 14. května na domácí půdě rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad: lepší zejména ve druhém poločase. Na víc než remízu 1:1 s Trutnovem to ale beztak nestačilo, když o jediný gól naší „osmnáctky“ se postaral záložník Jan Karas (na snímku vpravo): po faulu na něj sám proměnil penaltu. Pět kol před koncem sezony Vyšehrad B zůstává na 13. místě tabulky skupiny C České divize staršího dorostu.

Oproti nevydařenému branickému vystoupení došlo k šesti změnám v základní sestavě a když hra začala v první půli místy znovu drhnout, tak v poločase ke třem současně. To už pak vedlo k viditelně lepšímu hernímu projevu.

Hned v úvodu zápasu hlavičkoval z Burkušova centru těsně vedle trutnovské brány Karas. Po dvaceti minutách hry se probil do šestnáctky hostí Šrejber, kde ho zastavil svým tělem brankář Hampl. Domácí tým reklamoval penaltu, ale nedočkal se.

Otěže hry pak převzali Východočeši, i když obrana Vyšehradu B je dlouho nepouštěla do zakončení. Až šest minut před pauzou, po dvou rohových kopech a několika odražených míčích, se dostal do koncovky Páv a otevřel skóre: 0:1.

V poločase přišly zmíněné tři změny a dorostenci Slavoje si začali vytvářet převahu i šance. V 54. min. Šindler pronikl sám až před brankáře, ten mu ale stihl sebrat míč zpod nohou. Chvíli nato po trestném kopu Karase Šrejber hlavičkoval vedle. V 69. min. po Karasově centru Šindler přestřelil a v 76. min. se probil před gólmana i Borský, ale trefil jen jeho.

O tři minuty později však mohli hosté rozhodnout zápas ve svůj prospěch: Páv trefil tyč Pokorného brány.

V 87. min. pronikl zleva do velkého čtverce Karas téměř až k brankové čáře, kde o něj škrtl Vošanovič a sám Karas z penalty vyrovnal: 1:1!

V 89. min. mohli hosté znovu získat vedení po trestném kopu, ale Pokorný se vyznamenal a kryl Gabrleho velmi těžkou střelu či dorážku zblízka.

V první minutě nastaveného času domácí kapitán Zíka zpoza vápna přestřelil a ještě o minutu později ukázal záda obráncům hostí Přech, brankář Hampl vyběhl proti němu a na hranici velkého čtverce jej fauloval. Měl to být minimálně trestný kop, mohla to však být docela dobře i druhá penalta. Nebylo to však nic, sudí se k takovému verdiktu v nastaveném čase neodhodlal, přestože faul trutnovského gólmana na Přecha byl naprosto jasný a nepopíratelný. Zápas, který se hrál prakticky bez divácké kulisy, tak skončil dělbou bodů.

V sobotu 21. května v 10 hodin se naše U 18 představí na hřišti Sokolu Třebeš, šestého týmu tabulky.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – MFK Trutnov 1:1 (0:1)

25. kolo České divize staršího dorostu, hráno v sobotu 14. května 2022 na Vyšehradě. Branky: 87. Karas z pen. – 39. Páv. Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:2. Soupeřem zblokované střely: 2:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Rozhodčí: Glogar – Fiala, Tenkrát. ŽK: Romanishak – Páv, Bekr. Diváků: 20.

Vyšehrad U 18: Pokorný – Burkuš, Přech, Šíma, Škop (46. Borský) – Kefurt (46. Šindler), Molodci – Šavel (46. Romanishak), Zíka, Karas – Šrejber. Na lavičce byl ještě připraven brankář Kautský. Trenéři Oleg Martinec a Zdeněk Jaroš.

Trutnov U 19: Hampl – Novák (79. Vošanovič), Gabrle, Duch, Rodr – Rohrbacher (79. V. Fešar), Houdek (67. Sturm), Bekr, Kruliš – Sapár, Páv. Trenéři Roman Truneček a Pavel Matějka.