FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

Kheil trefil tyč, víc mladí sparťané naší U 15 nedovolili: porážka 0:9

13. 10. 2020

U 15/U 14 – Dosud nejvyšší porážku v podzimní části nejvyšší soutěže starších žáků utrpěli v neděli 11. října 2020 patnáctiletí fotbalisté Slavoje Vyšehrad. V utkání osmého kola České ligy U 15 podlehli na domácí půdě v Krči 0:9 Spartě.

V prvním poločase přitom naši hráči dokázali udržovat s vysoce favorizovaným soupeřem relativně vyrovnanou hru v poli, jenomže zase doláceli na to, co se stále dokola opakuje: hrubé individuální chyby, které soupeři v této soutěži naprosto nemilosrdně trestají.

Za stavu 0:1 měl možnost vyrovnat Adam Kheil, neměl však štěstí – trefil tyč sparťanské brány. Po změně stdan, to už ale bylo o vítězi utkání dávno rozhodnuto, měl ještě dvě pološance Dieudonné Ahizan.

Nejlepším hráčem Vyšehradu v tomto utkání byl však pravý bek a kapitán družstva Oliver Nosek. Do druhé půle nastoupil mj. i Jakub Müller, jenž se vrátil do sestavy po šesti týdnech. Naše U 15 ale čeká už 243 minut hry na vstřelenou branku, naposledy se trefil 19. září v Jablonci Matouš Horník.

Pozápas čtrnáctiletých dopadl stejným výsledkem, tedy 0:9.

K dalším zápasům České ligy U 15 a U 14 by měla naše žákovská družstva nastoupit až sobotu 31. října v Hradci Králové v rámci 11. kola.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Sparta Praha 0:9 (0:4)

8. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v neděli 11. října 2020 v Krči. Branky: 6., 64., 74. a 76. Fritz, 29. a 61. Penxa, 21. Winter, 35. Moudrý, 75. Kačur. Rozhodčí: Toman – Popelka, Mičko. Bez karet. Hráno bez diváků.

Vyšehrad U 15: Nejedlý – Nosek, Krajíček, Viet Vu, Tesař (41. Müller) – Řezáč, Bocchetti, Vomáčka, Svoboda (47. Horník) – Ahizan (65. Mohammed), Kheil. Na lavičce byl ještě připraven Pelikán. Trenéři Jaroslav Klíma ml., Allan Kheil a Miroslav Starý.

Sparta U 15: Kolínek – Krpálek, Piralič, Šetka, Wölfl (41. Duška), Randa (41. Kolář), Moudrý, Kačur, Winter, Penxa, Fritz. Trenéři Michal Vychodil, Martin Kumšta a Radek Hruška.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Sparta Praha 0:9 (0:3)

8. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v neděli 11. října 2020 v Krči. Branky: 52., 54., 73. a 75. Kolínek, 13. a 24. Holinka, 20. Topič, 44. Uhrin, 47. M. Kotíšek. Rozhodčí: Toman – Popelka, Mičko. Bez karet. Hráno bez diváků.

Vyšehrad U 14: Pryadko (41. Škubal) – Azilinon, Tegelbeckers, Gumiňski, Mohamed Abubakr, Hung Viet Vu, Luu (60. Rakušan), Sommer, Vachler (34. Mohammed), Prachař (55. Pospíšil), Svoboda (55. Mustafa Abubakr). Trenéři Daniel Růžička a Daniel Jon.

Sparta U 14: Stoulil – Uhrin, Krpálek (41. Střeska), Duška (61. Doloh), Vodolán, M. Kotíšek, Kolář (51. Kuthan), V. Kotíšek, Topič, Holinka, Maďar (41. Kolínek). Trenéři Martin Kumšta, Miroslav Grobár a Radek Hruška.