FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Bývalý hráč juniorky Vyšehradu Podobský porazil naši juniorku 3:1

11. 09. 2021

„B“-muži – Zlým obdobím, z něhož ne a ne vybřednout, prochází rezerva mužů Slavoje Vyšehrad. V sobotu 11. září neuspěla v lokálním derby v Podolí, podlehla tu zdejšímu Slavoji 1:3. Tohle utkání se přitom dalo minimálně zremizovat… Naše juniorka utrpěla již sedmou porážku za sebou, a v polovině podzimní části tak zůstala s pouhými třemi body na předposledním místě tabulky pražského přeboru.

Aby toho nebylo dost, „nadstavbou“ či „novým rozměrem“ opakujících se výsledkových nezdarů je teď ještě navíc hořká ironie. Vyšehrad B totiž porážejí jeho bývalí hráči. Ve středu to byl v dresu Uhelných skladů Robin Procházka, jenž načal skóre úvodním gólem, zatímco tentokrát ještě výrazněji Filip Podobský (na snímku). Na první gól domácích totiž brilantně přihrál a další dvě branky Podolí vstřelil sám… B-tým šemíků měl přitom v úvodní čtvrthodině druhé půle několik velmi dobrých možností skórovat, domácí je ale všechny s notnou dávkou štěstí odvrátili.

Úvod zápasu ale vypadal jinak. Již v 7. min. měl Podobský spoustu času a prostoru, aby téměř z poloviny hřiště a od levé postranní čáry našel perfektní přihrávkou nabíhajícího Štrajta, který se ocitl naprosto sám a nikým neobtěžován před brankářem D. Geržou, takže neměl problém ho střelou po zemi v klidu překonat: 1:0.

Jen o minutu později začala u Podobského další nebezpečná akce domácích, D. Gerža jim ale tentokrát ve vstřelení druhé branky zabránil. Uběhla zase jen další minuta a gólman juniorky musel vyběhnutím uhasit další ohnisko požáru v podobě hlavičkujícího volného hráče Podolí.

Po tomto hodně mizerném úvodu se dostal tým hostí ke slovu až ve 13. min., kdy Kubies doslova ukradl míč nepozornému obránci Podolí a ostrou střelou z pravé strany prověřil poprvé gólmana Bartoše. Stále ještě v téže minutě se po přihrávce od Melíška Kubies uvolnil na pravé straně hřiště, odcentroval před bránu, kde míč propadl k Madejovi. Ten ve skluzu trefil gólmana Bartoše, jenž vyrazil balon na tyč, od níž se odrazil znovu k Madejovi. Kapitán Vyšehradu B pohotově posunul míč víc na střed Klánovi, který pak už neměl problém poslat jej zblízka do sítě: 1:1!

V dalším průběhu první půle se hrál oboustranně opatrnější a současně nenápaditý fotbal bez šancí. Vzrušení přišlo až pět minut před pauzou, kdy se zleva probil do velkého čtverce Podolí Sejdia a po zakroku jednoho z domácích fotbalistů se ocitl na zemi – hráči hostí ihned hlasitě reklamovali penaltu, té se ale nedočkali.

Šance přišly až po změně stran. Dvě minuty po zahájení druhé půle a přihrávce od Madeje se dostal do zajímavé pozice před bránou domácích hrající trenér Vyšehradu B Pokorný, mezi protihráči ale nestihl účinně zakončit. V 52. min. odcentroval zleva Kubies na Kankaru a ten ve snaze zakončit přepadl přes atakujícího protihráče – další situace, která zaváněla nedovoleným obranným zákrokem v domácí šestnáctce.

Největší příležitost strhnout vedení na svoji stranu se naskytla v 58. min. Po akci, již založil Madej, přišel centr z pravé strany od Kubiese a Klán zblízka trefil jen brankáře Bartoše. Ten míč vyrazil před sebe k Pokornému, který trefil tyč! A od ní se balon pomalu kutálel přesně po brankové čáře přímo k brankáři domácích. To už byl vyložený pech, nehorázná sportovní smůla, která prostě pro naši juniorku nebere konce… To nebylo vše, vzápětí se totiž řítil téměř sám na domácí bránu Kankara, ale chyběla mu větší rychlost, a Podolí tuhle situaci nakonec s velkým štěstím odvrátilo.

Nedáš – dostaneš a Podolí stačil rohový kop k tomu, aby se znovu ujalo vedení. První střela byla zblokována, druhou vyrazil D. Gerža a ze třetí už pálil Podobský do černého: 2:1. V 74. min. zaútočili domácí po levé straně hřiště a Podobský korunoval vlastní vysokou efektivitu v zápase proti svému bývalému mužstvu: 3:1. V 89. min. měl ještě Podobský ideální příležitost zkompletovat hattrick, ale z jasné šance vysoko přestřelil.

V sobotu 11. září v 10.15 hod. čeká naši juniorku lokální derby na hřišti Slavoje Podolí. Půjde o měření sil čtrnáctého s patnáctým celkem tabulky přeboru.

Trenér Petr Majer (Podolí): „Podali jsme slabý výkon. Jediné, co nás může těšit, jsou tři body. Nezahráli jsme dobrý zápas, nedařilo se nám, nebyl tam potřebný zápal. Bylo to takové nemastné neslané. Rádi můžeme být opravdu jen za ty tři body.”

Hrající trenér Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Znovu nám utekl vstup do zápasu, takže jsme inkasovali brzy první gól a až potom začali hrát. Vyrovnali jsme na 1:1, za tohoto stavu už ve druhé půli jsme pak měli dvě gólové šance a navíc já jsem trefil tyč domácí brány. Namísto toho, abychom šli do vedení, jsme po rohu sami dostali druhý gól. Snažíme se, ale výsledkově jsme stále mrtví. Také proto, že každý si hraje svůj fotbal, prostě nehrajeme týmově. Štve mě to.“

Slavoj Podolí – Slavoj Vyšehrad B 3:1 (1:1)

Praž. přebor (7. kolo), hráno v sobotu 11. září 2021 v Podolí. Branky: 67. a 74. Podobský, 7. Štrajt – 13. M. Klán. Střely na branku: 12:8. Střely mimo: 10:8. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:3. Rozhodčí: Andras – Havel, Wulkan. ŽK: Zezula (Podolí). Diváků: 40.

Podolí: Bartoš – Němeček, Bednář, Štrajt (59. Šumník), Čmelík – Podobský, Rosendorf (36. Zezula), Janoušek, Krob – Brož (17. Sulek), Václav Pokorný (80. Hrubý). Trenéři Petr Majer, Jan Svoboda a Ivan Smrž.

Vyšehrad B: D. Gerža – Melíšek, J. Klíma ml., Pryšljuk (46. Kankara), Mlejnek – Kubies (84. Zdobnický), H. Gerža, Madej, Sejdia (74. Stýblo) – Vladimír Pokorný, M. Klán (67. Krčmář). Hrající trenér Vladimír Pokorný.