FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Bod za remízu 1:1 ve Vlašimi trefil svým dvanáctým gólem Čvančara

28. 06. 2020

„A“-muži – Hranice třiceti bodů dosáhli v neděli 28. června fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Ve vlašimském utkání 27. kola uhráli remízu 1:1, o niž se postaral svým vyrovnávacím gólem Tomáš Čvančara. Byla to už jeho dvanáctá trefa v tomto ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Šemíci zůstávají na 12. místě tabulky, náskok na předposlední Varnsdorf činí osm bodů.

Základní sestava se vrátila do „předjihlavské podoby“ a tým Vyšehradu předváděl velmi aktivní a ofenzivní hru. První průnik Čvančary brankář Řehák zneškodnil, Šanderův trestný kop domácí hráči odvrátili a v 7. min. už přišla první velká šance. Míč putoval od Drobílka k Laňkovi a Čvančarovi, jehož střelu po zemi však Řehák chytil. Vzápětí prošel z levé strany Laňka a trefil boční síť. Po Drobílkově trestném kopu centroval zleva na malé vápno Jablonský, ale u míče byl první opět Řehák. Vzápětí převzal míč od Drobílka Čvančara, při střele však uklouzl, a tak jeho pokus přišel o potřebnou razanci.

Až pak vážně zahrozili i domácí, a hned z toho byla výrazná šance. Ve 12. min. pronikl do vápna Fotr, střelou po zemi však minul Otáhalovu bránu. Tři minuty nnato prošel středem hřiště Vrána, jeho střelu Otáhal vyrazil.

To byla hodně zajímavá a pohledná úvodní čtvrthodina, otevřený fotbal se však hrál dál. V 18. min. po trestném kopu a obléhání brány domácích pálil Šandera zpoza vápna těsně vedle. Dvě minuty nato Drobílek z trestného kopu našel Jablonského, ten zase Kodra, jenž poslal balon do sítě, byl však odmáván ofsajd.

Ve 24. min. měla obrovskou šanci Vlašim, kdy pronikl do vápna Fotr, obešel i Otáhala, ale Nitrianský na brankové čáře jeho střelu odvrátil do bezpečí. Pět minut nato odcentroval zleva Záviška, našel zcela osamoceného Fotra, jenž také bez přípravy vystřelil, Otáhal však parádním zákrokem tuto superšanci zneškodnil.

Ve 38. min. už ale musel gólman Vyšehradu kapitulovat. Vrána odcentroval ke vzdálenější tyči, kde kapitán domácích a bývalý hráč Vyšehradu L. Janda hlavou zblízka otevřel skóre. 1:0.

Šemíci mohli vzápětí vyrovnat, jenomže Suchan z vápna těsně přestřelil a ještě těsně před poločasem Čvančara střelou rovněž z hranice šestnáctky, ale po zemi, těsně minul.

Hned po zahájení druhé půle se natlačil do gólové šance Čvančara, byl mu však odmáván ofsajd. V 52. min. už to ale vyšlo: Nitrianský přihrál ze střelu hřiště doprava Šanderovi, ten odcentroval na malé vápno a odsud Čvančara zblízka poslal míč hlavou pod břevno: 1:1!

Vzápětí se pokusil přidat druhý gól Laňka, svůj průnik ale zakončil střelou, jež letěla zcela mimo bránu. V 57. min. po kombinaci Poučka s Čvančarou a jeho centru Kodr střelou po zemi jen těsně minul. A chytil se za hlavu, protože i tohle byla dobrá možnost otočit vývoj skóre. Šemíci měli po vyrovnávací brance místy dost viditelnou převahu.

Po hodině hry nahradil Drobílka, Bašič, jenž se často snažil dostat do zakončení, a to také ze střední vzdálenosti, leč bez úspěchu. V 69. min. po přihrávce od Poučka se tlačil do šance Čvančara a když už se chystal zakončit, protihráč mu v poslední chvíli vypíchl míč.

