ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 14 první zápas baráže nezvládla, na Kladně inkasovala pět branek

22. 06. 2022

U 14 – V nejnevhodnější možné chvíli za poslední tři roky postihla „čtrnáctku“ Slavoje Vyšehrad rozsáhlá marodka. Trenér Ondřej Horák tak pro první utkání baráže o účast v nejvyšší soutěži starších žáků, jež se hrálo ve středu 22. června na Kladně, postrádal celkem sedm hráčů, z toho čtyři ze základní sestavy. Čtrnáctiletí šemíci i proto nedokázali zopakovat výkony z posledních dvou prvoligových střetnutí proti Mladé Boleslavi a Meteoru, takže prohráli vysoko 0:5 a šance na uhájení I. ligy se před sobotní odvetou přesunula do oblasti teorie.

Nažhavené domácí družstvo mělo výraznou výškovou a celkově fyziologickou převahu, již také dokázalo před 150 diváky patřičně využít. Kladenští ale vyhráli zaslouženě, protože měli po většinu utkání nejen územní převahu, ale i 28 střeleckých pokusů a kromě pěti nastřílených branek ještě třikrát trefili břevno Tozbeyho brány. Největší šanci Vyšehradu měl čtvrt hodiny před koncem utkání Michal D'Ambrosio, jenomže domácí ji na brankové čáře odvrátili.

Domácí měli hned od zahájení hry navrch a již ve 3. min. Valach ze střední vzdálenosti trefil břevno. Obrana Vyšehradu vydržela odolávat jen v úvodní čtvrthodině hry: v 15. min. si totiž na centr z pravé strany naběhl kladenský centrhalv Polák a protože ho nikdo včas neatakoval, zblízka pohodlně překonal Tozbeye: 1:0.

O pět minut později, na druhé straně hřiště, se řítil sám na domácí bránu Dostál, ale zastavil jej zdvižený praporek pomezního – pokud ofsajd opravdu byl (což možná také docela dobře nebyl), pak jen velmi těsný…

Ve 28. min. se Dostál tlačil do další šance, jenomže propásl vhodný okamžik na zakončení a než stihl vypálit, kladenský zadák mu míč ukopnul. Nedáš – dostaneš, ve 30. min. vystřelil z dvaceti až dvaadvaceti metrů Jílek a Tozbeymu bohužel propadl míč mezi rukama do sítě: 2:0.

Minutu před poločasem kopali domácí rohový kop a přetažený centr na zadní tyč hlavičkoval zblízka do sítě Kučera: 3:0. Všechny tři góly byly laciné, zbytečné a padaly na vrub nedůslednosti a nedůrazu při bránění, nicméně v tomto věku, 13 a 14 let, je to asi pochopitelné. A jak už bylo řečeno, domácí těžili ze značné výškové převahy svých hráčů.

Šest minut po zahájení druhé půle zůstal opět nikým nebráněn Jílek a dostatek prostoru k zakončení využil k přesné střele zpoza vápna po zemi k tyči. 4:0. V 54. min. kopali domácí z levé strany rohový kop, míč propadl mezi hráči celým vápnem až ke vzdálenější tyči a Kučera jej doťukl zblízka do sítě: 5:0. Přesně po hodině hry vypálil zdálky autor první branky Polák a trefil břevno Tozbeyho brány. O čtyři minuty později, po rohovém kopu, pro změnu hlavičkoval zblízka do břevna jeho spoluhráč Kučera. Byl tak velmi blízko svému hattricku.

V 66. min. po krásném vysunutí od Dostála ukázal záda domácí defenzivě D'Ambrosio, udělal kličku brankáři Nohavovi a stihl ještě nasměrovat míč z úhlu směrem k odkryté bráně, jenomže na čáře jej odvrátil jeden z domácích hráčů. Ani čestný úspěch tak nebyl hráčům v růžových dresech dopřán…

Dvě minuty nato měl šanci i Dostál, jeho střelu z úhlu ale Kladenští zblokovali na roh. A v 71. min. chytil další Dostálovu střelu gólman Nohava. V 73. min. dostal míč za Tozbyeho záda kladenský kapitán Šťastný, jeho gól ale neplatil hned ze dvou důvodů: hraní rukou a ofsajd.

Barážová odveta se uskuteční již tuto sobotu 25. června v 10 hodin na hřišti v Krči.

U 14: SK Kladno – Slavoj Vyšehrad 5:0 (3:0)

První utkání baráže o účast v České lize starších žáků, hráno ve středu 22. června 2022 na hřišti NOVO Kladno. Branky: 30. a 46. Jílek, 39. a 54. Kučera, 15. Polák. Střely na branku: 16:3. Střely mimo: 8:1. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 6:2. Rozhodčí: Duda – Pena, Mičan. Bez karet. Diváků: 150.

Kladno U 14: Nohava – Novotný, Kučera, Šťastný, Novobilský (66. Drechsel) – Chvalník (55. Novák), Polák (74. Mašl), Jílek, Přerovský (66. Procházka) – Burle (74. Antonov), Valach (61. Fitko). Trenéři Jaroslav Hamouz, Zbyněk Pokorný a Josef Kučera.

Vyšehrad U 14: Tozbey – Mikoláš, M. Frank, M. Štěpánek, Wollner – Grýgera, Luu Truong Giang (56. Turunč), Timurbek, D'Ambrosio – P. Bílek (56. Kokish), Dostál. Trenér Ondřej Horák.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022