ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 18: zatím nejlepší podzimní výkon přinesl vítězství nad Admirou B 2:0!

25. 09. 2022

U 19 „B“ – Až dosud devět zápasů, z toho dva v poháru, odehrála na podzim rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad. Vedle čtyř porážek – dost nelichotivých, protože byly od soupeřů, které by měla zvládnout – také pětkrát (z toho dvakrát v poháru) vyhrála a nejcennější vítězství si připsala v neděli 25. září, kdy porazila 2:0 Admiru B (na snímku vlevo v modrém Jan Halíř v souboji s Petrem Pšeničným z Admiry B), která až dosud také hrála Českou divizi U 19 a letos sestoupila. Tedy stejně jako Vyšehrad B a nebo také Motorlet B.

Naši mladí fotbalisté předvedli bojovný výkon a vyhráli díky gólům kapitána Martina Kylara z penalty a Nikity Nechepurenka. Další gól Jana Průši, respektive ten první ještě za stavu 0:0, neplatil, přestože byl regulérní. K úspěchu v tomto utkání ale významně přispěly i výkony obou nových brankářů: první půli odchytal Jan Bedrník (až dosud Sokol Bílá Hora), druhou pak Petr Ženatý (Aritma). Vyšehrad B se tak s 9 body protlačil do horní poloviny tabulky na osmé místo. Za velkou snahu uspět v souboji s těžkým soupeřem, jehož koučoval známý trenér Sálem Hebousse, si hoší zaslouží nejen tři body, ale i pochvalu! Opravdu velký kontrast a velké zlepšení v porovnání se zbytečně až nedůstojně zpackanými zápasy v Chabrech, se Střešovicemi, akademií Zbura a dokonce í doma s Xaverovem...

Oproti předchozímu zápasu Pražského přeboru staršího dorostu ve Vršovicích se objevilo v sestavě naší U 18 deset (!) jiných hráčů, zbyl jen levý bek Dang Le Truong, který je přitom v hierarchii mládeže Slavoje Vyšehrad beztak hráčem jiného týmu: U 17.

Již ve 3. min. Mohammed rozehrál rohový kop a Průša překonal brankáře hostí Kebrta, jenomže gól neplatil pro údajný útočný faul. Skutečnost byla přitom odlišná – brankář Admiry se srazil se spoluhráčem, a tak Průšova trefa do černého měla jednoznačně a bezvýhradně platit!

V polovině první půle po rohovém kopu a odraženém míči Halíř zblízka hlavičkoval nad. Chvíli nato to Halíř zkusil z trestného kopu a parádní ranou trefil do šibenice, jenomže gólman Kebrt krásnou robinzonádou stihl vytěsnit míč do zámezí. Byl to nejhezčí moment zápasu. Na druhé straně musel několikrát zasahovat Bedrna: vedl si velmi dobře a na pohled i sebejistě.

Zhruba osm minut po změně stran byl v rohu velkého čtverce faulován velmi dobře hrající Halíř a kapitán Kylar z penalty (brankář Kebrt si ale na jeho střelu trochu sáhl) otevřel skóre: 1:0!

Vzápětí se odehrál velký závar ve vápně Vyšehradu B, ale gólman Ženatý, jenž v poločase nahradil Bedrnu, jej za pomoci spoluhráčů ustál. Pak se dvakrát pokoušel zvýraznit vedení modrých Halíř, ale do listiny střelců se nezapsal. Šance měla také Admira B, ale Ženatý svoje poločasové čisté konto rovněž uhájil.

V 70. min. střídající Schrank z voleje minul, podobně jako neúnavný Halíř. V 82. min. mohl vyrovnat hráč Admiry B Rohovský, nicméně Ženatý jeho takřka gólovou střelu bravurně chytil. V 85. min. ale Frank zatáhl míč podél pravé postranní čáry, navíc velmi dobře odcentroval – na malé vápno si naběhl Prýmas, který sice balon netrefil, jak by chtěl, avšak za ním stál ještě Nechepurenko a ten už zblízka poslal balon bez problémů do sítě: 2:0!

Již ve středu 28. září v 16.30 hod. se naše U 18 představí na hřišti Přední Kopaniny, se kterou odehrála před týdnem pohárové utkání. V neděli 2. října ve 13.30 hod. nastoupí na hřišti Uhelných skladů proti Motorletu B.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha B 2:0 (0:0)

6. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 25. září 2022 na Vyšehradě. Branky: 55. Kylar z pen., 85. Nechepurenko. Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 7:7. Soupeřem zblokované střely: 5:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Šmakal – Malaník, Josipovic. ŽK: Procházka, Nechepurenko – Kučera, Pšeničný, Kebrt. Diváků: 20.

Vyšehrad U 18: Bedrník (46. Ženatý) – Frank, Borský, Kylar, Dang Le Truong – Blín – Průša, I. Procházka (63. Nechepurenko), Mohammed (63. Schrank) – Halíř, Prýmas. Trenér Mirko Beuk.

Admira U 18: Kebrt – Štegl, Kučera, Kindratyshyn, Pšeničný – Vávra (69. Vrabec), Chaloupka, Fuchs (46. Rohovský), Tomášek – Bartoš, Naskos. Trenéři Sálem Hebousse a Jiří Štegl.