FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Souboj posledních dvou v tabulce pro Třinec: vyhrál na Strahově 2:0

21. 11. 2020

„A“-muži – Ani v 8. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalistům Slavoje Vyšehrad nepodařilo prolomit sérii výsledkových nezdarů, naopak se ještě prohloubila: v důležitém střetnutí s Třincem v sobotu 21. listopadu 2020 na Strahově prohráli 0:2. Z posledního místa tabulky tak ztrácejí na předposledního, kterým je právě Třinec, už šest bodů. Na vině páté porážky za sebou byla opět sterilita v útočné fázi, i když samozřejmě nejen ta. Nicméně za celý zápas pouhých pět střeleckých pokusů, všechny navíc až ve druhé půli, je málo. Šemíci tudíž čekají už 448 minut hry na gól.

Oproti předešlému vystoupení v Chrudimi nastoupil Slavoj se třemi změnami v základní sestavě: namísto stoperů Košúta, Burdy a záložníka Kříže se v ní tentokrát objevilo trio Jablonský, Alexandr, Drobílek.

Úvodní čtvrthodina hry nenabídla žádné vzrušení, vešla se do ní jediná střela: hostující Javůrek pokusem z hranice vápna minul. Na druhé straně v 18. min. odcentroval zleva před bránu hostí Králíček, ale tak trochu naslepo, protože v šestnáctce nenašel nikoho ze spoluhráčů. Vzápětí se útočník šemíků sám téměř protlačil do šänce, leč nedokázal zkrotit míč a vypálit. V polovině první půle přišel faul na Drobílka a trestný kop Šandery, červení si s ním však poradili.

Chvíli nato po nepřesné rozehrávce od domácí brány se téměř dostal do vyložené šance nigerijský hrot hostí Attah, nicméně toho včas zastavil a odzbrojil Dočekal – útočník Vyšehradu, který tentokrát nastoupil na nezvyklém postu stopera a vedl si na něm dobře.

Bezbrankový stav ale do poločasu nevydržel. Ve 38. min. hostující Weber přihrál od levé postranní čáry Javůrkovi, jenž se protlačil do velkého čtverce a po souboji se ocitl na zemi. Rozhodčí po chvíli váhání nakonec zapískal, ukázal na bílý bod a sám Javůrek z penalty otevřel skóre: 0:1. Jeho střelu přesně k tyči nemohl gólman Babka i při sebevětší snaze krýt, přestože její směr vystihl. Byla to v tomto utkání vůbec první střela, jež mířila mezi tři tyče.

Vzápětí Babka domácí tým hodně podržel, když kryl velmi nebezpečnou a ostrou Habustovu ránu zblízka. Z protiútoku zahrozil rychlým kontrem Králíček, sólový únik na brankáře však zhatila signalizace ofsajdu. Slavoj měl v první půli víc ze hry, přesto se šlo do kabin za stavu 0:1.

Po změně stran Vyšehrad ještě umocnil svoji snahu o zatlačení soupeře do defenzivy. V 51. min. odcentroval zprava Laňka a u bližší tyče so dostal k hlavičkovému zakončení Králíček, to však postrádalo razanci, protože útočník domácích byl účinně tísněn protihráčem. Brankář Pastornický tak snadno míč kryl.

V 57. min. přišla největší šance domácího týmu v celém utkání. Jablonský zleva odcentroval na malé vápno a Králíček zblízka bohužel přestřelil. Dvě minuty nato se prodral k hodně nadějnému sólovému úniku Laňka, ale podobně jako v první půli Králíčka - ve chvíli, kdy už se chystal k zakončení - také jeho zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd... V 62. min. to tedy zkusil Laňka jinak: z levé strany si navedl míč na střed velkého čtverce, zpoza nějž vypálil, trefil ale střed brány a tudíž i připraveného Pastornického.

V 72. min. zahrozili po delší době i hosté, centr z levé strany tečoval Habusta, nicméně pozorný byl i Babka a balon kryl. Minutu nato obdržel Habusta zpětnou přihrávku rovněž z levé strany, jeho tečovaná střela z hranice vápna ale proletěla těsně kolem tyče do zámezí. Chvíli nato po trestném kopu Babka kryl Gáčovu nebezpečnou střelu.

V 82. min. hosté svůj náskok pojistili. Attah z levé strany a situace na hraně ofsajdového postavení odcentroval, našel spoluhráče Stáňu, který si poradil s bránícím protihráčem a trefil po zemi k tyči: 0:2.

Za tohoto stavu se ještě dostali k zakončení domácí hráči Dočekal a Kubala, střely obou však třinečtí zadáci včas účinně zblokovali, a tak se Vyšehrad nedočkal ani čestného úspěchu.

Již ve středu 25. listopadu přijde na řadu zápas v Brně-Líšni, na stadionu druhého týmu tabulky. Následovat bude v sobotu 28. listopadu domácí duel s Vlašimí. Oba mají výkop ve 13.30 hod. Do konce podzimu pak zbudou ještě utkání ve Varnsdorfu a doma s Blanskem.

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „Naše snaha konečně zabodovat znovu vyzněla naprázdno vinou chyb, které se opakují. Hodně jsme se zaměřili na to, abychom obstáli v defenzivní fázi hry, jenomže nedlouho před poločasem jsme chybovali právě v obranné činnosti, a hned jsme za to zaplatili laciným gólem, protože penaltě se dalo určitě předejít. Ve druhé půli jsme se snažili vyrovnat, vynutili si územní převahu, nejsme však sto nic proměnit. Velkou příležitost měl Králíček, dát gól mohl po individuální akci také Laňka, ale zase nic. Za stavu 1:1 by se nám hrálo mnohem lépe a zápas potom mohl dopadnout úplně jinak. Třinec vsadil na hru, která je mu vlastní: jednoduchý fotbal, nakopávané balony, brejky a především důraz v osobních soubojích. A stačilo mu to. Nemohu našim hráčům nic vytknout, protože se chtěli porvat o výsledek, bojovali a snažili se co nejlépe plnit naše pokyny, přesto to ani tentokrát nestačilo. Podle obrazu hry by byla remíza určitě spravedlivější. Čekají nás na podzim ještě čtyři zápasy a všechny jsou podle mého názoru hratelné: i ten nejbližší, tedy už ve středu v Líšni.“

Trenér Třince František Straka: „Chtěli jsme potvrdit předchozí vítězství na Žižkově, a to se nám podařilo. Urvali jsme veledůležité body. Utkání bylo náročné, protože Vyšehrad proti nám už potřeboval bodovat. Bylo jasné, že pod novým trenérem vsadí všechno na jednu kartu, o to to bylo těžší. Co se týče bojovnosti, nasazení, disciplíny a komunikace, to vše bylo z naší strany na velmi dobré úrovni.“

Slavoj Vyšehrad – Fotbal Třinec 0:2 (0:1)

8. kolo F:NL, hráno v sobotu 21. listopadu 2020 na Strahově. Branky: 39. Javůrek z pen., 83. Stáňa. Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:3. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: D. Černý – Hock, Novák. ŽK: Alexandr, Šandera, Januška – R. Vaněk, Hýbl, Gáč. Hráno bez diváků.

Vyšehrad: M. Babka – Laňka (76. Januška), Šandera, T. Dočekal, Jablonský – M. Černý, Alexandr, M. Vaněk (53. Čejka), Kubala – Drobílek, Králíček. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Otáhal, Košút, Burda, Kříž a Vandas. Trenéři Michal Zach a Oldřich Pařízek.

Třinec: Pastornický – Celba, Gáč, Janoščín, Hýbl – R. Vaněk, Habusta – Cienciala (90. Bolf), Weber (78. Samiec), Javůrek (66. Stáňa) – Attah (90. Zlatohlávek). Trenéři František Straka a Tomáš Jakus.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým