FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 sahala v souboji s Bohemians po bodech, nakonec však padla 0:2

25. 04. 2022

U 19 – První jarní porážka přišla až na hřišti lídra skupiny A České ligy staršího dorostu. Naše „devatenáctka“ podala v neděli 24. dubna v Uhříněvsi – hlavně ve druhé půli – velmi dobrý a statečný výkon, v součtu měla dokonce víc střeleckých pokusů (11:9), tentokrát to však efekt nepřineslo. Za bezbrankového stavu trefil Nedavaška tyč, zrodily se i další nadějné příležitosti ujmout se vedení, nicméně v závěru tohoto zmoklého utkání, jež se hrálo za vytrvalého deště, se prosadili dvěma góly favorizovaní Bohemians a zvítězili 2:0.

Toho využilo Táborsko, jež se znovu posunulo před Vyšehrad na 7. místo tabulky. Sedmé Táborsko má nyní 36 bodů, osmý Vyšehrad 34, devátý Petřín Plzeň a desáté Kladno po 31.

Namísto zraněného Lorenze se tentokrát objevil v bráně Pokorný a do základní sestavy se vrátil i střední záložník Gerža. Zelenobílí ukázali svoji sílu při standardkách již po deseti minutách hry, po trestném kopu ale J. Petrouš minul Pokorného bránu. Naopak  v 18. min. se po hezké kombinaci a přihrávce od Gerži probil po pravé straně hřiště Štěpánek a zakončil, ale přestřelil.

Přesně po půhodině hry dali domácí gól, ale byl z ofsajdu, a tak neplatil. Vzápětí přišlo vynucené střídání zraněného Peterky.

Ve 41. min. byla Bohemka znovu velmi blízko vedoucí brance: Těšínský z trestného kopu trefil tyč. Minutu nato na druhé straně hřiště se dostal k nadějnému zakončení Slapnička, jeho střela však byla tečována a skončila v zámezí. Ještě v nastaveném čase pálil z úhlu domácí hráč Panc, Pokorný ale vynikajícím zákrokem jeho střelu stihl vytěsnit.

Osm minut po změně stran Vojta přihrál doprava Lískovcovi, který nahradil Klabana, ten posunul na střed Slapničkovi, jemuž ale v poslední chvíli ukopl míč jeden z protihráčů, a zabránil tak téměř jistému gólu v síti Bohemky. O šest minut později Nedavaška obloučkem trefil tyč domácí brány.

V 65. min. po rohovém kopu a odraženém míči měl šanci Štěpánek, trefil ale jenom brankáře Kerbacha.

V 71. min. po trestném kopu Müller hlavou trefil břevno brány Vyšehradu. Vzápětí byli zase blízko vedoucí brance hráči v modrých dresech. Vojta krásnou střelou zpoza vápna trefil k tyči, ale Kerbach akrobatickým zákrokem vyrazil. Zakončoval ještě Monyč, jeho střela ale byla zblokována na roh.

V 77. min. se hostující lavička včetně trenérů hodně zlobila, že byl Marešovi odpískán faul u postranní čáry. A dopadlo to nejhůř, jak jen mohlo: Skořepa rozehrál trestný kop a nikým neobsazený Müller z malého vápna hlavou přehodil Pokorného: 1:0. V první minutě nastaveného času pak ještě Haushofer zvýšil na 2:0 a Vyšehrad, který na podzim porazil doma Bohemku 3:1, utrpěl osmou porážku v sezoně.

Skončila tak současně série patnácti zápasů v řadě, v nichž naše U 19 dokázala vstřelit v utkání minimálně jeden gól. Předtím vyšla naposledy střelecky naprázdno 5. září v Benešově.

Svěřence trenérů Dominika Gerži a Mirko Beuka čeká nyní, v polovině jarní části sezony, přímý souboj o sedmé místo tabulky s Táborskem, a sice v neděli 1. května od 10 hodin doma na Vyšehradě. Pak budou následovat ještě další dvě utkání v Praze: 8. května na Bílé Hoře s Viktorií Žižkov a 15. května doma s Pískem.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „V zápase na hřišti Bohemky jsme mohli jen získat, měli jsme k tomu také dost blízko, bohužel se tak ale nakonec nestalo. Taktika, kterou jsme si předem vytyčili, nám v první půli moc nevycházela, takže jsme se dostali pod tlak. Díky Vojtovi Pokornému jsme ale uhráli poločas na 0:0. Pak jsme však změnili taktiku, začali hrát 4 – 4 – 2, a bylo to výrazně lepší. Bohužel jsme se ale neprosadili v koncovce a naopak sami inkasovali laciný první gól ze standardky, přestože jsme věděli, že Bohemka je v nich silná. Vzhledem k obrazu hry je to však pro nás ztráta, rozhodně jsme tady mohli uspět. K již přetrvávajícím absencím některých hráčů se nám bohužel zranil již v první půli hrotový útočník Peterka a musel nuceně střídat. Nemluvě o tom, že ani někteří další hráči, kteří nastoupili, nebyli úplně stoprocentně fit. Soutěž bude těžká až do posledního kola.“

U 19: CU Bohemians Praha – Slavoj Vyšehrad 2:0 (0:0)

22. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 24. dubna 2022 v Uhříněvsi. Branky: 77. Müller, 90. (+1) Haushofer. Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 1:5. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Glogar – Machýček, Havel. Bez karet. Diváků: 50.

Bohemians U 19: Kerbach – Vaněk (46. Doležal), Janovský, J. Petrouš, Těšínský – Panc, Sváta (28. Drul, 66. Haushofer) – Damašek, Temelkovski (87. Bárta), Skořepa – Müller. Trenéři Michal Petrouš, Marek Trval a Stanislav Vahala.

Vyšehrad U 19: Pokorný – Nedavaška, Procházka, J. Toman, Klaban (46. Lískovec) – Vojta – Štěpánek, Slapnička (83. Přech), H. Gerža, Monyč – Peterka (34, Mareš). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Lorenz a Burkuš. Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.