FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Drobílek zopakoval Benešov! Jeho mat znamenal i v Plzni vítězství 3:2

03. 10. 2021

„A“-muži – Bez jednoho dne celý měsíc čekali fotbalisté Slavoje Vyšehrad na vítězství v ČFL. Po sérii čtyř zápasů, z nichž vytěžili jen dva body, v neděli 3. října v Plzni naplno zabrali a díky gólům Pavla Vandase, Matyáše Vojty a Filipa Drobílka (na první a třetí přihrával Jan Suchan) zdolali B-tým domácí Viktorie 3:2 a připravili jej o domácí neporazitelnost. A to ještě rozhodčí neuznal Vyšehradu dva góly, které byly nejspíš oba regulérní: jak v prvním poločase po hlavičce Denyse Tokara, tak především ten ve druhé půli, jenž docílil Pavel Vandas.

Nicméně, díky tomu, že se vzepřeli další bodové ztrátě, odvrátili další pokles až do druhé poloviny tabulky: výhra udržela šemíky na sedmém místě s odstupem tří bodů na druhý Písek, tedy nadcházejícího soupeře. Slavoj má aktuálně 18 bodů, z nichž 7 získal doma a 11 venku.

Plzeňské utkání vyvrcholilo až neuvěřitelně podobným závěrem jako to, v němž náš tým před sedmi týdny zvítězil v Benešově: rovněž 3:2, rovněž po trestném kopu Suchana z pravé části vlastní poloviny hřiště přímo před svojí střídačkou a rovněž závěrečným matem, dá-li se použít tento šachový výraz, z kopačky Filipa Drobílka (na snímku). Zatímco v Benešově dal vítězný gól v 89. minutě, v Plzni se tak stalo v 87. minutě. Pro Drobílka to byl 269. zápas a 59. gól za A-tým Slavoje Vyšehrad.

V sestavě došlo oproti poslednímu zápasu k jediné změně, kdy Hroníka nahradil Vandas. Ten se vrátil do základní jedenáctky poté, co mu vypršel trest za vyloučení proti Král. Dvoru.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ale co se týče zakončení, dostali se ale jen k halfvoleji Kodýdka mimo bránu Šulce. Ten přišel nedávno na Vyšehrad právě z plzeňského béčka, chytal tedy proti svým ještě nedávným spoluhráčům. Na druhé straně ve 12. min. Šandera rozehrál zprava rohový kop a hlavičkující Tokar poslal míč do sítě. Gól však neplatil pro předchozí údajné opuštění míče vymezené hrací plochy celým jeho objemem.

Sedm minut nato po faulu na Suchana pálil z trestného kopu pod břevno Šandera, ale Tvrdoň (nejlepší brankář loňského ročníku II. ligy s 11 vychytanými nulami, to ještě za Ústí n. L.) vytěsnil na roh. Za dalších pět minut si poradil i s průnikem Vojty a jeho pokusem o střelu.

Ve 27. min. ale Vojta před vlastní lavičkou vybojoval míč z duelu se dvěma protihráči a zmocnil se jej Drobílek, který přiťukl k postranní čře Tvarohovi. Ten ihned přihrál směrem na střed Suchanovi, jenž geniální českou uličkou našel nabíhajícího Vandase a ten se už ocitl tváří v tvář Tvrdoňovi. Hrotový útočník Vyšehradu na nic nečekal, nic komplikovaného nevýmýšlel a ve skluzu poslal balon do sítě: 0:1!

Poté co vypršela půlhodina hry, převzali otěže hry domácí a během pouhých dvou minut se dostali do tří šancí. Tu poslední z nich proměnili: ve 33. min. Káčer převzal kolmou přihrávku, poradil si s bránícím protihráčem díky otočce s míčem, který, aniž by ztratil orientaci, poslal přesně ke vzdálenější tyči: 1:1. Pět minut před poločasem mohl poslat domácí do vedení jejich stoper a kapitán Fišer, ale hlavičkoval nad.

Ještě ve 43. min. předvedl hostující tým velmi hezkou kombinační akci v podání svých tří nejzkušenějších hráčů. Od Šandery šel balon k Drobílkovi a Suchanovi, tomu ale v poslední chvíli ukopl míč jeden z domácích zadáků.

Tři minuty po změně stran se opravdu vyznamenal Šulc, kdy chytil téměř jistý gól domácích od svého nedávného spoluhráče Káčera – ten zakončoval zblízka k tyči, ale šulc dokázal míč velmi pohotovým, reflexivním zákrokem, nohou vytěsnit!

Nedáš – dostaneš a šemíci z protiútoku udeřili. Ve 49. min. Matějíček u postranní čáry ve středu hřiště posunul Vojtovi, který prošel doslova jako tank přes tři protihráče a posunul zprava nabíhajícímu Vandasovi. Ten zpětnou přihrávkou hledal Suchana, který sice míč nezasáhl, ale za ním stál Vojta a ten napálil balon z nějakých dvanácti metrů do sítě: 1:2!

Pak zase zahrozili domácí, Kodýdkovu nebezpečnou střelu však zblokoval Opluštil. V 56. min. to už ale Západočechům vyšlo, kdy Jedlička ne moc prudkou, zato přesnou střelou, z otočky trefil vzdálenější tyč a od ní šel balon do sítě: 2:2.

Šemíci ale šli aktivně za třemi body. V 63. min. založil akci ve středu hřiště Drobílek, posunul na Suchana, který našel zleva nabíhajícího Tvaroha a z jeho centru na vzdálenější tyč poslal míč zblízka do sítě Vandas. Gól mu však nebyl uznán pro údajný ofsajd. Chvíli nato Tvaroh z hranice vápna přestřelil, zatímco pokus Vandase byl zblokován a opravdu vyloženou šanci, ve které se zčistajasna ocitl Matějíček, vyřešil brankář Tvrdoň.

V 84. min. mohl rozhodnout zápas ve prospěch domácích Jedlička, z náběhu z pravé strany ale těsně minul Šulcovu bránu. V 87. min. potom domácí rozehráli zprava rohový kop, míč odhlavičkoval Tokar a Mlejnek ho posunul ze středu hřiště doprava Suchanovi. Ten byl přímo před svojí lavičkou faulován Kolerusem. Ihned vstal, rozehrál balon nákopem dopředu na Drobílka, který se prosadil mezi třemi zadáky domácích a přesným lobem přehodil Tvrdoně: 2:3!

Drobílek dal gól Tvrdoňovi přesně na den po roce: předtím se tak stalo 3. října 2020 ve strahovském utkání II. ligy Vyšehrad – Ústí nad Labem (1:3). Zatímco tehdy znamenal v úvodu zápasu bleskové vedení 1:0, tentokrát šlo o vítěznou trefu v závěru zápasu.

V sobotu 9. října šemíci přivítají doma na Vyšehradě soupeře z Písku. Výkop je v 10.15 hod. Po něm už zbudou jen tři zápasy a také ty se budou hrát v Praze: v neděli 17. října v Horních Počernicích s béčkem Slavie, v sobotu 23. října doma s Rakovníkem a podzimní derniéra v neděli 31. října na Admiře.

Trenér Josef Parlásek (Plzeň B): „Těžko se mi hledají slova, panuje obrovské zklamání. Nicméně fotbal se rozhoduje v pokutovém území a tam jsme dnes propadli. Soupeři naší nekvalitou či naivitou nabízíme až moc možností., a zkušení hráči soupeře to umějí potrestat. Naopak velké šance nebo náznaky, které máme my, nevyřešíme. Z minima dostaneme góly a my pak potřebujeme strašně moc šancí na to, abychom ho dali my. Pokud se nezlepšíme v detailech, v koncentraci v defenzivě a v proměňování šancí, budeme to mít složité.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Odehráli jsme poctivý zápas, v němž všichni naši hrčí hráli nadoraz, na sto procent. A za to jsme byli odměněni třemi body. Pokud bychom takhle hráli i v předchozích zápasech, měli bychom nejméně o šest bodů víc a byli na úrovni Králova Dvora, tedy první nebo druzí v tabulce. Kromě toho jsme ještě dali další dva góly, které nám nebyly uznány. O tom druhém, který dal ve druhé půli Vandas, jsem přesvědčen, že byl regulérní.“

Viktoria Plzeň B – Slavoj Vyšehrad 2:3 (1:1)

ČFL (10. kolo), hráno v neděli 3. října 2021 v Plzni. Branky: 33. Káčer, 57. Jedlička – 28. Vandas, 49. Vojta, 87. Drobílek. Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 4:5. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Nejedlo – Dohnal, Machýček. ŽK: Kubeš (Vyšehrad). Diváků: 120.

Plzeň B: Tvrdoň – Šoul (15. Gaszczyk), Fišer (46. Čihák), Vacek, Šimek – Káčer (73. Aubrecht), Pešek, Kodýdek (82. Kolerus) – Jedlička, Krátký (73. Prokop), Falta. Trenéři Josef Parlásek, Jiří Hrdlička a Jaroslav Belaň.

Vyšehrad: Šulc – Šandera, Opluštil, Tokar, Tvaroh – Vojta (83. Mlejnek), Suchan – Matějíček, Drobílek, Kubeš – Vandas. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Borka, Pryšljuk, Hroník a Krčmář. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Střelci branek Vyšehradu v sezoně 2021/22 (ČFL)