Následující zápas "A týmu"
FK Pardubice vs. FC Slavoj Vyšehrad
29. kolo Fortuna národní liga 11.07.2020 17:00 Stadion Pod Vinicí
Zpět na seznam novinek

Zcela nezvládnutý vstup do utkání hlavní příčinou porážky 1:4 v Brně

01. 11. 2019

„A“-muži – Hned po rozehrání brněnského utkání inkasovali fotbalisté Slavoje Vyšehrad první gól, v 8. minutě druhý a po necelé čtvrthodině hry ještě třetí. Zápas 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na stadionu Zbrojovky Brno, který se hrál v pátek 1. listopadu večer, se především z tohoto důvodu šemíkům nepovedl a odvezli si z jihomoravské metropole porážku 1:4. Alespoň čestného úspěchu dosáhl až v 89. minutě hlavičkující stoper Ondřej Švejdík.

Oproti předchozímu vítěznému utkání s Vlašimí trenéři museli sáhnout ke třem změnám v základní sestavě, kde brankáře Otáhala, Vernera a Laňku nahradili Dočekal, Mareš a Čvančara, nicméně ani to neomlouvá katastrofální, zničující vstup do utkání, kdy náš tým dostával jeden gól za druhým, a tak bylo de facto již po úvodní čtvrthodině hry o vítězi rozhodnuto. Naše mužstvo utrpělo nejvyšší prohru v dosavadním průběhu podzimní části, zůstalo však se 14 body na dvanáctém místě tabulky.

Již v úvodní minutě zápasu nejlepší brněnský střelec a reprezentant do 21 let Růsek potvrdil své kvality, technicky obstřelil Dočekala (ten balon tečoval) a trefil k tyči: 1:0. Vzápětí musel gólman Slavoje hasit šanci Přichystala, jenomže v 8. min. tváří v tvář Růskovi podruhé kapituloval: 2:0. A ve 14. min. tahal míč ze sítě potřetí. Po přihrávce od Růska zakončil neobsazený Přichystal: 3:0. To byl vstup do zápasu horší než horor…

Tři minuty nato mohl Růsek završit hattrick, tentokrát ale přestřelil. Do šance se dostal i ve 24. min., ale pálil vedle.

Minutu nato konečně i na druhé straně hřiště alespoň zahrozil Čvančara, vůči pozorné obraně se však nedostal k účinnému zakončení, podobně jako o chvíli později Mashike. Dvě minuty před poločasem pálil z úhlu kapitán Pouček, brněnského brankáře Flodera zastihl připraveného.

Domácím vyšel také nástup do druhé půle. Ve 48. min. Šumbera poslal balon lacino do odkryté brány: 4:0. Šest minuta nato v opačném velkém čtverci došlo k souboji obou kapitánů a Pouček skončil po Eismannově zákroku na zemi, hrálo se však dál.

Šemíci v těchto fázích utkání hráli mnohem aktivněji než do poločasu, za stavu 4:0 už ale bylo hodně složité alespoň se pokusit zápas zdramatizovat. Přesně po hodině hry sice dostal míč do sítě domácích Mareš, jeho gól ale vinou ofsajdu neplatil. Přerušen verdiktem arbitra byl i pokus o zakončení nůžkami od Mashikeho, posouzený jako hra vysokou nohou.

V 71. min. se blýskl střelou z voleje domácí záložník Vaněk, Dočekal ale pohotově zareagoval a vytěsnil balon do zámezí. Pět minut nato mohl zvýšit i Přichystal, ale zadáci Slavoje míč na čáře odvrátili.

V 89. min. po centru Šandery se trefil hlavou zblízka Švejdík: 4:1! Alespoň tedy branky útěchy se podařilo v tomto utkání dosáhnout.

V dalším utkání 15. kola F:NL se tým Slavoje Vyšehrad představí před kamerami České televize: v přímém přenosu v sobotu 9. listopadu v 10.15 hod. přivítá na Strahově pardubického lídra tabulky.

