FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

U 16 zvítězila počtvrté za sebou! 4:2 ve Vlašimi s hattrickem Monyče

12. 10. 2020

U 17 „B“ – Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad je momentálně nejúspěšnějším týmem celého klubu. A také nejproduktivnějším. Od poloviny září vyhrála všechny čtyři své mistrovské zápasy a nastřílela v nich dohromady 26 branek! Svěřenci trenéra Zdeňka Jaroše zvítězili v sobotu 10. října 2020 ve Vlašimi 4:2 a posunuli se zase o stupínek výš na 4. místo tabulky skupiny C České divize U 17. Hattricku dosáhl Vasil Monyč, jeden gól dal Jan Průša.

Monyč se trefil ve všech těchto čtyř vítězných utkáních, tj. doma s Čáslaví (4x), ve Svitavách (2x), s Berounem (1x) a naposledy ve Vlašimi (3x). Celkově má na svém kontě v této soutěži již 13 branek a vede pořadí kanonýrů s třígólovým náskokem před Petrem Koutským z Kolína.

V prvním poločase vlašimského utkání padl jediný gól. Ve 20. min. po přihrávce od Šindlera utekl Monyč a prostřelil brankáře Kotoru: 0:1! Dvě šance měl i Holan, zůstalo jen u nich.

Hned po zahájení druhé půle byl Monyč faulován v domácím vápně a sám proměnil penaltu: 0:2! V 53. min. potom převzal přihrávku od Štěpničky Průša, uvolnil se po pravé straně hřiště a prostřelil brankáře: 0:3!

Ve zbývající půlhodině hry padly ještě další tři branky. V 62. min. Holan našel kolmou přihrávkou Monyče a ten završil svůj hattrick: 0:4!

Navzdory čtyřbrankovému náskoku půl hodiny před koncem utkání vyhráno ještě nebylo. Za další dvě minuty totiž dal Jíra první gól domácích a v 72. min. snížil Hrabánek na 2:4. A v 75. min. měli domácí obrovskou šanci vstřelit kontaktní branku, ale Jíra neproměnil penaltu! Vrňata ji dokázal chytit, a to byl nesmírně důležitý moment. Ve zbývající čtvrthodině hry už šestnáctiletí šemíci svůj dvoubrankový náskok uhájili.

Další mistrovské utkání čeká naši U 16 až v rámci 11. kola v sobotu 31. října, kdy přivítá na Vyšehradě tým Sokola Třebeš.

U 17: SB Vlašim – Slavoj Vyšehrad B 2:4 (0:1)

8. kolo České divize staršího dorostu, hráno 10. října 2020 ve Vlašimi. Branky: 64. Jíra, 72. Hrabánek – 20., 47. a 62. Monyč (druhá z pen.), 53. Průša. Rozhodčí: Průcha – Mařincová, Brzková. ŽK: Peška, Pešek, Hrabánek – Šindler, Monyč. Diváků: 30.  V 75. min. neproměnil Jíra (Vlašim) penaltu.

Vlašim U 17: Kotora – Peška, Dub, Kozel (59. Jíra), Z. Tichý, Budil (30. S. Tichý, 59. Hrabánek), Rytina, Jadamus, Zvára, Fučík, Hošek. Trenéři Luděk Matoušek a Štěpán Matoušek.

Vyšehrad U 16: Amitai (46. Vrňata) – Holan, Králík, Kylar, Šindler (46. Garip) – Šíma – Průša (77. Fritz), Blažek (57. Frank), Gruntorád (46. Schrank), Monyč – Štěpnička. Trenéři Zdeněk Jaroš a Oleg Martinec.