FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Ani proti Vlašimi šemíci neuhájili své průběžné vedení a podlehli 2:4

23. 01. 2021

„A“-muži – Dvě utkání s velmi podobným scénářem mají dosud za sebou v rámci zimní přípravy fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Zatímco v prvním duelu s Chrudimí si vypracovali poločasové skóre 2:0, aby nakonec podlehli 2:3, v sobotu 23. ledna 2021 proti Vlašimi vedli 1:0 a 2:1, konečný výsledek zněl tentokrát 2:4. O obě branky domácího mužstva se postaral debutant Pavel Hezoučký: první vstřelil sám, zatímco druhou, po faulu na něj, dal z penalty Milan Králíček. Za Vlašim nastoupili v tomto utkání tři hráči, kteří ještě nedávno oblékali dres Vyšehradu: Lukáš Veselý, Daniel Kozel a Nedžad Zinhasovič.

Měření sil čtrnáctého se sedmým týmem tabulky druhé nejvyšší soutěže nabídlo v úvodu klasickou „seznamovací“ desetiminutovku, hned poté ale domácí tým udeřil a ujal se vedení. Jmenovitě to byl střední záložník Hezoučký, jemuž první utkání v dresu Vyšehradu, navzdory konečnému výsledku, vyšlo. V 11. min. si sám vybojoval míč, ve velkém čtverci ho zatáhl na střed a umístil přesnou ranou k tyči. Brankář Řehák neměl nárok: 1:0!

Několikrát se pokusil o zakončení ze střední vzdálenosti Kříž, nedařilo se mu však zpřesnit svoji mušku. Ve 27. min. měli šemíci velkou příležitost vedení pojistit. Šanderovu střelu sice hráči v zelených dresech stihli zblokovat, k odraženému míči se ale prodral Králíček a ocitl se sám před Řehákem. Vítězem jejich minisouboje se stal tentokrát vlašimský gólman, jenž střelu po zemi zneškodnil.

Hosté zpočátku zahrozili střelou nigerijského forvarda Basseye, trestným kopem Zemana a hlavičkovým pokusem Broukala, jemuž byl však odmáván ofsajd. Ale ve chvíli, kdy vypršela úvodní půlhodina hry, vyrovnali. Ve 29. min. se řítil do sólového úniku Veselý, jemuž na poslední chvíli vypíchl míč čistým skluzem stoper Stropek, leč k velké nevoli domácího mužstva rozhodčí zapískal a ukázal na bílý bod. Protesty a emoce nebyly nic platné, Bassey z penalty vyrovnal na 1:1.

Ve 34. min. si ale znovu vybojoval míč na polovině soupeře Hezoučký a prodral se s ním do vápna, kde byl faulován. Králíček z penalty znovu získal Slavoji vedení: 2:1!

Jenomže… Tři rohy rovná se gól, oživila starodávné fotbalové pořekadlo ještě do poločasu Vlašim. Ve 39. min. rozehrál její třetí rohový kop z levé strany hřiště kapitán Janda - centrem do ohně, kde byl míč lehce tečován a u vzdálenější tyče ho poslal zblízka za Babkova záda, ve skluzu a navíc střelou z voleje, Broukal: 2:2. Pět minut před pauzou se pokusil získat Vyšehradu opět vedení Kříž, střelou z hranice šestnáctky ale minul.

Do druhé půle vyměnila Vlašim všech deset hráčů v poli, zatímco Vyšehrad střídal postupně. Hned po zahájení hry se dostal do vyložené šance vlašimský Zukal, Babka ho ale vychytal. Potom byli naopak několikrát blíž ke vstřelení třetí branky domácí hráči, a to hlavně díky velmi dobrým centrům Schneidera z levé strany hřiště. Po nich si také naběhli do šancí hlavičkující Králíček a po něm D. Procházka, oba ale z ne úplně snadných pozic minuli prostor mezi třemi tyčemi. Vzápětí přestřelil také Vaněk.

Nedáš – dostaneš a přesně po hodině hry získal hostům vedení další Nigerijec Ogiomade: 2:3. V 72. min. byl blízko vyrovnávací brance jeden z nových hráčů v modrém dresu Zaradny, jeho hlavičkový pokus se ale minul účnkem. Zbytek utkání opět patřil hostím, po trestném kopu pálil z voleje Svoboda nad, ale v 80. min. Vrána střelou z hranice vápna, jež se odrazila od tyče do brány, uzavřel skóre na 2:4.

Paradoxně na závěrečných osm minut nastoupil v útoku domácího mužstva brankář staršího dorostu U19 Filip Borka, jenž coby poslední zbývající hráč z lavičky nahradil indisponovaného stopera Stropka.

Další přípravné utkání odehraje naše mužstvo v sobotu 30. ledna, kdy rovněž doma na Vyšehradě přivítá Viktorii Žižkov. Výkop tohoto pražského derby je hodinu před polednem.

A ještě jedna zajímavost či kuriozita. Ve vzájemných zápasech, které se konaly na hřišti Vyšehradu (včetně těch přátelských), Vlašim neprohrála už podesáté za sebou. Naposledy se tak stalo před 24 lety: v září roku 1996 v utkání divize C Vyšehrad porazil doma Vlašim 2:0 brankami Kristena a Moudrého.

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „Podobně jako v úvodním přípravném utkání s Chrudimí jsme podali v první půli dobrý výkon ve smyslu aktivity, nasazení a dobrého řešení některých situací. Na druhé straně jsme se nevyvarovali ztrát, které soupeř okamžitě využíval k rychlým kontrům. To mělo nakonec za následek i ty inkasované branky. Zbytečné… Ve druhé půli jsme sestavu postupně prostřídali, ze zdravotních důvodů museli někteří hráči odstoupit a dostali jsme další dva laciné góly. Sami jsme měli ve druhé půli šance hlavně po centrovaných míčích, ale neproměnili žádnou z nich, proto je výsledek bohužel 2:4.“

Trenér Vlašimi Daniel Šmejkal: „Pro nás šlo o první utkání po dvou měsících. Bylo tam i proto víc snahy než kvality, a o samotný výsledek tentokrát popravdě zase až tolik nešlo. Poslali jsme na hřiště řadu hráčů, které máme na zkoušku, těší mě, že se nikdo nezranil. Zápas splnil svůj účel, ale máme ještě šest týdnů do prvního mistrovského utkání.“

Slavoj Vyšehrad – SB Vlašim 2:4 (2:2)

Přípravné utkání, hráno v sobotu 23. ledna 2021 na Vyšehradě. Branky: 11. Hezoučký, 35. Králíček z pen. – 30. Bassey z pen.,39. Broukal, 61. Ogiomadeh, 80: Vrána. Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 10:9. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:8. Rozhodčí: Radina – Vyhnanovský, Krejsa. Bez karet.

Vyšehrad: M. Babka – Burda (46. Topol), Stropek (82. Borka), Alhassan (46. Vaněk, 70. Kubeš), Schneider – Šandera, Kříž (63. Kuchař) – D. Procházka, Hezoučký, Kubeš (60. Zaradny) – Králíček. Trenéři Michal Zach a Kamil Čontofalský.

Vlašim: Řehák – Breda (46. Kozel), Havel (46. Sváta), Broukal (46. Zukal), Radimský (46. Svoboda) – L. Veselý (46. Vrána), Salašovič (46. Zinhasovič), Průcha (46. Dias), Zeman (46. Ogiomade), Janda (46. Červenka) – Bassey (46. Firbacher).  Trenéři Daniel Šmejkal a Vasil Boev.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým