FK Pardubice vs. FC Slavoj Vyšehrad
29. kolo Fortuna národní liga 11.07.2020 17:00 Stadion Pod Vinicí

U 15 šanci zaskočit Dynamo ČB nevyužila, nakonec prohrála 0:3

15. 10. 2019

U 15/U 14 – Škoda přeškoda, v osmém kole nejvyšší soutěže starších žáků v neděli 13. října v Krči měla „patnáctka“ Slavoje Vyšehrad hodně zajímavou příležitost, jak dosáhnout na svůj premiérový bodový zisk. V souboji s Dynamem České Budějovice se jim tato možnost naskytla, respektive mladí šemíci se sami k ní přiblížili, svým výkonem už v prvním poločase.

Zhruba po dvaceti minutách hry postupoval sám na bránu Jihočechů Adam Šavel, jeho střelu však dokázal vyrazit gólman Dynama Aleš Valenta alespoň na tyč a od ní se míč odrazil ven. Hodně blízko k vedoucímu gólu byl také Vasil Monyč, z trestného kopu krásně zamířil do horního růžku brány hostí, její strážce však zvládl i tuto situaci a opět balon vytěsnil.

Poločas tak skončil 0:0, bohužel po změně stran se už nepodařilo udržet nasazenou laťku, a to hlavně vinou ukrutných chyb v defenzivní činnosti. Černobílí tak dali poměrně lacino tři góly, přičemž zejména druhý a třetí v rozmezí jediné minuty byly zcela zbytečné. Zápas tak skončil 0:3.

„V průběhu vyrovnaného prvního poločasu jsme mohli dát dva góly, bohužel nestalo se, proměňování šancí nás hrozně trápí. Pak už to nebylo ono, byli jsme příliš bojácní, nervózní a po kardinálních individuálních chybách třikrát inkasovali,“ litoval trenér U 15 Daniel Růžička.

U 14 si hned po zahájení svého utkání vybojovala rohový kop, ale z brejku ihned sama inkasovala a hned vzápětí, po dalším sólovém úniku protihráče, podruhé. Nakonec jich bylo deset. Jediný gól naší „čtrnáctky“ dal za stavu 0:6 Jakub Müller.

V 9. kole České ligy starších žáků se naše týmy představí v sobotu 19. října v Hradci Králové. Zápas patnáctiletých se bude hrát od 10 hodin, utkání čtrnáctiletých má výkop v pravé poledne.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Dynamo České Budějovice 0:3 (0:0)

Hráno v neděli 13. října 2019 v Krči. Branky: 63. a 64. Kotrba, 45. Novák. Rozhodčí: Cichra – Chrudimský, Čikara. Bez karet. Diváků: 70.

Vyšehrad U 15: Vrňata – Bui, Winkelhöfer (51. Štěpnička), Holan, Schrank (64. Šindler), Kefurt, Monyč (62. Natanael), Jon (58. Garip), Ondroušek (64. Gruntorád), Šavel (64. Frank), Šíma. Na lavičce byl ještě připraven Čejka. Trenéři Daniel Růžička a Daniel Jon.

Č. Budějovice U 15: Valenta – Ballák (60. Fuka), Faltus, Smíšek, Špinar – Vacek, Loužecký, Štindl – Matuška, Novák (60. Drchal), Jusufi (41. Kotrba). Trenéři Radim Pouzar a Karel Ondráček.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Dynamo České Budějovice 1:10 (0:4)

Hráno v neděli 13. října 2019 v Krči. Branky: 68. Müller – 6., 26. a 42. Kotrba, 2. a 80. Němec, 46. a 70. Charvát, 30. Černý, 75. Šejda, 78. Havlík. Rozhodčí: Cichra – Chrudimský, Čikara. Bez karet. Diváků: 50.

Vyšehrad U 14: Nosek (41. Rezek) – Gálik (49. Pelikán), Müller, Ahizan, Kazda, Kheil (41. Horník), Klecker, Frantík (62. Petr), Garip, Tesař (41. Mohammed), Bocchetti. Na lavičce byli ještě připraveni Mikoláš a Pospíšil. Trenéři Miroslav Starý a Jaroslav Klíma ml.

Č. Budějovice U 14: Altmann – Černý, Zíka, Šebest, Zrun (49. Havlík), Mach, Votřel, Charvát, Němec, Jenšovský (49. Šejda), Kotrba (49. Buchar). Trenéři Jiří Gerstner a Karel Ondráček.