V 79. min. vhazoval Kodr aut ke Čvančarovi, který našel Suchana, ale jeho nebezpečnou střelu Řehák nadvakrát kryl. Vzápětí po Laňkově akci a jeho přihrávce z levé strany Čvančara trefil jen dobře postaveného Řeháka.

V závěrečné desetiminutovce však měli velmi dobré možnosti rozhodnout zápas ve svůj prospěch hlavně domácí. Otáhal se překonával, poradil si s tečovanou střelou Bredy i Průchovou superšancí, kdy jeho střelu zblízka reflexivně vyrazil.

V 83. min. sáhli trenéři Vyšehradu k trojnásobnému střídání, možnosti dát druhý gól ale měli zase Středočeši. V další čisté příležitosti Kadlec trefil jen vyběhnuvšího Otáhala a v nastaveném čase pálil k tyči Diamé, Otáhal si ale nenechal pokazit dojem z tohoto utkání i konečný výsledek 1:1.

V nadcházejícím 28. kole naše mužstvo přivítá na Strahově v sobotu 4. července od 17 hodin Zbrojovku Brno, tedy jednoho ze dvou horkých uchazečů o přímý postup do nejvyšší soutěže.

Trenér Daniel Šmejkal (Vlašim): „Utkání bylo pro diváka určitě zajímavé. Do obou poločasů se nám nepodařilo vstoupit zrovna ideálně. V první půli si soupeř vytvořil dvě dobré situace, kdy dokázal zahrozit. My jsme se pak dostali do zápasu a vytvořili si čtyři velké šance a dostali se i do vedení. Bohužel nevydařený vstup do druhé půle přinesl soupeřovo vyrovnání a nám pak trvalo, než jsme se dokázali oklepat. Změnili jsme rozestavení a noví hráči také pomohli oživit naši hru. V závěru měli dvě velké šance Průcha a Diamé, kdy jsme mohli dát vítěznou branku, ale bohužel, nestalo se tak. Nicméně máme bod a pokračujeme dál.“

Trenér Oldřich Pařízek (Vyšehrad): „Pro diváky pohledné, ale pro trenéry infarktové utkání. Byl to oboustranně otevřený zápas bez zajišťování a bránění, který mohl klidně skončit 5:5. Vstoupili jsme do něj dobře a aktivně, pak jsme se ale začali vytrácet a začali hrát profesorsky. Koledovali jsme si o gól a také jsme ho dostali. Ve druhé půli jsme znovu začali dobře, ale zase jsme si koledovali. Fotbalový pámbu nás měl rád, takže jsme vyrovnali a získali plusový bod, nicméně chceme-li pomýšlet na úspěch, nemůžeme hrát takhle, ale s větší dávkou taktiky. Fantastický výkon podal ve Vlašimi brankář Martin Otáhal, to ale i jeho domácí protějšek Řehák. Byly tam i další dobré individuální výkony, vzhledem k obrazu hry tomu ale chybělo víc branek.“

SB Vlašim – Slavoj Vyšehrad 1:1 (1:0)

27. kolo F:NL, hráno v neděli 28. června 2020 ve Vlašimi. Branky: 38. L. Janda – 52. Čvančara. Střely na branku: 9:8. Střely mimo: 4:8. Soupeřem zblokované střely: 4:4. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Musil – Vodrážka, Lakomý. ŽK: Diamé (Vlašim). Diváků: 565.

Vlašim: Řehák – D. Hašek, Štochl, Broukal, Svoboda – Breda, Průcha – Záviška (61. Diamé), O. Fotr (71. Kadlec), L. Janda (71. Frizoni) – Vrána (55. Plachý). Trenéři Daniel Šmejkal a Vasil Boev.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Kodr, Jablonský – Suchan, Černý (83. Kozel) – Drobílek (62. Bašič), Čvančara (89. Vejvar), Laňka (83. Zinhasovič) – Pouček (83. Alexandr). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal a Mareš. Trenéři Oldřich Pařízek a Jaroslav Klíma.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu