FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Derby na Admiře starším žákům ani trochu nevyšla: porážky 1:4 a 2:12

01. 10. 2023

U 15/U 14 – Tři dny po velmi dobrých zápasech se Sokolem Třebeš (1:1 a 3:0) dostali starší žáci Slavoje Vyšehrad v neděli 1. října v Kobylisích za vyučenou. Na umělce Admiry prohráli patnáctiletí šemíci 1:4 a čtrnáctiletí dokonce 2:12. A to se v případě naší U 14, která předtím třikrát za sebou vyhrála, rozhodně nečekalo: byl to zkrátka hodně nepříjemný a bolestivý políček.

V zápase U 15 měli domácí od začátku převahu, dobře však zachytal Paur a navíc mu po dvaceti minutách pomohla tyč. Přestože hra určitě nebyla podle představ trenérů, Vyšehrad dokázal hájit více než půl hodiny bezbrankový stav. Až v závěru první půle se Admira dvakrát prosadila, bohužel ze situací, které se rozhodně daly ubránit.

Šest minut po změně stran přišel třetí gól a poté ještě vlastní – z nesmyslné malé domů. Vzápětí Saroian trefil tyč brány Admiry. V 62. min. přišel na hřiště Vácha a jen několik vteřin poté se dostal k odraženému míči a korigoval na 4:1.

V zápase U 14 domácí vstřelili velmi brzy po zahájení hry první gól střelou z úhlu. Od té chvíle už bylo téměř všechno špatně – až na závěr utkání, kdy jen nepatrně zmírnil dvoucifernou prohru dvěma góly Brenn.

V sobotu 7. října naši starší žáci přivítají na hřišti v Krči soupeře z Vysokého Mýta. Zápas patnáctiletých začíná v 10 hodin a čtrnáctiletých čtvrt hodiny po poledni.

U 15: Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 4:1 (2:0)

9. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v neděli 1. října 2023 v Kobylisích (hřiště UMT). Branky: 34. a 46. Hromádko, 39. Hujer, 59. vlastní Richard Pšenička – 62. Vácha. Střely na branku: 15:3. Střely mimo: 13:1. Soupeřem zblokované střely: 8:2. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Valenta – Romanov, Kožený. Bez karet. Diváků: 55.

Admira U 15: Francl – Plašil, Kryštof, Abt, Čadil – Holý – Smetana (41. Mařík), Golas (41. Robin Pšenička), Zetek (52. Došek), Hujer (41. Kohoutek) – Hromádko. Trenéři Aleš Kropík, Vít Višňovský a Pavel Hodaň.

Vyšehrad U 15: Paur – Staněk, Čeněk, Matič, Waller (41. Richard Pšenička) – Fiktus, Stolz – Kozhukhar (41. Carmine), Minks, Cuc (41. Cacara) – Saroian (62. Vácha). Trenéři Aleš Carmine, Vítězslav Felčárek a Jan Petříček.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

2 – Matič, 1 – Carmine, Dorey, Saroian, Vácha

1 – Cacara, Čeněk, Fiktus, Kadlec, Minks

U 14: Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 12:2 (6:0)

9. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno v neděli 1. října 2023 v Kobylisích (hřiště UMT). Branky: 2., 5., 39., 54. a 61. Matoušek, 9., 49. a 64. Kohoutek, 12. Šljukič, 14. Zenker, 44. Mičko, 52. Casado – 68. a 79. Brenn. Rozhodčí: Romanov – Valenta, Kožený. Bez karet. Diváků: 45.

Admira U 14: Šolc – Belenchi (62. Bělina), Šljukič, Válek, Kohoutek – Mičko (62. Čapek), Štorek, Casado, Sazama, Zenker – Matoušek. Trenéři David Lukáč a Jakub Kuboš.

Vyšehrad U 14: Marcsa – Šnejdar (41. Staněk), Latka, Stolz, Pšenička – Beriša (53. Petlach), Saroian, Štěpanovský (41. Matič), Brenn – Siládi, Liegert. Trenéři Aleš Carmine a Vítězslav Felčárek.