FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Bez potíží do 3. kola Mol Cupu: vítězství 5:0 v derby na Motorletu

28. 08. 2019

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad si vybojovali účast mezi 32 nejlepšími týmy Poháru FAČR alias Mol Cupu. Ve středu 28. srpna v utkání 2. kola zvítězili na hřišti Motorletu v Jinonicích přesvědčivě 5:0. Ačkoliv šlo o klasické derby dvou historicky velkých rivalů, rozdíl mezi F:NL a ČFL se naplno projevil a Vyšehrad vůbec poprvé přehrál Motorlet rozdílem pěti branek. Do sítě domácího mužstva se dvakrát trefili Lukáš Veselý s Janem Vejvarem, jednou pak skóroval Vojtěch Gebert z penalty. Po dvou brankových asistencích si připsali Tomáš Freit a Michal Rataj, jednu Daniel Kozel. Čisté konto vychytal brankář Petr Dočekal. Šemíci si tak alespoň částečně spravili chuť po předchozí druholigové porážce 1:3 s Duklou.

Základní sestava doznala sedmi změn, do utkání však vstoupila nejlepším možným způsobem. Již po minutě hry Rataj přihrál zleva na střed a L. Veselý, který nastoupil poprvé na hrotu útoku, trefou z vápna po zemi k tyči otevřel skóre: 0:1! Byl to vůbec první střelecký pokus utkání.

Po faulu na Laňku si vyzkoušel trestný kop Gebert, balon letěl ke vzdálenější tyči, ale brankář Janáček ho zneškodnil. Domácí poprvé zahrozili po čtvrthodině hry pohotovým volejem Maříka: potlesk si vysloužil, ale Dočekala nepřekvapil.

Ve 20. min. domácí záložník Václavík fauloval pronikajícího Freita a Gebert z penalty zvýšil: 0:2! Vzápětí to zkusil Freit sám, ale vysoko přestřelil.

V polovině první půle byli domácí hodně blízko ke korekci, Fotrovi se podařilo již překonat Dočekala, toho ale na brankové čáře zastoupil Kozel a odhlavičkoval míč do bezpečí. A necelých deset minut nato už přihrál na gól. Ve 32. min. totiž Kozel velmi chytrou přihrávkou za obranu uvolnil L. Veselého, ten se zbavil stopera Štěpánka a sám před brankářem Motorletu už neměl problém: 0:3!

Ještě v první půli se prohodili na postech krajních záložníků Freit s Ratajem, šemíci měli další dvě šance, ale další góly padaly až po změně stran.

Osm minut po návratu ze šaten mohl snížit hrotový útočník domácích Vojta, ale v lisu mezi dvěma zadáky Slavoje nebyl sto důrazně vypálit a Dočekal jeho střelecký pokus vyrazil. Přišel protiútok a nedorozumění v obraně domácích, jehož téměř využil Freit, ale jeho dorážka z nesnadné pozice postrádala důraz: Janáček se tak stihl pro míč vrátit a na brankové čáře ho ulovit.

V 58. min. si naběhl na hranici hostujícího vápna Fotr,  z nadějné pozice ale přestřelil. To hráči v zelených dresech byli určitě efektivnější. V 64. min. po přihrávce od Freita se prosadil netypicky z levé strany střídající Vejvar, jenž čtyři minuty předtím nahradil L. Veselého. Zatáhl míč po lajně a precizní trefou na zadní tyč rozvlnil síť: 0:4!

V 70. min. pálil zleva Rataj, brankář vyrazil před sebe a Vejvar zblízka dal svůj druhý gól: 0:5! Ve zbývajících dvaceti minutách se už nic podstatného neudálo.

Již v sobotu 31. srpna v 10.15 hod. čeká náš tým utkání 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Chrudimi. Půjde o měření sil desátého s devátým celkem tabulky.

Trenér Motorletu Martin Poustka: „Utkání pro nás začalo hodně zostra, brzy jsme inkasovali první gól a soupeř prokazoval svoji kvalitu. Hráči Vyšehradu absolvují mnohem víc tréninkových jednotek, když hrají profesionální soutěž, zatímco ti naši šli i v den utkání do zaměstnání. Přesto jsme nehráli žádného zanďoura, a rozdali jsme si to se ctí. Snažili jsme se hrát fotbal, ale skoro každou naši ztrátu soupeř trestal. I proto je výsledek 0:5, i když si myslím, že na hřišti to z naší strany alespoň opticky zase tak hrozně nevypadalo.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Pohár přínáší specifická utkání, ale nám vyšel začátek, a zvládli jsme to celkem pohodově. Přestože bylo velké horko, podali jsme slušný výkon. Utkání mělo tempo a my jsme se prosadili v kombinaci, mezihře i výsledkově, takže mohu být spokojen. Ale i Motorlet si zaslouží pochvalu, protože ani za nepříznivého stavu zápas nezabalil a snažil se hrát stále ofenzivně. Možná právě proto, že to domácí hodně otevírali, dostali pět branek. Důvěru dostali další hráči, kteří bojují o místo v sestavě a prokázali velmi dobrý přístup. Máme široký kádr, a tak to pro nikoho není snadné.“

Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 0:5 (0:3)

2. kolo Mol Cupu, hráno ve středu 28. srpna 2019. Branky: 2. a 33. L. Veselý, 65. a 70. Vejvar, 20. Gebert z pen. Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Martínek – Šťastný, Řeháček. ŽK: Vojta, Čepelák (oba Motorlet). Diváků: 320.

Motorlet: Janáček – Čepelák, Filip, Štěpánek, Jonáš – Mařík – Rossmann (46. Měska), Hurka (64. Janda), Václavík, A. Fotr (64. Kutina) – Vojta. Trenéři Martin Poustka, Zdeněk Mikuš a Jiří Suk.

Vyšehrad: Dočekal – Šandera, Žežulka, Drozda, Mareš – Freit (74. Pardubský), Kozel, Gebert (71. Alexandr), Rataj – Laňka – L. Veselý (59. Vejvar). Na lavičce byli ještě připraveni brankář M. Babka, Brejcha, Drobílek a Pouček. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu