FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Coufal nastřílel čtyři góly, na pátý přihrál a U 17 zvítězila 5:2!

21. 10. 2019

U 17 – Dlouhých deset týdnů čekali naši mladší dorostenci, aby si mohli vychutnat vítězný pokřik v domácí kabině na domácím hřišti. Sedmnáctiletí šemíci v neděli 20. října porazili na Vyšehradě „šestnáctku“ Dynama České Budějovice 5:2 a ve skupině A České ligy U 17 se posunuli z 10. místa do první poloviny tabulky na 7. místo. Hvězdou utkání se stal Marek Coufal (na snímku uprostřed), autor čtyř branek! A navíc byl i u toho zbývajícího, protože na něj přihrál Filipu Klabanovi.

Svěřenci trenérů Zdeňka Jaroše a Miroslava Vernera se zejména ve druhém poločase prezentovali před domácími diváky i svými rodiči velmi kvalitním výkonem, stínem zápasu však bylo v jeho závěru vyloučení našeho Tomáše Stýbla a hostujícího kapitána Ondřeje Čoudka za vzájemnou zápasnickou vložku.

Utkání začalo nejhůř, jak jen mohlo: jen někoik vteřin po zahájení hry a centru z levé strany zblízka hlavičkoval neobsazený Hora: 0:1. Mladí Jihočeši se ale těšili ze svého vedení jen dvě minuty, pak totiž na druhé straně hřiště odcentroval Vodička a Coufal neomylně zahájil první trefou svůj velký den: 1:1!

Ve 20. min. si naběhl před hostující bránu stoper Fait, ale minul ji. Z protiútoku nastřelil autor první branky hostí Hora tyč, takže se vzápětí chytil za hlavu. Ve 27. min. měl obrovskou šanci Coufal, z místa penaltového bodu ale trefil jen brankáře Macha. Jen o minutu později už ale měl ruce nad hlavou, protože po autovém vhazování Vodičky zleva propasíroval díky svému důrazu míč do brány: Coufal 2:1!

Ve 32. min. ale napřáhl hostující bek Smejkal a na jeho umístěnou ránu zpoza vápna Martinec nedosáhl: 2:2.

Čtyři minuty po změně stran ale Martinec zdárně zažehnal kritickou chvilku v tomto zápase, když vychytal hostujícího Turka. To už byli na hřišti i střídající hráči týmu U 16 a právě jeden z nich, nejproduktivnější hráč týmu „šestnáctky“ Štěpánek, v 51. min. trefil břevno! K odraženému míči se ale ještě probojoval Coufal, obstaral finální přihrávku a Klaban znovu strhl vedení na stranu Vyšehradu: 3:2! Jak se později ukázalo, byla to současně vítězná branka.

V 54. min. po přihrávce Štěpánka přidal Coufal pojistku: 4:2! Současně tak zkompletoval hattrick.

V polovině druhé půle se ocitl Štěpánek sám před brankářem Machem, ale trefil jen jeho. V 77. min. ale přihrával Stýblo a Coufal dal svůj čtvrtý gól: 5:2!

V 83. min. hostující Smejkal trefil střelou zpoza vápna břevno, mnohem víc vzrušení ale nastalo o několik vteřin později, přestože už bylo o vítězi střetnutí rozhodnuto. V prostoru před lavičkou Vyšehradu se po faulu do sebe vehementně pustili Stýblo a Čoudek, takže rozhodčímu nezbylo než oba vyloučit.

Ve 12. kole naše U 17 přivítá na Vyšehradě již v pátek 25. října „šestnáctku“ Slavie, vedoucí družstvo tabulky. Utkání s dosud neporaženým lídrem soutěže bude mít výkop ve 14.30 hod.

Trenér U 17 Zdeněk Jaroš: „Vstoupili jsme sice do utkání špatně, ale brzy jsme vyrovnali a hlavně díky týmovému výkonu dovedli zápas k vítězství 5:2. Těší nás, že Marek Coufal nastřílel čtyři góly, nebyla to ale jen One Man Show, protože Coufi měl na hřišti podporu všech spoluhráčů.“

U 17: Slavoj Vyšehrad – Dynamo České Budějovice B 5:2 (2:2)

11. kolo České ligy mladšího dorostu U 17, hráno 20. října 2019. Branky: 3., 28., 54. a 77. Coufal, 51. Klaban – 1. Hora, 32. Smejkal. Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 5:7. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Matějček – Chustecki, Hrivík. ŽK: Klaban, Coufal, Fait, L. Toman – Smejkal, Gutwirth, Koutecký, Zítek. ČK: 84. Stýblo – 84. Čoudek. Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: D. Martinec – M. Mareš, L. Toman, Fait, Nováček (46. R. Mamudov) – Molodci (51. Linha), Klaban (59. Dunda), Stýblo, Vodička (80. Škop) – Coufal, Lupan (46. Štěpánek). Trenéři Zdeněk Jaroš a Miroslav Verner.

Č. Budějovice 16: Mach – Turek (63. Kryeziu), Čoudek, Plucar, Smejkal – Kodad, Koutecký – Hora, Hron, Pastier (77. Zítek) – Gutwirth. Trenéři Stanislav Rožboud a Pavel Malura.

Branky Vyšehradu v České lize mladšího dorostu U 17

7 – Coufal

6 – Komani

5 – Stýblo

4 – Zdobnický

2 – Lupan

1 – Fait, Klaban, Molodci (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Štěpánek, Tran