FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Žáci podlehli 0:2 a 1:3 Meteoru, U 14 ale ještě čekají dvě utkání baráže

15. 06. 2022

U 15/U 14 – Starší žáci Slavoje Vyšehrad už mají letošní ročník nejvyšší soutěže za sebou. V rámci závěrečného 26. kola přivítali ve středu 15. června na hřišti v Krči týmy Meteoru VIII. Patnáctiletí šemíci podlehli svým vrstevníkům z Libně a Ďáblic 0:2, když o lepší výsledek je připravila mimo jiné neproměněná penalta, zatímco naši čtrnáctiletí hoši prohráli 1:3. „Čtrnáctku“ však nyní čekají dva zápasy o vše, o setrvání v I. lize: ve středu 22. června venku a v sobotu 25. června doma změří síly buď s Kladnem, nebo Duklou Praha. Jméno našeho soupeře bude známo v neděli.

Do utkání patnáctiletých vstoupil mnohem lépe Meteor, a to hlavně proto, že měl před domácí bránou dostatek prostoru a času pro zakončení. Kapitán Meteoru Hrubý trefil břevno a v 10. min. neobsazený Král otevřel skóre: 0:1. A v 18. min. po trestném kopu hlavičkoval z malého vápna rovněž naprosto neobsazený a nikým neatakovaný Hrubý: 0:2.

Ve 25. min. mohl snížit Pospíšil, z nadějné pozice ale přestřelil. Po půlhodině hry byl však pronikající Pospíšil faulován ve velkém čverci hostujícím Růžičkou, jenomže Azilinon neproměnil penaltu! Jeho nedůraznou střelu k tyči brankář Seidel chytil. Ve 38. min. mohl Azilinon svoji chybu napravit, zpoza vápna ale těsně přestřelil.

Krátce po změně stran mohl přidat Meteor třetí gól, ale Hofhansl, který v poločase nahradil v bráně Fischera, výborně zasáhl. Naopak v 72. min. po přihrávce od Azilinona mohl zápas zdramatizovat Dobiaš, jenomže těsně minul. Tři minuty před koncem utkání hosté trefili břevno, žádný gól ve druhé půli však nepadl.

V utkání čtrnáctiletých patřila první půle jednoznačně Meteoru, přestože první gól dal velmi laciný a ten druhý byl problematický. Ve 12. min. po rohovém kopu hostí hráči Vyšehradu nedokázali odvrátit míč ven z vápna a Březina jej snadno ťuknul do sítě: 0:1.

Ve 28. min. kopal roh Vyšehrad a po něm Bílek ne moc povedeným pokusem vysoko přestřelil. V závěru první půle přiběhl k lavičce jeden domácích hráčů, jehož vykázala paní rozhodčí z hrací plochy kvůli krvavému zranění. Jenomže hned nato dala pokračovat ve hře a Meteor krátkou přesilovku náležitě využil: po rohu hlavičkoval Duchoň na 0:2. Nebylo to zrovna fér, pokračovat ve hře, než se do ní domácí hráč vrátil, nicméně gól platil.

Čtyři minuty po návratu ze šaten polocentr – polostřela Stracha dvakrát skočila na horní ploše břevna. O minutu později se už Strach do sítě Meteoru trefil: 1:2! Mladí hráči Vyšehradu se pak usilovně snažili o vyrovnání, ale to se jim nepodařilo a naopak v nastaveném čase Nedvěd zvýšil na 1:3.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Meteor Praha VIII 0:2 (0:2)

Předehrávka 26. kola České ligy starších žáků U 15, hráno ve středu 15. června 2022 v Krči. Branky: 10. Král, 18. Hrubý. Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 7:7. Soupeřem zblokované střely: 0:5. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Holakovská – Doležel, Fišer. Bez karet. Diváků: 20. Ve 32. min. neproměnil Azilinon (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 15: Fischer (41. Hofhansl) – Gumiňski (41. Vachler), Holubovský, Dovrtěl, Son Šíma (78. Mohamed Abubakr) – Pavlík, Luu Giang Truong – Sommer, Azilinon (78. Tegelbeckers), Pospíšil (63. Prachař) – Dobiaš (78. Škubal). Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Meteor U 15: Seidel – Růžička, Butsko, Eger (75. Komzala) – Holubec – Bigolet (63. Hladík), Zanusso (70. Březina), Chaloupka, Král (75. Krejzar) – Kadlec (55. Borka), Hrubý. Trenéři Vít Caudr a Jan Schmidtmayer.