FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

U 17 má formu: Peterka a Gerža trefili výhru 2:1 nad Bohemians!

04. 10. 2020

U 17 – Bohemka se neporáží každý den, mladším dorostencům Slavoje Vyšehrad se to ale díky bojovnému, nadšenému i herně kvalitnímu výkonu v neděli 4. října 2020 podařilo. Svěřenci trenérů Mirko Beuka a Jaromíra Jindráčka na domácím stadionu zdolali své vrstevníky z Vršovic 2:1. Do sítě mladých klokanů poslal balon v prvním poločase kapitán týmu Jakub Peterka a po změně stran Hugo Gerža (na snímku vpravo) exkluzivní trefou z trestného kopu do šibenice. Naše „sedmnáctka“ se díky tomu posunula po sedmi odehraných kolech do první poloviny tabulky skupiny A České ligy U 17, konkrétně na 7. místo.

Bohemians byli favority zápasu a také začali lépe, v 17. min. po rohovém kopu a odraženém míči trefil z hranice velkého čtverce k tyči Bělaška: 0:1. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno: Monyč zatáhl míč po pravé straně hřiště, odcentroval a Peterka nadvakrát protlačil balon za záda brankáře Sedlmajera: 1:1! Byl to jeho pátý podzimní gól za U 17. Do konce první půle se už ale před oběma brankami nic významného neudálo.

Do druhé půle vstoupili mladí šemíci velmi aktivně, již ve 48. min. ukázal záda obráncům Bohemky Monyč. Za záchranou brzdu pomocí faulu zatáhl defenzivní záložník klokanů Kozohorský, ale za hodně vysokou cenu – byl totiž za zmaření slibné příležitosti v duchu s pravidly vyloučen.

Vzápětí Klaban z trestného kopu trefil jen zeď a po odraženém míči Linha přestřelil. Z úhlu vypálil Monyč, jeho střelu brankář vyrazil.

Po hodině hry, navzdory svému oslabení o jednoho hráče, mohli jít hosté znovu do vedení: obránce Bohemky Šurýn krásnou a falšovanou střelou z trestného kopu zamířil okolo zdi k tyči, Pokorný se ale blýskl parádní robinzonádou a balon směřující do sítě dokázal vytěsnit!

To by velmi důležitý moment pro další vývoj utkání. Další přišel v 64. min., kdy znovu Šurýn a znovu z trestného kopu napálil břevno Pokorného brány. Míč se odrazil dolů na brankovou čáru a vzápětí ho dokázali domácí zadáci odvrátit do bezpečí, i když se značnými potížemi.

Pak se už sportovní štěstí definitivně přiklonilo na stranu Vyšehradu. V polovině druhé půle přišel závar před bránou Bohemky, střely Peterky a Gerži její hráči zblokovali a Monyč pak přestřelil.

V 70. min. byl faulován před vápnem hostí střídající Laštůvka, který byl v tu chvíli na hřišti teprve čtyři minuty. Míč si postavil k trestnému kopu Gerža a nádhernou a přesně umístěnou střelou rozhodl zápas ve prospěch Vyšehradu: 2:1!

V 79. min. mohl zvýšit z Klabanova rohového kopu Peterka, z malého vápna ale hlavičkoval vedle. V 85. min. ještě zahrozil hostující krásnou střelou zdálky hostující Petránek, ale těsně minul.

„Podařilo se nám navázat na dobrý výkon ze středeční dohrávky v Benešově. Byli jsme lepší a důraznější v koncovce, pomohla nám i přesilovka po faulu na Monyče. Kluci dovedli zápas s Bohemkou k zasloužené výhře,“ řekl po utkání jeden z dvojice trenérů U 17 Jaromír Jindráček.

Sedmnáctiletí šemíci se v dalším 8. kole představí v neděli 11. října v Sezimově Ústí, kde změří síly s domácím Táborskem, pátým týmem tabulky. Zápas má výkop půl hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – CU Bohemians Praha 2:1 (1:1)

7. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 4. října 2020 na Vyšehradě. Branky: 19. Peterka, 71. Gerža – 17. Bělaška. Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 6:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Radina – Král, Tsarev. ŽK: Pokorný (Vyšehrad). ČK: 48. Kozohorský (Bohemians). Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: Pokorný – Tomáš (55. M. Procházka), Dunda, Linha – Pfaf (66. Laštůvka), Slapnička, Gerža, Klaban, Nedavaška (82. Lískovec) – Peterka, Monyč. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Kotlín, Krutina, Dimitrov a Vácha. Trenéři Mirko Beuk a Jaromír Jindráček.

Bohemians U 17: Sedlmajer – Šurýn (66. Liška), Skořepa, Hodík, Vinš (66. Petrouš) – Kozohorský – Doležal (61. Ostapjuk), Petránek, Bělaška (61. Syladiy), Haushofer (32. Ketner) – Michálek. Trenéři Jakub Krištofek a Roman Bednář.