FC Zličín vs. FC Slavoj Vyšehrad
19. kolo Pražský přebor neděle 24.03.2024 15:00 U Zličínského hřiště 499/3, Praha 17-Zličín

U 18 konečně vyválčila první body! A hned tři: zvítězila 3:2 ve Vlašimi

11. 10. 2020

U 19 „B“ – Až v osmém kole, tedy v polovině podzimní části sezony, se podařilo rezervě našeho staršího dorostu zabodovat. Sportovní smůlu, která ji srážela v předchozích zápasech, konečně vystřídala přízeň sportovní štěstěny a v sobotu 10. října 2020 si „osmnáctka“ šemíků přivezla tři body z Vlašimi za výhru 3:2. Do sítě domácích se trefili Pavel Vodrážka, Arkhip Khomyn a Kristian Komani, autor rozhodující branky zápasu v 89. minutě. Ve Vlašimi se naší U 18 daří, vyhrála tam už potřetí za sebou!

V tabulce skupiny C České divize U 19 zůstal Vyšehrad na předposledním 15. místě, nicméně už jen s tříbodovým odstupem na dvanácté Střešovice.

K oběma gólům Vyšehradu B v prvním poločase dopomohly hrubé chyby domácího gólmana. V 8. min. zpracovával dlouhý nákop za obranu, míč mu ale podklouzl a Vodrážka ho poslal do odkrté brány: 0:1! Naopak Lorenz zlikvidoval dvě nebezpečné střely domácích.

Ve 41. min. po přihrávce od Nedavašky vypálil z dvaceti metrů Khomyn a brankáři propadl baln mezi rukavicemi: 0:2! Těsně před poločasem ale po rohu Skiba dal kontaktní gól na 1:2.

Ve druhé půli měli domácíc převahu a Lorenz vychytal v rozmezí dvaceti minut tři gólové situace. Pak se postupně podařilo nejen vyrovnat hru: v 77. min. po přihrávce od Klabana skóroval Komani – jeho gól však neplatil pro ofsajd, který přitom nebyl, gól měl být správně uznán. Navíc o dvě minuty později Hnilička s pomocí Nedavaškovy teče vyrovnal na 2:2.

Ve zbývajících minutách to vypadalo, že spíš Vlašim strhne vítězství na svoji stranu, ale opak se stal nakonec pravdou. V 88. min. po Klabanově rohovém kopu dal třetí a rozhodující branku z malého vápna hlavou Komani: 2:3! Už dvě minuty předtím mohl Komani skórovat, ale trefil vlašimského obránce na brankové čáře.

Další mistrovské utkání by mělo přijít na řadu až v rámci 11. kola v sobotu 31. října: Vyšehrad B – Třebeš s výkopem v 10 hodin.

U 19: SB Vlašim – Slavoj Vyšehrad B 2:3 (1:2)

8. kolo České divize staršího dorostu, hráno 10. října 2020 ve Vlašimi. Branky: 45. Skiba, 79. Hnilička – 8. Vodrážka, 41. Khomyn, 89. Komani. Rozhodčí: Průcha – Mařincová, Brzková. ŽK: Fait (Vyšehrad B). Diváků: 40.

Vlašim U 19: Tichý – Čičatka, Fialka, Krňanský, Hrabánek, Jíra, M. Pešek (75. Šanda), Novotný, Skiba (75. Hnilička), Ullreich, A. Pešek. Trenéři Luděk Matoušek a Štěpán Matoušek.

Vyšehrad U 18: Lorenz – Nováček, Dunda, Přech – Nedavaška (89. Paleček), Vodička (58. Fait), Klaban, Herden (58. Lásztoveckij) – Khomyn – Vodrážka (89. Zíka), Peterka (42. Komani). Na lavičce byl ještě připraven brankář Vrňata. Trenéři Jaromír Jindráček a Mirko Beuk.