Trenér Zbrojovky Brno Miloslav Machálek: „Už v týdnu jsem z mužstva cítil sílu a sebedůvěru, touhu být dominantní a hrát přímočarý fotbal. Vstup byl famózní, poté jsme měli i další zajímavé možnosti. Vstup do druhé půle jsme měli zase dobrý a kontrolovali hru. Na můj vkus jsme však málo otáčeli těžiště hry a problémem byl i inkasovaný gól v závěru, což mě mrzí. Je to otázka soupeře i hlav: tentokrát jsme vypadali čistší než o týden dříve na Žižkově a víc jsme si také dovolili.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Byli jsme zaskočeni nástupem Zbrojovky, která ovládla první poločas, ale umožnili jsme jí to sami svými chybami. Druhý poločas už byl mnohem vyrovnanější, a skončil také 1:1. Ani za nepříznivého stavu se naše mužstvo nepoložilo, a ukázalo tak charakter, což je pro nás důležité před dalšími zápasy.“

 

Zbrojovka Brno – Slavoj Vyšehrad 4:1 (3:0)

14. kolo F:NL, hráno v pátek 1. listopadu 2019. Branky: 1. a 8. Růsek, 14. Přichystal, 48. Šumbera – 89. Švejdík. Rozhodčí: Dorušák – Dohnálek, Klupák. ŽK: Nitrianský, Šandera, Kozel (všichni Vyšehrad). Diváků: 1.723.

Zbroj. Brno: Floder –Bariš, Šural, Šmíd, Eismann – Fousek (60. Krška), Vaněk, Sedlák, Šumbera (68. Magera) – Růsek, Přichystal (76. Pázler). Trenéři Petr Maléř, Miloslav Machálek a Richard Dostálek.

Vyšehrad: Dočekal – Šandera, Nitrianský (56. Alexandr), Švejdík, Jablonský – Kozel – Pouček, Drobílek, Mareš, Čvančara (46. Vejvar) – Mashike (79. Rataj). Na lavičce byli ještě připraveni brankář M. Babka, Drozda, Žežulka a Brejcha. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

 

Foto: fcbrno.cz (Martin Tajč a Petr Nečas)

 

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu

6 – Čvančara

4 – Verner

3 – Laňka (z toho 1 v Mol Cupu), Nitrianský, Vejvar (z toho 2 v Mol Cupu), L. Veselý (všechny tři v Mol Cupu)

2 – Pouček

1 – Gebert (v Mol Cupu), Kozel (v Mol Cupu), Mareš (v Mol Cupu), Švejdík

 

Asistence

5 – L. Veselý (z toho 2 v Mol Cupu)

4 – Kozel (z toho 3 v Mol Cupu), Rataj (z toho 3 v Mol Cupu)

2 – Drobílek, Freit (obě v Mol Cupu), Pouček, Šandera, Verner

1 – Čvančara, Laňka, Mareš, Mashike, Vejvar (v Mol Cupu)

Tabulka "A tým"

Fortuna národní liga Z V R P B
9.
FC Vlašim
271041334
10.
MFK Chrudim
28961333
11.
SK Líšeň
287111032
12.
FK Fotbal Třinec
26710931
13.
FC Slavoj Vyšehrad
28861430
14.
FK Varnsdorf
28671525
15.
FK Baník Sokolov
28651723
16.
MFK Vítkovice
28451917
Celá tabulka

Výsledky

04.07.2020 17:00
FC Slavoj Vyšehrad
Fortuna národní liga
2:7
FC Zbrojovka Brno
28.06.2020 17:00
FC Sellier & Bellot Vlašim
Fortuna národní liga
1:1
FC Slavoj Vyšehrad
24.06.2020 17:00
FC Vysočina Jihlava
Fortuna národní liga
4:0
FC Slavoj Vyšehrad
21.06.2020 17:00
FC Slavoj Vyšehrad
Fortuna národní liga
0:0
FK Viktoria Žižkov
Všechny výsledky
Nahoru